Řezání pro středně dlouhé vlasy: jak na to, před a po fotografiích: s rány, velkými lokny, recenzemi a cenami

Carving je postup, který s moderním životním stylem pomáhá uspořádat dívčí vlasy v pořádku bez každodenního stylingu.Navzdory obecné mylné představě, že řezba je vhodná pouze pro majitele dlouhých vlasů, vypadá tento styl na středně velkých kadeřích.

Co je řezbářství?

Podle vnějšího výsledku lze řezbářství porovnat s permem, jehož popularita, pokud klesla, je způsobena pouze škodlivými účinky na vlasy.Díky modernějšímu postupu byl problém s křehkou, suchostí a vypadáváním vlasů vyřešen.

Při použití řezbářských prací se používají prostředky, které obsahují složky, které jsou o vlasy opatrnější a chrání je před přehřátím.

V domácnosti lze řezbářství provádět pomocí natáček různých velikostí, zatímco v profesionálním salonu se používají speciální nástroje:zvané skútry nebo bumerangy.S jejich pomocí získají vlasy požadovaný tvar a velikost kadeří, které se pak v této formě „dlouhou dobu“ zmrazí aplikací speciální kompozice.

Jak se postup provádí v salonu a doma?

Obecně lze řezbářský postup rozdělit do 5 stupňů, které se používají jak doma, tak v salonu:

 1. Za prvé, vlasy by měly býtpečlivě pročesejte, abyste předešli zbytečným uzlům a zamotání;
 2. Potom jsou vlasy rozděleny na tenké prameny, které jsou navinuty na natáčky.Velikost natáček závisí na velikosti požadovaných kadeří a jejich vzhledu (měkké kadeře, světelné vlny, „spirály“);
 3. Na fixované kadeře se použije kompozice, která kadeře fixuje po dlouhou dobu.Doba expozice kompozice na vlasy se pohybuje od 10 do 20 minut, v závislosti na použité kompozici.
 4. Nakonec se natáčky odstraní a vlasy se z nanesené směsi omyjí.Po mytí vlasů musíte použít speciální fixační balzám.
 5. Dokončení řezbářství, stejně jako jakékoli jiné manipulace s vlasy, je fénem.

Řezání na středně dlouhých vlasech netrvá v průměru déle než 1,5 hodiny. Pokud se však postup provádí doma a bez řádných zkušeností, může být stráven trochu déle.

Náklady na tento postup závisí nejen na délce a tloušťce vlasů, ale také na kvalifikaci velitele, který bude postup provádět .Nicméně, pro průměrnou délku vlasů, nákladyzřídka přesahuje 4 tisíce rublů.

K provedení postupu doma budete potřebovat takové prostředky, jako jsou:

 • Natáčky různých velikostí.V závislosti na jejich kvalitě může být cena velmi různorodá: od 100 rublů do 2 000 rublů.Pro tento postup se však doporučuje používat plastová natáčky, jejichž cena nepřesahuje 700 rublů.
 • Složení na řezbářství, jehož průměrná cena obvykle není vyšší než 1 000 rublů.
 • Opravný balzám, jehož cena je rovněž asi 1 000 rublů.Je důležité, aby složení a balzám na řezbářství byly stejné značky.

V průměru náklady na řezbářství doma nepřesahují 2,5 tisíce rublů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Charakteristiky postupu pro středně dlouhé vlasy

Neexistuje žádný rozdíl v provádění řezbářských postupů přímo v závislosti na délce vlasů: střední, krátké a dlouhé, provádí se přesně stejným způsobem.Z technického hlediska je však nejvhodnější řezba na průměrnou délku, protože nehrozí „kroucení“ vlasů s různými intenzitami po celé ploše.

Existuje také rozdíl v ceně: čím déle jsou vlasy, tím je pro curling potřebná více řezbářské směsi.

Při řezání středně dlouhých vlasů je třeba mít na paměti, že vlasy po navinutí budou o několik centimetrů kratší.

Rovněžstojí za zváženíže při stočení se vlasy, které tvoří „kadeře“, o několik cm kratšínež v jejich obvyklém stavu.A na rozdíl od krátkých vlasů jsou pro průměrnou délku vhodné všechny řezby a kadeře.

Rozdíly mezi řezbářstvím a permem

Hlavní podobností permu a řezbářství je jejich cíl - vytvoření dlouhodobých kadeřů na vlasy různých délek.Stejná je také technika vytváření „kadeří“.

Rozdíly v těchto postupech jsou však mnohem větší:

 • Stálé elastické „kadeře“ se získávají díky chemické vlně, zatímco řezba dává vlasům objemný vzhled.poslušné kadeře.
 • Řezbářská směs je měkčí, a proto chemie vydrží o něco déle, ale výrazně poškozuje vlasy.
 • Složení pro chemii a řezbářství má vliv na různé vrstvy pramene vlasů: chemie proniká do vnitřku, zatímco řezba proniká pouze do vnějšího.
 • Při výběru kompozice pro řezbářství se dává volba v závislosti na měkkosti a tloušťce vlasů, ve všech případech se pro střih použije jedna směs.
 • Jak vlasy rostou po perm, dozadu je jasně viditelná hranice mezi zarostlými kořeny a stočenou délkou, po vyřezávání se kadeře postupně získávají původní typ vlasů, což vyrovnává rozdíl.

Výhody řezbářství

Seznam:

 • Není to jen šetrnější k ochlupení, ale takésaturuje vlasy keratinem, vizuálně je silnější a silnější.
 • Vlasy po zákrokuvypadají přirozeněji a přirozeněji, na rozdíl od jiných typů kadeří.
 • Stylování tohoto typu trvá až 12 týdnů.
 • Tento postup zahrnuje různé typy kadeří.

Existují nějaké kontraindikace?

Tento postup je nežádoucí u žen s problémy s vlasy,například nadměrně rozdělených konců, křehkosti a výrazné vypadávání vlasů.Také tento typ lokny není vhodný pro majitele příliš silných, těžkých, dlouhých a rovných vlasů.Tento typ vlasů je velmi obtížné stylizovat, v důsledku čehož postup nebude mít požadovaný výsledek.

Odborníci nedoporučují řezbářství pro ty, kteří se nedávno obarvili, zejména v světlejších odstínech.Zesvětlení je dostatečné namáhání vlasů, takže je křehčí a suchší, situaci nezvyšuje dalším postupem.

Typy řezbářství

Řezbářství se tradičně dělí na 3 typy:

 • Klasika .Podstatou tohoto typu je zvlnění vlasů po celé délce pomocí natáček stejného tvaru a velikosti.Výsledkem budou kadeře vybrané klientem na šířku: od světlých vln po těsné kadeře.
 • vertikální .Tento typ řezbářství je zvlnění vlasů pomocí „spirál“, které mění vlasy na pružné, objemné kadeře po celé délce vlasů.Tento vzhled vypadá nejpůsobivěji na středně dlouhé vlasy, což mu dává správné kouzlo.
 • místní .Jak název napovídá, totodruh řezby je určen pro určité oblasti.Zpočátku se místní řezbářství používalo k dosažení největšího objemu kvůli navíjení vlasů v kořenové zóně.K dnešnímu dni se tento typ zvlnění používá pro zvlnění konců (má smysl pouze na dlouhých vlasech), stejně jako pro rány, které mu dodávají elegantnější tvar.

Výběr složení pro curling

Složení pro řezbářství se může lišit v závislosti na individuálních vlastnostech vlasů, například zbarvené nenatřené, husté, tenké, silné tekutinyatd.Při výběru kompozice byste měli nejprve věnovat pozornost těmto kritériím.

Existuje také obrovský výběr sloučenin podle značky výrobce.Samozřejmě byste měli vybírat pouze ze známých a osvědčených značek drog, aniž byste se lichotili za nižší ceny.Výběr mezi známými značkami lze provést konzultací s odborníky nebo z osobních preferencí produktů.Ve složení je většina léků od různých výrobců, pokud se liší, mírně.

Druhy natáček

Vzhled vlasů z postupu řezby bude z velké části záviset na vybraných natáčkách.

Pro střední délky lze použít následující curlingové nástroje:

 • Cívka .Typ natáčky, který je navržen tak, aby vytvořil nejmenší a nejpružnější „kadeře“.S jejich pomocí můžete dosáhnout neuvěřitelného množství vlasů.Nejatraktivnější kadeře získané pomocí černého kašle se dívají na středně dlouhé vlasyúčesy typu "žebřík".
 • Spirálové natáčky .S pomocí takových natáčky vznikají i poměrně malé kadeře, ale na rozdíl od předchozích jsou pružnější a pružnější.
 • Objemové natáčky .Ideální pro vytváření světelných vln i pro objem v kořenové zóně.
 • Válce .Jedná se o natáčky z pěnové pryže.Liší se objemem, proto jsou schopni vytvářet kadeře různých intenzit: od světelných vln po sexuální kadeře.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih na středních vlasech.Fotografie, přední a zadní pohled.

Co dělat s rány?

V závislosti na typu a délce tresků existuje několik výstupů:

 1. Jsou-li rány „šikmé“ a dlouhé, mohou být stočeny podles hlavními vlasy.Nedoporučuje se ponechávat jej v původní podobě, protože bude vypadat neuspořádaně a „elegantně“ na pozadí zbytku účesu.
 2. Přímý, krátký třesk může být:
 • Nechte jej v původní podobě.
 • Lokální kroucení: dávat kořenům objem nebo stylistickým kroucením hrotů na zbytek střihu.
 • Pokud bylo cílem řezbářství vytvořit světelné vlny, mohou být třesky stočeny přesně stejným způsobem.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Péče o vlasy po vyřezávání

Chcete-li ušetřitpožadovaný typ vlasů a jejich čistota je třeba dodržovat následující pravidla:

 • Po zákroku nemyjte vlasy po dobu 72 hodin;
 • po mytí vlasů nemůžete jít spát, aniž byste je museli vysušit;
 • je žádoucí použít hřeben se vzácnými hřebíčky;
 • pro zlepšení vlasů je nezbytné použít různá výživná, zvlhčující činidla s permanentním obsahem v kompozici;
 • Nepoužívejte fén příliš často: nejlepší je nechat vlasy vyschnout přirozeným způsobem.

Carving způsobuje u dívek odlišnou reakci.Výsledek často závisí na počátečním stavu vlasů: suchost, délka, hustota, závažnost vlasů atd., Stejně jako na mistrovi, který postup provedl.Většina dívek, které dělají řezbářství v profesionálních salonech, je spokojena se vzhledem svých vlasů, zejména těch se středními délkami.

Ti, kteří se rozhodli provést postup sami doma, se nemohou vždy pochlubit dobrým výsledkem. Důležitý je také faktor vlastních přání klientů: „obraz“ není vždy pravdivý ve spojení s jednotlivými charakteristikami kadeřů.

Carving je skvělý způsob, jak usnadnit každodenní úkoly, aby vašim vlasům dodaly požadovaný vzhled.Tento styl je schopen dát majitelům střední délky vždy dobře upravený, jasný a atraktivní vzhled.

Video o tom, jak se vyřezává na vlasy střední délky

Co se vyřezává na vlasystřední délka, zjistěte ve videoklipu:

Vyřezávejte na vlasy střední délky: