Shellac pro začátečníky doma krok za krokem.Designové nápady, manikúra s video tutoriály s fotografiemi.Master class: jak aplikovat gel na nehty

Shellac je gel na nehty, který vám umožní vytvořit přirozenou a uklizenou a hlavně dlouhodobou manikúru.Svůj název získal díky značce Shellac CND, která na trh poprvé uvedla tento typ laku.K dnešnímu dni mnoho kampaní a výrobců laků tento termín zahrnuje ve svých produktech.

V souladu s tím je šelaková manikúra manikúra prováděná aplikací dlouhodobého gelového laku kombinujícího nejlepší vlastnosti běžného laku na nehty a gelu pro prodloužení nehtu.

Jak odlišit skutečný šelak od falešné?

První a hlavní známkou falešnosti je nízká cena.Při nákupu jakéhokolilevnost kosmetického přípravku je znakem hospodárnosti na jednotlivých složkách produktu. Například levné gelové laky mají méně složek, které chrání nehty. Jsou škodlivější a méně trvanlivé.

Dalším ukazatelem je zápach. V téměř všech dobrých kosmetických obchodech by měla být vedle každého produktu sonda.Což je třeba studovat nejen podle barvy, ale také podle vůně.Skutečný šelak by neměl vyzařovat tvrdý nepříjemný chemický zápach.

Dále je třeba pomocí stejné sondy studovat konzistenci léčiva.Jeho hustota by měla být střední: ne příliš tekutá, ale ne zahuštěná.První indikátor ukazuje, že gelový lak byl zředěn acetonem (nebo jiným podobným prostředkem), aby se zvýšil objem šarže.Druhý bude označovat zásadu vypršení nebo nesprávného skladování.

Při nákupu gelového laku je nejdůležitější používat pouze profesionální obchody a získávat výhradně známé značky.

V opačném případě můžete údajně ušetřit čas a peníze, ale nedosáhnout požadovaného výsledku (ztráta peněz) nebo dokonce zkazit vzhled nehtu (trávení hodně času restaurováním).

​​

Výhody a nevýhody šelaku ve srovnání s konvenčním lakem

Při vytváření šelaku bylo hlavním cílem vytvořit lak na nehty, který by měl trvanlivost (z gelu) a barevnou rozmanitost (lak).Nezkušenému spotřebiteli se může zdát, že gelový lak a pravidelný lak nemajívýznamné rozdíly: stejná aplikační technika ve spojení se stejným vzhledem materiálů.

Při bližším zkoumání se však zjistí tyto rozdíly:

  • Obyčejný lak může vyschnout na čerstvém vzduchu, zatímco gelový lak musíexpozice speciální lampě ultrafialovými paprsky.Tato technologie má kladné i záporné stránky.To je potřeba zakoupit speciální lampu, jejíž cena může dosáhnout až 7 tisíc rublů, v některých případech i více.Toto zařízení vám však ušetří dlouhé minuty čekání, strach z kazí monolit práce provedené jednoduchými pohyby rukou.
  • Šelak je ve své barevné paletě poněkud omezen než běžný lak.
  • Náklady na šelak převyšují cenu konvenčního lakování na nehty.
  • Hlavním rozdílem mezi těmito povlaky je doba opotřebení: šelak ulpívá na nehtu bez viditelného poškození až do 3 týdnů.
  • Pro odstranění laku jednoduše otřete nehtovou desku kapalinou a odstraňte jej.V případě šelaku není vše tak jednoduché: podobné složení lze odstranit pouze pomocí speciálních směsí.

Je zřejmé, že by měly existovat rozdíly mezi šelakem a gelem na nehty.Zpočátku byl rozdíl nalezen v přítomnosti nebo nepřítomnosti barvy v povlaku, ale dnes se vyrábějí gely s barvou.Zůstává tedy pouze jeden, ale velmi významný rozdíl - účel aplikace těchto kompozic na nehty.

Gel je navržen tak, aby vytvářel nehtovou desku, což znamená další manikúru.V tomto ohledu se také liší aplikační techniky pro šelak a gel.

Jak šelak ovlivňuje nehty?

Dlouhodobě se diskutuje o nebezpečích šelaku pro nehtovou desku: mnozí si stěžují, že po odstranění povlaku nehty nevypadají nejlépe.Jakýkoli účinek na nehty může samozřejmě nepříznivě ovlivnit jejich stav, což způsobuje deformaci, laminování a ztenčení.A použití šelaku není výjimkou.

Avšak důsledným dodržováním technologie aplikace a odstraňování se lze vyhnout důsledkům.

Proto je tak důležité používat a odstraňovat šelak pro začátečníky doma, krok za krokem a dodržovat jednoduchá pravidla:

  • Před provedením postupu se ujistěte, žeodpovídající zdraví vašich nehtů.Nedoporučuje se zakrývat nedokonalosti nehtové desky pomocí postupu šelaku, protože po odstranění budou nehty ještě více žalostné.
  • Před aplikací a po odstranění gelového laku je třeba nehtům poskytnout náležitou pomoc: použijte hydratační, vyživující a zpevňující masky.Nejlepší výsledek je dán rostlinnými bylinkami (kopřiva, heřmánek, aloe), glycerinem a keratinem.
  • Křehkost nehtů a zvýšená stratifikace ukazují na nedostatek vápníku, který musí být doplněn vnějšími i vnitřními činiteli.Kosmetičky doporučují, aby 3 týdny před zákrokem začaly mazat nehtytalíř se speciálními léčivými laky obsahujícími vápník a další prvky.Za zmínku také stojí pití vitamínových komplexů, které musí nutně zahrnovat vápník, vitaminy DЗ a B. Měly by být konzumovány po celou dobu nošení šelaku a po určité časové období.
  • Po odstranění šelaku je nutné pravidelně používat speciální lázně na nehty.Při silném delaminaci hřebu se doporučuje projít procesem utěsnění voskem.

Jak často lze aplikovat šelak?

Z pánů manikúry často slyšíte, že můžete šelak aplikovat neomezeně.A to vůbec není divné, protože takové postupy jsou jejich „chléb“, způsob, jak si vydělat na živobytí.

Ale odpovědní profesionálové, kteří se nesnaží zbohatnout na úkor svých klientů, říkají, že: ani v rukou odborníků, kteří vědí, co dělají, nemůže šelak ublížit nehty, ale stojí za to nechat si nehtovou desku..

Bez ohledu na to, jak úžasný a neškodný je tento lék, alestále obsahuje složky, které mohou poškodit nehty , zbavit jej nezbytných stopových prvků a vitaminu.Tak například, aby absorbovaly vápník, hřebíky potřebují vitamín D, který je produkován sluncem.

Hřebíky však pod vrstvou povlaku nejsou schopny absorbovat potřebnou dávku vitaminu.

Frekvence aplikace šelaku tedy není jasně omezena.Po každém postupu H se však doporučuje nechat si nehty odpočinout.ne méně než 14 dní a v zimních obdobích se doba zvyšuje na 3 týdny.

Nenechte si ujít nejoblíbenější záhlaví sloupce:Jak nakreslit monogramy na hřebíky pro začátečníky krok za krokem.Pokyny s fotografiemi.

Jak dlouho trvá, než se v průměru dostane do šelaku?

Máte-li pokyny krok za krokem, může jakýkoli začátečník provést manikúru šelaku doma.Pro začátečníky to však může trvat podstatně více času než pro profesionály.Ve srovnání s běžným lakem má proces šelakového lakování mnoho nuancí, nová zařízení, nástroje a materiály.

Vyjádření konkrétní části času je proto velmi obtížné: vše záleží na obratnosti a přizpůsobivosti novým podmínkám osoby, která bude postup provádět.Kromě toho je důležitým faktorem stav a kvalita samotných nehtů.

Pokud však vyloučíme lidský faktor a odvodíme výlučně čas postupů a vlastností léčiv (co a jak dlouho se má uchovávat, jak dlouho bude sucho atd.), Pak by celý proces neměl trvat déle než Z0-50 minut.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak vybudovat gelové nehty lakem.Instrukce pro rozšíření nehtů pro začátečníky.Foto

Nástroje nezbytné pro aplikaci šelaku

Většina nástrojů potřebných pro postupné použití šelaku doma lze nalézt u začátečníků, protožejsoupovinné pro každou dámu:

  • sada manikúry (kleště,lopatka, pomerančová tyčinka, pilníky na nehty);
  • kartáč pro odstraňování prachu z nehtové desky;
  • ultrafialová lampa;
  • ubrousky bez ubrousků;
  • Fólie s houbami.

Materiály nezbytné pro aplikaci šelaku

Materiály zahrnují výrobky a roztoky, bez nichž se postup nemůže obejít bez:

  • Přípravek pro odstraňování kutikuly;
  • odmašťovací činidlo;
  • základní nátěr (základní);
  • tonikum;
  • povrchová úprava;
  • lepidlo;
  • odstraňovač šelaku.

Příprava nehtů pro aplikaci šelaku

Nejenom vzhled manikúry, ale také délka jeho nošení bude záviset na správné přípravě nehtu.

V této fázi musíte provést následující kroky:

  1. Napájení nehtové desky .Ruce by měly být duseny ve speciální lázni, nejlépe na bázi léčivých bylin, jako je aloe.To je nezbytné pro udržení hřebu v dobrém stavu.
  2. Vyjmutí kutikuly .Napařování také pomáhá změkčit pokožku a tím i její lepší odstranění.Měli byste také použít speciální nástroj na pokožku, abyste ji odstranili.Poté pomocí „oranžové“ hůlky přesuňte do ráje nehtů a odstřihněte je kleštěmi.Stojí za povšimnutí, že tento „ostrov“ kůže musí být co nejvíce oříznut: čím menší je kutikula, tím delší je patrný růst destičky.
  3. Tvarování podle .Z velké části asi úspěšněvyrobené manikúru lze posuzovat podle tvaru nehtu.Je třeba si uvědomit, že po aplikaci šelaku nebude možné opravit tvar.Z tohoto důvodu musí být hřebík od začátku opatřen nejatraktivnějšími obrysy pomocí pilníku na nehty.
  4. Leštěno .Aby gelový lak ležel rovnoměrně, bez prohlubní a "řezáků" nehty musí být "vyhlazeny" pomocí speciálního leštícího pilníku.
  5. Čištění .Vyčistit nehtový prášek na nehty, který zůstal po 2 předchozích krocích.To musí být provedeno štětcem: obvyklé „vyfukování“ prachu v tomto případě nebude dostatečně účinné.
  6. Odstranění olejovitých složek .Dokončení přípravy nehtů je jejich odmaštění speciálním nástrojem.To je nezbytné pro dobré spojení nehtu a šelaku.Po tomto postupu se nedotýkejte nehty rukama a nedotýkejte se jich žádnými jinými povrchy a předměty.

Aplikace základní vrstvy

Tato vrstva je navržena tak, aby chránila před negativními účinky odstínové vrstvy a zlepšila její přilnavost k nehtu.

Aplikace každé vrstvy je rozdělena do několika bodů:

  1. Barvení levého okraje nehtu;
  2. Barvení pravého okraje;
  3. Poslední nátěr ve středu desky;
  4. Před provedením zbývajících kroků se ujistěte, že okraje nehtu jsou pečlivě utěsněny povlakem.

Podobná technika umožňuje rovnoměrné rozložení povlaku na povrchu nehtu bez přilnutí k pokožce.

Celý proces aplikace zahrnuje následující kroky:

  1. Laková nádoba musí být několikrát posouvána podél dna dlaní.To umožní, aby se šelak zahřál a rovnoměrně si lehl na nehty.
  2. Samotné použití nadace samotné.Vrstva by neměla být silná, jinak bude delší dobu zasychat, což povede k nežádoucím místům v konečném výsledku.
  3. Sušení povlaku.Je třeba je sušit ve speciální lampě asi 1 sekundu.

Aplikace šelaku

Tato tonická vrstva dodává nehtům barvu a je nanášena podle následujících pokynů:

  1. Naneste tenkou vrstvu šelaku.Okraje hřebu není třeba utěsňovat.
  2. Povlak se suší v lampě asi 3 minuty.

    Šelak pro začátečníky můžete vyrobit doma pomocí postupných pokynů od profesionálů.

  3. Naneste další vrstvu laku.A můžete použít stejnou i jinou barvu.Při míchání dvou různých odstínů se může ukázat velmi zajímavá a originální verze.
  4. Držte hřebíky pod lampou po dobu dalších 3 minut.

Je třeba zvážit, že vrstvy by měly být neuvěřitelně tenké a téměř průhledné.V opačném případě může lak nabobtnat a vytvářet nepříjemné bubliny.

Před nanesením laku je nutné zkontrolovat jeho stav: neměl by být příliš silný.Poškození povlaku může nastat v důsledku nesprávného skladování nebo nákupu vadného zboží, což bude mít nepříznivý vliv na stav nehtů.Musí být uložen spevně zašroubované víčko a při pokojové teplotě.Nenechávejte jej ani na místech pronikání slunečního záření.

Použití dekorů

Schéma a technologie zdobení nehtů na šelaku se prakticky neliší od zdobení běžným lakem, ale zde se po dekoraci musí na nehty aplikovat další vrstva laku.

Dekorace může být provedena pomocí:

  • Stuhy a pruhy;
  • výkresy;
  • vzorů;
  • ​​
  • obrázky;
  • technika barvení pomocí několika barev;
  • flitry a kamínky atd.

Nanesení vrchního povlaku

Barvení finálním povlakem sestává pouze ze 3 stupňů:

  1. ) Přímé nanášení směsi, která má několik odstínů:
  • by měla být nanášena s dostatečně silnou vrstvou;
  • pomocí tohoto povlaku je nutné utěsnit všechny volné okraje nehtu (takže zbarvená báze zůstane jako v entomologické nádobě).
  1. Drying.Doba expozice rukou pod lampou není delší než 1 sekunda.
  2. Odstranění lepivé vrstvy pomocí speciálního nástroje, ve kterém je nutné navlhčit hadřík, který nepouští vlákna.Stojí to hodně, takže v extrémních případech můžete použít aceton nebo alkohol.Tyto látky však mohou manikúru mírně poškodit, proto je používejte opatrně.

Jak si vyrobit vlastní bundu jako šelak?

Francouzský šelak, pro začátečníky doma, krok za krokem hlavní věcí je sledovat následující technologii:

  1. Počáteční fáze je fáze přípravy nehtu: odstranění kutikuly, tvarování, leštění a odstranění tuků z kůže.
  2. Poté naneste základní nátěr a chvíli jej nechte.Když hřebík získal bělavý odstín - můžete přejít do další fáze.
  3. Naneste základní vrstvu (levý okraj, pravý okraj, střed, utěsněte okraje nehtu) malou vrstvou.
  4. Deska se suší pod speciální lampou několik sekund až 3 minut, v závislosti na vlastnostech laku.
  5. Pomocí speciálního nástroje a utěrky odstraňte lepivou vrstvu vytvořenou po sušení.
  6. Opatrně připojte šablonu, aniž byste šli na horní okraj.
  7. Horní část měsíčku je natřena v požadované barvě a co nejtenčí.
  8. Držte hřebíky lampy a odstraňte adhezivní vrstvu.
  9. Odstraňte šablonu, dávejte pozor, abyste nepoškodili nanesenou vrstvu laku.
  10. Natřete desku finálním povlakem šelaku, na několik sekund usušte.
  11. Odstraňte lepidlo.

Jak odstranit šelak?

Pokyny pro odstraňování šelaku pro začátečníky doma, krok za krokem, jsou následující:

  1. Oddělte roun a fólii po částech pro každý hřeb.
  2. Důkladně opláchněte ruce a nehty čisticím prostředkem.
  3. Namočte jeden kus bavlněné vlny odstraňovačem šelaku.
  4. Naneste na nehty tak, aby produkt nebylv kontaktu s kůží.Tato směs obsahuje některé složky, které ji při dlouhodobém vystavení epidermis mohou poškodit.
  5. Opatrně zabalte fólii tak, aby rouno neklouzalo.
  6. Opakujte kroky 3 až 5 s každým prstem.
  7. Doba expozice je přibližně stejná jako 1 minuta, během níž musí být fólie na hřebíku mírně „zatažena“.
  8. Po uplynutí času nejprve z každého prstu odstraňte fólii a poté vatovou vatu jednotlivě.
  9. Odstraňte namočené vrstvy manikúry rukama nebo (není-li odstraněny) „oranžovou“ hůlkou.
  10. Nakonec si ruce opláchněte mýdlem.

Péče o nehty po odstranění šelaku

K obnově nehtů a jejich ochraně před dalším poškozením jsou nezbytné kosmetické postupy.

Patří sem:

  • Miska olivového oleje .Malé množství se zahřívá ve vodě.Držte prsty ve vaně asi 1 minutu, denně po dobu 3 týdnů.
  • Maska citronové šťávy .Na každý hřebík položte čerstvou citrusovou šťávu a jemným pohybem ji vtřete.Počkejte asi 3 minuty a poté opláchněte tekoucí vodou.
  • Maska z višní .Do kaše kaše nakrájejte višně (např. Kalina nebo brusinka).Naneste na desku a po zabalení do fólie ponechejte 1 minutu.
  • Ne méně než nehty, budou si také vyžadovat péči kůžičky.Musí být namočeny dennějakýmkoli éterickým olejem .Není nutné je umývat, proto množstvíolej by měl být udržován na minimu.

    Jsou-li nehty příliš slabé a odlupující, měly by být provedeny složitější kosmetické procedury:

    • Utěsnění nehtu voskovým produktem v salonu.Díky tomu budou hřebíky pokryté tenkou vrstvou chráněny před dalším poškozením a také získají zdravější vzhled.
    • V každé lékárně si můžete koupit speciální terapeutický lak.Základem takového laku musí být nutně vápník, mnoho vitamínů a také keratin.Při pravidelném používání lak vyléčí nehty a posiluje je.A od první aplikace, díky které jsou nehty tlustší díky povlaku, lak zmírní nepohodlí a strach z rozbití nehtu.

    Aplikace šelaku doma je dostatečně snadná i pro začátečníky, zejména při používání pokynů krok za krokem.Aby se však krásný vzhled nehtů nestal prchavým potěšením, je třeba před zákrokem i po něm pečovat o desky.

    Video, jak vyrobit šelak pro začátečníky doma krok za krokem

    Jak vyrobit šelak doma, podívejte se na videoklip:

    Základní sada pro šelak: