Voskování doma: nohy, hluboké bikiny, podpaží, na obličeji

Odstranění vlasů je postup pro odstranění nežádoucích vlasů, pomocí kterého může být pokožka hladká a krásná.Můžete se zbavit přebytečné vegetace voskem i doma a ušetřit tak výlety do kosmetického salonu.Hlavní věc je vědět, jak to udělat správně.

Co je voskování

Depilace vskom (voskování) - Odstraňování chloupků pro kosmetické účely na všech částech těla.Postup se provádí za použití různých typů vosku.Na pokožku se aplikuje zahřátá vosková hmota, která se po ztuhnutí odstraní spolu s přilnavými chloupky.Účinek řízení je dočasný.

Místo toho se objeví nové vlasyobvykle odstraněny během 6 týdnů, někdy je jejich růst vidět po týdnu.Voskování doma nezbaví přebytečné vlasy navždy, ale pravidelným postupem budou vlasy měkčí a tenčí, méně znatelné.

V průběhu času vlasový folikul oslabuje, což může dokonce vést k zastavení růstu nových vlasů.Účinnost voskování může být zvýšena použitím inhibitorů růstu vlasů - látek, které zpomalují dělení a zrání buněk vlasových folikulů.

Obvykle jsou k dispozici ve formě krémů nebo pleťových vod, které obsahují rostlinné extrakty s požadovaným účinkem.Použití takového nástroje po odstranění chloupků výrazně prodlouží interval mezi postupy.

Výhodou domácího voskování je jeho dostupnost a pohodlí: voskovací produkty se často prodávají v sadách se všemi potřebným příslušenstvím a jsou relativně levné.

V jedné relaci můžete zpracovat velkou část těla.Existuje však značná nevýhoda: metoda je poněkud bolestivá.Kromě toho je obtížné samostatně provádět postup na některých částech těla.

Druhy vosku, jejich výhody a nevýhody

Vosk se vyrábí ve sklenicích, granulích, patronách, ve formě proužků.Výběr formy závisí na osobních preferencích a na zóně zamýšleného dopadu.Depilace nohou vyžaduje hodně materiálu, takže budete muset vytisknout sklenici vosku.Ale odstranit "antény" nad horní ret, několikvoskové granule.

Voskové masy obvykle zahrnují přírodní dřevěné pryskyřice, včelí vosk, vitamíny a doplňky péče.K dispozici jsou vosky na různé typy pleti: normální, suchá nebo citlivá.Složky obsažené v jejich složení během procedury zlepšují stav pokožky, vyživují ji, zvlhčují a zjemňují.

V závislosti na teplotě použití jsou vosky:

 • horké,
 • teplé,
 • chladné.

Každý druh vosku má své klady a zápory, každý je v konkrétní situaci vhodný.Horký vosk je nejvšestrannější.S ním je snadné odstranit tuhé silné vlasy.Před nanesením na povrch těla se směs zahřeje na teplotu specifikovanou výrobcem (47-55 ° C).Vosková hmota pokožku napařuje, čímž ji připravuje na odstranění chloupků.

Tekutý vosk, namočený do každého vlasového folikulu, usnadňuje odstraňování chloupků.Postup se stává méně bolestivým a traumatickým, takže horké voskování se používá pro citlivé oblasti v bikinách a podpaží.Horký vosk je k dispozici v plechovkách, granulích, talířích a briketách.

Postup má značnou nevýhodu: příliš horký vosk způsobuje popálení tkání.Teplý vosk má průměrnou teplotu tání 35 až 40 ° C.Používá se k odstranění vegetace na břiše, pažích a nohou.Nejčastěji se vyrábí v kazetách (kazetách) s výměnnou válcovou tryskou, někdy v bankách.Vosk se zahřívá v nádobách s horkou vodou nebo voskem.

Voskování šetří čas při procedurách až jednou za měsíc.

Vosk je plast, ve složení se obvykle nachází vinyl a kaučuk.Chladí pomaleji než horký vosk, takže pokožka prodlužuje déle.Odstraňuje se pomocí speciálních proužků.Existují vosky, které ztuhnou na kůži a vytvoří film.Po ochlazení hmoty je snadné ji snadno odstranit ručně, bez použití proužků nebo jiných zařízení.

Tento vosk se často nazývá filmový vosk.Teplý vosk je často vybrán pro depilaci domů.Je to bezpečné: pracovní teplota překračuje tělesnou teplotu pouze o 1 - 2 stupně, což pravděpodobně nezpůsobí popálení.Současně je vosk docela účinný.Válečkový aplikátor usnadňuje manipulaci.

Teplé přípravky jsou navíc úspornější: v důsledku pomalého tuhnutí a tažnosti může být roztok aplikován v tenčí vrstvě.Studený vosk je vhodný pro oblasti s tenkými a řídkými chloupky, například pro nadýchané vlasy na obličeji, na prstech a nohou.K dispozici ve speciálních prokládaných proužcích.

Vosk nevyžaduje pro ohřev zvláštní zařízení: může být zahříván v rukou.

Voskové proužky jsou nezbytné, pokud není možné provést úplnou epilaci.Hotové proužky mají různé velikosti pro různé části těla.Tato metoda však není vhodná pro citlivé oblasti pokožky, protože bez předběžného napařování kůže zvyšuje invazivnost postupu.

Podle způsobu odstraňování kompozice zPodle typu pokožky se rozlišují dva typy vosku:

 • streaky,
 • bez pruhů.

V prvním případě se na tělo nanese tenká vrstva vosku;na horní část naneste pruh látky nebo papíru, vyhlaďte jej tlakem, aby se papír lépe přilnul k vosku a vosk na kůži.Prudkým pohybem se pak pruh odtrhne v opačném směru než růst vlasů.Aby nedošlo k poškození kůže, zkuste to udělat rovnoběžně s povrchem kůže.

Ve druhém případě se na pokožku nanáší velmi horká vosková hmota v tekuté formě.Když se vosk ochladí, ztvrdne.Bezpásový vosk se zapouzdřenými chloupky lze snadno odstranit rukama.Tato metoda je méně bolestivá a vhodná pro lidi s citlivou pokožkou.

Jak si vybrat vosk a připravit ho na postup

Aby kůže vypadala hladce a zdravě v důsledku postupu odstraňování chloupků, je důležité správně vybrat a připravit vosk.Pro různé části těla jsou vybírány různé typy vosku.Pro citlivou pokožku bikiny s tvrdými a hustými chloupky je tedy vhodný pouze horký vosk.

Jiné typy vosku se s tímto úkolem nezvládnou a postup bude příliš bolestivý.Pro ošetření obočí nebo dělových vlasů na tváři je lepší zvolit teplý kazetový vosk s úzkým válečkem nebo voskem v granulích.

Pro odstranění „antén“ nad horním okrajem jsou skvělé pásy studeného vosku.

Teplý filmový vosk vyráběný v granulích je vhodný pro depilaci nerovných povrchů, jako jsou axilární dutiny.

Je tažný a snadno má formu obdělávané plochy.

Voskování doma rukama, nohama nebo zády bude pohodlnější pomocí teplého voskového proužku, který je obvykle k dispozici v kazetách.

Teplota ohřevu je tedy určena tím, jakou částí těla bude jím zpracováno.

Horký a teplý vosk

Horký vosk je pevná hmota, která si před aplikací na kůži vyžaduje tání.Konzervovaný vosk obvykle získává elastickou strukturu při teplotě asi 47 ° C.Vosk v briketách má vyšší bod tání.

Vosk zahřátý do požadovaného stavu se nanáší špachtlí na kůži, shora se nanáší obvazový pás a čeká, až materiál ztuhne a ostře se odtrhne.Specifické hodnoty: teplotu, na kterou je třeba uvést hmotnost a dobu tuhnutí, uvádí výrobce.Teplý vosk se zahřívá na tělesnou teplotu.

Například vosk v kazetách se nanáší na pokožku poté, co dosáhne teploty 36–39 ° C.Granule jsou připraveny k použití po zahřátí na 38 ° C.Na vosk se nanese papírový pás, který se potom odtrhne a vlasy přilnou k prostředku.Filmový vosk nevyžaduje stripování;je odstraněn rukama.

Profesionální vosková slitina se používá k zahřívání horkého nebo teplého vosku. Pokud tomu tak není, směs se zahřívá ve vodní lázni. Kazetový vosk postačuje k uložení do nádoby s teplou vodou.K řízení teploty zahřáté směsi potřebujeteteploměr.

Slitiny mají teplotní senzor.Vosk zahřátý na teplotu nižší, než je doporučeno, má špatné adhezivní vlastnosti (nelepí dobře na kůži) a je obtížné jej nanášet.Přehřátý vosk způsobí popálení.

Chladný vosk

Voskování se provádí také pomocí proužků, na které byl vosk již nanesen.Tato metoda je vhodná pro „cestovní“ podmínky a nevyžaduje speciální přípravky: složení není nutné zahřívat.Hotové pásky se prodávají v obchodě.Než je použijete, stačí je jen trochu votřít do rukou, pak je nalepit na správné místo a odtrhnout je spolu s chlupy.

Chladný vosk je vhodný pouze pro jemnou pistoli na obličeji a skvrny na kůži s řídkými vlasy;nebude se vyrovnat s hustší vegetací.Doma, když je příležitost a dostatek času, je lepší používat teplý vosk pro kvalitní odstranění chloupků.

Výhodou prokládaných proužků je to, že nejsou schopné způsobit popálení.Pruh však musí být zpravidla přilepen na stejné místo více než jednou, protože poprvé nejsou odstraněny všechny chloupky.Způsobuje podráždění kůže.

Kontraindikace postupu

Voskování doma může vést k nežádoucím výsledkům, pokud nezohledníte existující kontraindikace.Při voskování je pokožka vystavena teplotě, její horní vrstva je odříznuta - u řady onemocnění mohou tyto faktory způsobit komplikace.

Například u křečových žil a vaskulárních sítí na obličeji je zahřívání kožních tkání zakázáno a při cukrovce může špatné hojení vést k septické lézi.Vosková hmota může obsahovat látky, které u některých lidí způsobují alergie.

Důvody, proč by se postup neměl provádět:

 • užívání některých léků: antikoagulancií, prednisolonu a jiných steroidních léčiv;
 • chronická kožní onemocnění: psoriáza, ekzém;
 • onkologická onemocnění;
 • závažný diabetes mellitus;
 • křečové žíly;
 • rosacea (akné rosacea na obličeji) a rosacea (přetrvávající vazodilatace na kůži obličeje, vaskulární síť);
 • krtci a bradavice a na ošetřovaných oblastech kůže;
 • akné a jiná zánětlivá onemocnění kůže;
 • zvýšená citlivost kůže;
 • historie puchýřů, které se vyskytují na kůži se zvýšením tělesné teploty (voskování může vyvolat nové ohnisko);

 • nedávná kosmetická nebo rekonstrukční chirurgie;
 • nedávné laserové ošetření kožních onemocnění nebo postup chemického peelingu.

Těhotenství není přísnou kontraindikací postupu, ale je třeba vzít v úvahu hormonální změny, které se vyskytují v těle ženy, a možné snížení prahu bolesti.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Benefitjak brát, recenze lékařů a účinnost.

Ve kterých oblastech těla lze provádět voskování?

Pomocí vosku se můžete zbavit vegetace na velkých i relativně plochých površích: na nohou, pažích, zádech a žaludku a v tak obtížných oblastech, jako je perineum a axillae.Voskování je také vhodné, když potřebujete opravit obočí, odstranit tmavé chmýří nad horní ret a dokonce si nechat uspořádat nosní dírky.

S voskovanými proužky je snadné manipulovat s prsty a prsty.Voskování doma není ve všech případech výhodné.Při odstraňování chloupků z podpaží a bikin je velmi obtížné správně aplikovat vosk v jednom směru a odstranit jej jedním pohybem.Je lepší svěřit tuto událost zkušenému mistrovi v salonu.

Jak se připravit na odstranění chloupků

Optimální délka vlasů, při které je může vosk pevně uchopit, je 5-6 mm.V tomto případě budou vlasy snadno odstraněny spolu s kořenem.Vlasy delší než 1 cm by měly být předřezány.Před zákrokem si nemůžete vzít sluneční koupel, navštivte koupel.Existují různé názory ohledně použití drhnutí před voskováním.

Na jedné straně způsobuje praní drobné poškození kůže, které po zákroku nepříznivě ovlivňuje jeho stav.Na druhé straně bude drhnout povrch kůže od mrtvých buněk a vosková hmota bude schopna zachytit chloupky na samém základně.

O úlevu od bolesti by se měli starat lidé s nižším prahem bolesti.

Krátce před zákrokem můžete uvnitř vzít tabletu analgetika (Nurofen, Sedalgin, Ibuprofen).Pro lokální anestézii se používají anestetické krémy.Obvykle je účinnou látkou takových krémů lidokain a prilokain: poskytují povrchovou anestézii kůže.

Aby nedocházelo k podráždění kůže, kosmetologové doporučují k přípravě pokožky na výkon použití speciální před depilační kosmetiky.Pokud se vosková kompozice používá poprvé, je nutné ji předem otestovat na alergie.

Techniky domácího voskování, pokyny krok za krokem

Obecná pravidla jsou následující:

 • Protože vosk ztvrdnerychle ji aplikujte na malé oblasti.
 • Zkuste vytvořit co nejtenčí vrstvu.Silnou vrstvu je obtížné odstranit.
 • Vosk se aplikuje ve směru růstu vlasů (s výjimkou voskového filmu).
 • Odstraňte v opačném směru růstu vlasů.
 • Při odtrhávání vosku je nutné ho táhnout pod ostrým úhlem, téměř rovnoběžným s povrchem kůže.To by mělo být provedeno rychle, ale hladce.

Pamatujte: dovednost přichází s praxí.

Před samotným zákrokem musí být kůže ošetřena antiseptikem.Stačí to otřít alkoholovým roztokem nebo kolínskou vodou.Tím se zabrání komplikacím a zlepší přilnavost vosku a pokožky, protože bude odstraněna část mazu.

Kosmetici doporučují používat speciální depiační gely Aravianebo Depiflax - odmašťují a dezinfikují pokožku, což usnadňuje proces depilace.Dále musí být depilovaná oblast ošetřena práškem nebo dětským práškem.V důsledku toho vosk přilne k chloupkům, nikoliv k pokožce.

Depilace pomocí voskového plechovky

K nanášení vosku potřebujete špachtle.Chcete-li ji odstranit - textilie nebo papírové proužky.Je lepší koupit speciální depilační proužky: jsou vyrobeny z materiálů, které se neroztrhají a neroztahují.

Následující akce :

 1. Vosk se zahřeje na teplotu tání.
 2. Po určení, ve kterém směru rostou vlasy na depilované ploše, naneste v tomto směru směs špachtlí.Aby se vosk rovnoměrně rozložil, měl by být proveden špachtlí několikrát.
 3. Dejte pruh.Pevně ​​ji přitlačte na povrch.Pro lepší přilnavost vyhlaďte pohyby podél růstu vlasů.
 4. Odtrhněte proužek tahem proti růstu vlasů.Aby byl zákrok méně bolestivý, kůže je držena pod depilační zónou.
 5. Odstraňte zbývající hmotu hadříkem navlhčeným olejem.

Postup v kazetě

Vosk se nanáší pomocí válečkového aplikátoru.Odstraňuje se proužky.

Další :

 1. Vložte kazetu do voskové slitiny a zahřejte na teplotu tání.Obvykle to trvá až půl hodiny.
 2. Pomocí válečku rozložte kompozici podle průběhu růstu vlasů.Obdělávaná plocha by neměla být příliš dlouhá.Na dolní končetině je 10-12 cm, na nerovnémpovrch jako koleno - 2-3 cm.
 3. Naneste papír.Okraje proužku by neměly přesahovat aplikovaný vosk.
 4. Ostrým pohybem odstraňte vosk a držte pokožku prstů prsty volné ruky nad pásem.
 5. Opakujte pro zbývající části.
 6. Zbývající vosk odstraňte hadříkem navlhčeným olejem.

​​

Při ošetřování nohou je lepší začít se spodními nohama a poté se pohybovat výš.Ruční depilace začíná z oblasti pod loktem.Princip je následující: ošetření by mělo začít oblastmi se silnějšími a silnějšími vlasy.Jedna kazeta obvykle postačuje k tomu, aby několik procedur odstranilo vlasy z paží a nohou.

Technika používající filmový vosk

Vosk se odstraňuje ručně, bez pomoci proužků.Pro aplikaci potřebujete špachtle.

Postup je následující:

 1. Vosk roztavte ve vosku nebo ve vodní lázni.Ručně zkontrolujte teplotu hotové hmoty, aby nedošlo k popálení.
 2. Naneste hmotu na požadovanou oblast.V tomto případě se růst vlasů nebere v úvahu, ale kompozice se aplikuje směrem k sobě.Chcete-li zvýšit přilnavost, stiskněte špachtlí na kůži by měla být intenzivní.Při distribuci voskové hmoty je nutné vytvořit malý výstupek, aby film na ní mírně zaostával za povrchem kůže.Materiál je tažen pro jeho odstranění.
 3. Počkejte, až hmotnost zamrzne (obvykle 5-12 sekund).Vosk, jako těsto: když je vosk „připraven“, nelepí se na prsty.
 4. Popadněte film rukou a odstraňte hmotu ostrým pohybem od sebe.V tomto případě přitáhněte kůži směrem k sobě.
 5. Opakujte postup na jiném místě.

Vlasy z podpaží jsou odstraněny z jedné aplikace.

Depilace studeným voskem

Postup je následující:

 1. Opláchněte místo depilace studenou vodou, vypusťtes ručníkem.
 2. Umístěte voskový pás mezi dlaně a lehce jej promíchejte.Vrstva vosku se tak stane elastickou.
 3. Rozdělte proužek na dvě poloviny.Každá z nich má vlastní lepivou vrstvu.
 4. Naneste na pokožku pruh lepivého povrchu, hladký ve směru růstu vlasů.
 5. Po několika sekundách odtrhněte proužek a kůži držte v místě odstranění.

Po ošetření studeným voskem zůstávají vlasy často velmi často.V takových případech musíte postup zopakovat.

Péče o pleť po voskování

Po depilaci je třeba pokožku ošetřit přípravkem, který odstraní zbytky vosku, dezinfikuje, zvlhčuje a zklidňuje.Může to být speciální sprej, krém, kosmetický krém nebo krém.Ke zpomalení růstu nových vlasů se ihned po zákroku nanášejí na pokožku speciální přípravky, které jsou k dispozici ve formě sprejů, krémů a pěn.

Často mají komplexní účinek: kromě ovlivnění vlasového folikulu a vlasové šachty chrání produkty pokožku před podrážděním a hyperémií.Aby se zabránilo zarostlým chloupkům, měla by být použita drsná nebo exfoliační odumřelá kůže.

Přes nečistou pokožku bude pro nové vlasy obtížné proniknout na povrch.

Kůže je pokryta hlízami, protože pod ní se stočí chloupky a zdrsní.Pravidelné drhnutí vyřeší problém zarostlých vlasů.Po zákroku byste se neměli opalovat, jít do sauny nebo do koupele na několik dní.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Přehled nejlepších voskovacích produktů, ceny

Dobrý vosk poskytuje maximální účinek a nezpůsobuje nepohodlí.Kromě přímého účelu - odstraňování chloupků - by měla mít vosková hmota také vlastnosti péče o pleť.Kromě kosmetických salonů je vhodné zakoupit tyto produkty ve specializovaných internetových obchodech prodávajících vlasovou kosmetiku.

Na stejném místě si můžete přečíst podrobné specifikace produktu a doporučení týkající se použití konkrétního složení.Jednou z nejpopulárnějších značek po několik let zůstává Depiflax, Italwax a Depileve.Tabulka umožňuje porovnat vlastnosti a ceny některých z nejpopulárnějších vosků.

] Výrobce
Jméno Funkce HmotnostZnačka Cena
"Azulen »Vosk v granulích

(film)

Snadno odstraňuje ztuhlé, silné a silné vlasy v podpaží a v oblasti bikin.Zachytí krátké vlasy.1 kg Italwax Bílá čára

(Itálie)

1150 rublů.
Top Formula Coral

Horký vosk v granulích (film)

Syntetický.

Vhodné pro jemnou pleť obličeje a lidi se světlou pokožkou.

Hypoalergenní, bez přírodních pryskyřic.

750 g Italwax Bílá čára

(Itálie)

1 250 rub. Depileve Intimate Wax Can

(film)

Voskování intimních oblastí.800 g Depileve PHYTOLAB SL, Španělsko 1 113 rublů.
Vosk horký, růžový (hranatý) Odstraňuje krátké chlupy (3 mm) 1 kg Depilflax IGRO 1 000 rublů.
Horký vosk Aloe K zahřívání lze použít mikrovlnnou troubu.100 g IRISK Čína 240 rub.
Shary

Voskové proužky pro depilaci, Aloe

Obsahuje extrakt aloe vera.Tvar proužků je vhodný pro ošetření obličeje.12 ks.Shary Země Jižní Korea 225 rub.
Vosk „Křišťálový oceán“ v bankách Perron Rigot Cirepil Cristal Ocean Transparentní gel.Vhodný pro všechny typy pleti. 800 g Perron Rigot France 1 920 rub.

Začátečník v depilaci vlasů si může zakoupit soupravu, která obsahuje vše, co potřebujete.Například sada depilační náplně značky Italwax obsahuje dva typy vosku: azulen a bílou čokoládu, voskový vosk a proužky pro odstranění formulací.Cena sady je asi 900 rublů.

Voskování provádějí miliony dívek a žen, které chtějí mít hladkou pokožku a vypadají dokonale.

Není těžké osvojit si potřebné dovednosti, aby se s touto procedurou vypořádali sami a udělali to doma, zapomněli na výlety do drahých kosmetických salonů.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o odstraňování chloupků doma

Jak doma voskovatpodmínky: