Lékaři uvádějí mnoho důvodů, proč vlasy začínají vypadávat na hlavě.U žen je patologická ztráta vlasů spojována především s hormonálními změnami v těle, nemocemi nebo oslabeným imunitním systémem.
- Provedení testu alopecie
- Vnější příčiny
- Špatné návyky
- Nevyvážená strava
- Atmosférické faktory
- Chybějící nebo nesprávná péče
- Psychologické důvody
- Vnitřní faktory
- Oslabená imunita
- Anémie
- Onemocnění ledvin
- Problémy s trávením
- Stranaúčinek léků
- Hormonální poruchy
- Problémy s oběhem
- Avitainos
- Nedostatek železa
- Genetické rysy
- Porucha metabolismu
- Akutní a chronická onemocnění
- Změny související s věkem
- Dermatologická onemocnění
- Farmakologie proti plešatosti
- Vitamínová terapie
- Domácí recepty na posílení vlasů
- Pepřová maska
- Tření cibule
- Vejce kefírová maska
- Maska lopuchu a ricinového oleje ]
- Obecné postupy zesílení
- Videoklipy: příspěvekmá ztrátu vlasů u žen
Provádí test na alopecie
medicína zkoumá plešatost pomocí různých metod:
- Prodloužení vlasů.Tricholog jemně táhne pramen (přibližně 40-60 kusů) ve třech oblastech pokožky hlavy.Vytažení 6 nebo více chloupků z jedné oblasti je indikací pro další studie, normální hodnota je až 3 chloupky.
- Trichogram je mikroskopické vyšetření vlasových kořínků (asi 100 ks). Extrahováno v různých částech hlavy za účelem určení fáze jejich vývoje.Normálně je počet vlasových folikulů ve fázích růstu a dormancy 80%, respektive 20%.
- Fotografování vlasové pokožky pomocí speciální kamery se zvětšením až 1000x nám umožňuje určit přítomnost dermatologických nemocí, které jsou neviditelné pouhým okem
- Biopsie vlasové pokožky je odstranění části pokožky hlavy o průměru až 4 mm.studovat stav kůže a vlasových folikulů.Provádí se lokální anestézií.
Pro správnou diagnózu vypadávání vlasů je důležitý podrobný klinický obraz za 1-3 měsíce, včetně léků, systémových onemocnění nebo změn hmotnosti.
Vnější příčiny
Abychom zjistili, proč se stav vlasové linie zhoršuje, musí tricholog vědět všechno o každodenních návycích pacienta.Příčinou vypadávání vlasů na hlavě u žen se často stává životní styl.
Špatné návyky
Kouření narušuje mikrocirkulaci krve v kůži, což má za následek nedostatečné množství živin pro vlasové folikuly.Toxiny obsažené ve spalinách vdechované kuřákem narušují normální růst vlasů a oslabují jeho strukturu.
Pití alkoholu mění hladiny estrogenu v těle, což přispívá k vypadávání vlasů.Alkohol také snižuje obsah zinku, kyseliny listové, vitamínů B a C, které jsou nezbytné pro zdravý růst vlasů.
Nevyvážená strava
Pokud tělo přijímá bílkoviny v menším množství, než je nezbytné k zachování životních funkcí, je jeho spotřeba racionalizována. Vlasy jsou to, na čem naše tělo má tendenci „šetřit“ vzácný stavební materiál, takže plešatost a nedostatek bílkovin mají přímý vztah.
Atmosférické faktory
Teplota vzduchu ovlivňuje stav vlasů.Letní teplo se odpařuje a zimní zima mrzne vlhkost, která mění strukturu vlasů, zbavuje ji pružnosti, způsobuje excizi konců a křehkost po celé délce.
Vítr nejenže způsobuje zmatek ve vlasech, ale jeho ostré poryvy jsou vážným testem pevnosti pro vlasové folikuly. Kromě toho vítr vlasy vypouští, takže je tenčí a křehčí.
Chybějící nebo nesprávná péče
Krása a zdraví kadeří přímo závisí na tom, jak se o ně pečuje a zda se o ně vůbec postará.
Je důležité, aby byly hygienické postupy prováděny správně.Mytí horkou vodou vyvolává nadměrnou aktivitu mazových žláz, které narušují správnou výživu vlasového těla, dehydratují ji.
Nasycenývlhkost po mytí, vlasy jsou náchylné k fyzické expozici.Otření ručníkem, zkroucení nebo vytlačení mokrých vlasů znamená jejich poškození.Totéž platí pro česání - na hřebenu bude mnohem více vlasů, pokud začnete pracovat dříve, než budou zcela suché.
Z nějakého důvodu si všechny ženy pamatují pokožku obličeje, ale často si pamatují péči o pokožku hlavy pouze tehdy, když vlasy začínají vypadávat. Kůže na hlavě rovněž vyžaduje péči, výživu a péči. Masáž hlavy alespoň během mytí, regeneračních a vyživujících masek - minimální úsilí zlepší stav kadeří.
Nadměrné používání pečovatelů je nadměrné, nesprávně vybrané šampony, kondicionéry nebo balzámy narušují zdraví vlasů.
Psychologické důvody
Dlouhodobý stres způsobuje řadu patologických změn ve stavu těla a významné metabolické poruchy, což také vede k vypadávání vlasů.V náhlých, jednorázových stresových situacích je příčinou plešatosti křeč zvedacích svalů.
Strach, nebezpečí, silné emoce doslova provokují, že vlasy stojí na konci.Přestože je zraněný poškozen směrem ven vlasový vlas znatelně a velmi zřídka, je výsledkem křečovitého stlačení vlasové baňky její předčasné vadnutí, které způsobuje vypadávání vlasů.
Vnitřní faktory
Nikdo není imunní vůči poruchám v těle a zhoršení vlasů je často jedním z příznaků různých bolestivých stavů.Proč je ztráta vlasů na hlavě často obtížnější pro ženy než pro muže, u nichž je 90% případů vysvětleno genetickou predispozicí.
Příčiny plešatosti u žen se mohou velmi lišit - od trávicích problémů po změny související s věkem.
Oslabená imunita
Snížení aktivity ochranného systému vždy vede k narušení metabolických procesů v těle, včetně významného zhoršení stavu vlasů.Vypadávání vlasů je jedním z příznaků imunitní dysfunkce.
K poruchám fungování imunitního systému však nedochází samostatně a oslabení imunitního systému má za následek vyčerpání tělesných zdrojů v důsledku podvýživy, různých nemocí, hormonálních poruch, častých stresů a nezdravého životního stylu.
Anémie
Anémie se vyznačuje kriticky nízkými hladinami červených krvinek a hemoglobinu v krvi. Jedná se o komplexní proteiny odpovědné za správnou výměnu plynu v těle, nasycení tkání a orgánů kyslíkem.
V případě nedostatku kyslíku je pravděpodobnost úplné nebo částečné plešatosti vysoká.Tělo se snaží snížit množství vlasů na hlavě, protože zmenšení vlasové linie není pro podporu života rozhodující, alešetří kyslík.
Onemocnění ledvin
Lidé s onemocněním ledvin jsou vystaveni vysokému riziku vypadávání vlasů. Ledviny v těle udržují rovnováhu stopových prvků a objemu tekutiny.U všech, bez výjimky, onemocnění ledvin, je bílkovina z pacientovy stravy primárně téměř úplně vyloučena a bez ní není možný normální růst a konzervace vlasů.
Kromě toho otok způsobený nedostatečnou funkcí ledvin způsobuje obtíže s absorpcí jiných živin a stopových prvků, jako je například zinek a vápník.To vše v souhrnu často způsobuje plešatost u pacientů s onemocněním vylučovacího systému.
Problémy s trávením
Jakákoli porucha fungování gastrointestinálního traktu má nepříznivý vliv na stav vlasů.Nedostatek výživy vlasových folikulů, přítomnost toxinů v krvi v důsledku onemocnění zažívacích orgánů často způsobuje vypadávání vlasů nebo výrazné zhoršení jejich stavu.To platí zejména pro nemoci, jako je ulcerativní kolitida, akutní gastritida a dysbióza.
Vedlejší účinek léků
Užívání určitých léků způsobuje, že se pacient zcela nebo částečně plešatý.Největší alopecie způsobuje chemoterapii při léčbě rakoviny.
Léčení je zaměřeno na ničení pozměněných buněk, ale léky ovlivňují všechny tkáně, včetně těch, které jsou odpovědné za stav vlasů. Po zrušenípřípravků, je pokožka hlavy na hlavě zcela obnovena.
Hormonální poruchy
Po narození a během kojení mnoho žen zvýšilo vypadávání vlasů na hlavách.Proč se to děje?Kadeře jsou citlivé na jakékoli změny v hormonálním pozadí ženy.Během těhotenství se jejich počet v průměru zvyšuje o 10% a v porodním období klesá přibližně v rámci stejných limitů.
Alopecie v důsledku vysokého obsahu androgenů, často zděděných u mužů. Existuje však alopecie u mužského typu au žen, nejpravděpodobnější příčinou jsou hormonální poruchy, méně často genetická predispozice.
Problémy s oběhem
Dalším důvodem pro vypadávání vlasů je špatný krevní oběh v pokožce hlavy.Pokud je množství a kvalita krve, která se dostane do vlasových folikulů, neuspokojivé, nedostávají vlasy potřebnou dávku živin pro normální růst, což vede k jejich vyčerpání a ztrátě.
Nedostatek vitaminu
Pro normální růst a obnovu vlasů je nutná široká škála mikroelementů - vitamíny C, E a F, stejně jako téměř všechny vitaminy B.jeden nebo více prvků, kvalita vlasů na hlavěnechává hodně být požadovaný.Dlouhodobý nedostatek vitamínu vede ke ztrátě kadeří.
Nedostatek železa
Stejně jako anémie způsobuje latentní nedostatek železa často úplnou nebo částečnou plešivost pacienta. To je způsobeno nedostatečným přísunem kyslíku do pokožky hlavy kvůli obecnému nedostatku kyslíku, protože železo je hlavním stavebním materiálem pro hemoglobin, který je zodpovědný za dodávku tohoto prvku.
Genetické vlastnosti
Jedním z faktorů přispívajících k plešatosti je špatná dědičnost.Společně s barvou zdědíme od rodičů kvalitu vlasů a genetickou predispozici k jejich předčasné ztrátě.
Androgenetická alopecie se v důsledku přítomnosti vysoké hladiny androgenů přenáší zejména dědičností. Pro vrodenou plešatost mužského vzoru je vypadávání vlasů charakteristické především v chrámech a na zádech hlavy.
Metabolické poruchy
Rychlost metabolismu přímo ovlivňuje rychlost obnovy buněk a produkci životně důležitých látek v těle.80% vlasů tvoří keratiny, které jsou založeny na bílkovinách.
Kromě toho pro normální růst a včasnou obnovu vlasy vyžadují více než 10 různých vitamínů a minerálů.Kadeře jsou proto velmi citlivé na metabolické poruchy.
Akutní a chronická onemocnění
Chronické poruchy orgánůtrávení, játra a ledviny často vedou k výrazné ztrátě vlasů.
Akutní infekční a virová onemocnění, jako je tyfus, šarlatová horečka, malárie, těžká chřipka, syfilis a další, také způsobují symptomatickou ztrátu vlasů.Po zotavení jsou kadeře plně obnoveny.
Změny související s věkem
Snížení množství vlasů ve stáří je fyziologická norma.To je způsobeno změnami v hormonálním pozadí stárnoucí osoby a obecným vyčerpáním zdrojů těla.
Ale ne všichni lidé ve svém stáří jdou úplně holohlaví.Kolik a jak rychle se vlasy stárnou s věkem, závisí na dědičnosti, nervovém systému, životních podmínkách, přítomnosti chronických chorob a špatných návycích.
Dermatologická onemocnění
Kožní onemocnění pokožky hlavy jsou častou příčinou plešatosti.
Změny v pokožce ovlivňují růst vlasů - v důsledku zjizvení, nadměrného mastení a dalších kvalitativních změn v pokožce nemůže vlasová žárovka fungovat normálně, vlasy umírají, aniž by se dostaly na povrch.Vyvíjí se fokální alopecie, která je doprovázena zánětem, svěděním, zarudnutím, peelingem kůže.
Nejčastější příčinou plešatosti jsou dermatologická onemocnění, jako je psoriáza, seborrhea, lišejník a dermatomykóza (plísňová infekce).
Farmakologie proti plešatosti
Jeden z nejlepších opravných prostředků pro vnější použití proti plešatostiandrogenetický typ u mužů a žen je považován za lék minoxidil.
Klinické studie prováděné v USA více než 2000 pacienty ukázaly, že po 4 měsících používání tohoto léčiva začali subjekty růst nových vlasů a úplně je ztratily.Bylo také zjištěno, že po přerušení léku se alopecie vrací v předchozích objemech přibližně ve stejnou dobu - od 4 do 6 měsíců.
V případech, které nesouvisejí s dědičnou plešatostí, je populární chloromethylsilatran.Jedná se o látku obsahující křemík, která podporuje zvýšení počtu cév v oblasti aplikace, jakož i produkci glykogenu a stimulaci růstu vlasů.Používá se externě, včetně plešatosti způsobené stárnutím, chemickými a fyzickými poraněními na dříku a kořenech vlasů, s mastnou seborrhea.
Vitaminové a minerální komplexy syntetického a přírodního původu se poměrně úspěšně používají k prevenci a léčbě alopecie, a to jak externě, tak jako výživové doplňky.Obvykle obsahují pivovarské kvasnice, měď, zinek, selen, kyselinu pantothenovou, rostlinné oleje, vitamíny a aminokyseliny.
Vitaminová terapie
Často je důvodem, proč mají ženy na hlavách ztrátu vlasů, nedostatek stopových prvků.Moderní farmaceutický průmysl poskytuje široký výběr multivitaminových komplexů pro prevenci a léčbu plešatosti: Alerana, Perfect, Vitrum Beauty a mnoho dalších.
Téměř každá farmaceutická společnostprodukuje léky pro růst vlasů a nehtů.Standardní průběh přijímání je 2 měsíce.
Proces regenerace lze urychlit pomocí dodatečného opevnění prstenců z vnějšku.Odborníci doporučují mezoterapii vlasové pokožky pro tyto účely.
Zavedení koktejlů živin a vitamínů přímo injekcí do pokožky hlavy vyživuje, léčí a aktivuje vlasové folikuly, což dává velmi dobrý účinek v boji proti vypadávání vlasů.
Specialista by měl zvolit složení injekcí a provést postup, kategoricky se nedoporučuje provádět ho doma.
Vitamínové masky připravené také jsou účinné.Recept je velmi jednoduchý: smíchejte 2 ml (1 ampulka) olejového roztoku vitamínu (A, D, E nebo všechny dohromady) s celým vejcem nebo žloutkem, naneste na čisté a vlhké vlasy, namočte je déle než 5 minut, opláchněte teplou vodou.Aplikujte 1-2krát týdně.
Domácí recepty na posílení vlasů
Účes můžete vylepšit pomocí vlastních masek.
Pepřová maska
Pálivá paprika obsahuje éterické oleje a stopové prvky, které při lokální aplikaci stimulují krevní oběh, což je prospěšné pro výživu vlasových folikulů.Používá se ve formě alkoholu nebo vody, tinktury v kombinaci s jinými přísadami.AplikaceČistý pepřový roztok způsobí podráždění a svědění pokožky hlavy.
Protože je zahřívací účinek důležitý, jsou pepřové masky nanášeny zábalem po dobu 20-30 minut před mytím vlasů (1-2krát týdně).
Masáž cibule
Zinek, mangan, selen, vitamin C, E, PP - všechny tyto a mnoho dalších stopových prvků nezbytných pro normální růst vlasů jsou přítomny v běžných případechcibule.Tření cibule šťávy do pokožky hlavy pomáhá úspěšně vyrovnat s lupinami a seborrhea, hnízdí plešatost, stejně jako posílení vlasové folikuly.
Mínus tření cibule - ostrý specifický zápach. Tomu lze zabránit použitím éterických olejů, citronové šťávy nebo banánové buničiny přidaných do cibule s maskou před použitím.V případě, že tyto prostředky nepomohly a vůně zůstala, můžete si vlasy opláchnout zředěným octem z jablečného moštu (2 polévkové lžíce na 1 litr vody)
.kořeny.
Maska na vejce a kefiry
Skvělá volba pro výživu vlasů je směs vajec a kefíru.Vejce - sklad aminokyselin a stopových prvků nezbytných pro růst kadeří.Kefir čistí pokožku hlavy a normalizuje mazové žlázy a vyživuje vlasy, obsahuje velké množství bílkovin a vápníku, který se dobře vstřebává v kombinaci s kyselinou mléčnou.
Při použití směsí vaječného kefíru je důležitý obsah tuku ve složce kyselého mléka - čím sušší jsou vlasy, tím méně se používá kefír.
Maska lopuchu a ricinového oleje
Jedinečnost ricinového oleje v jeho složení: ricinolejové, linolové a olejové mastné kyseliny usnadňují vypořádání se suchou pokožkou, zvyšují regeneraci buněk.Lopuchový olej je bohatý na bílkoviny a éterické oleje, obsahuje kyseliny palmitové a stearové, chrom, vápník a železo a je také obohacen o vitamíny A, C, E, P a B.
Každý z těchto olejů je dobrýa samo o sobě, ale současné použití obou značně zvyšuje léčebný účinek jejich použití.
Obecné posilovací postupy
Kosmetické salony nabízejí řadu specifických procedur proti vypadávání vlasů, dnes jsou nejoblíbenější následující:
- ) ozonová terapie - ošetření vlasů přípravkem obsahujícím ozón nebo jeho vstříknutí do pokožky hlavy za účelem zvýšení množství kyslíku přijímaného vlasovými folikuly;
- mezoterapie - subkutánní injekce vitamínů, vazodilatátorů, antioxidantů atd .;
- plazmolifting - zavedení do pokožky hlavy nasycené látkami vlastní plazmy nezbytné k léčbě, které byly předtím izolovány z jeho krve.Dopad - obohacení a čištění krevního řečiště.
Každý z těchto postupů je účinný svým způsobem, má své vlastní indikace a kontraindikace a před použitím musí být dohodnut s trichologem.
Doma je možné pomocí masáže prstů zlepšit mikrocirkulaci krve v pokožce hlavy,namočený do ricinového nebo lopuchového oleje nebo olejového roztoku vitamínu E, pomůže také časté česání masážním kartáčem na vlasy.
Proč vlasy nespadly, fyzioterapie a masáže kůže na hlavu dávají vždy dobré výsledky v boji proti ztrátě kadeří u žen i mužů.Obecné postupy posilování pomáhají zlepšovat krevní oběh v pokožce hlavy a zlepšují výživu a aktivaci vlasových folikulů.
Videa: Proč mají ženy vypadávání vlasů
Elena Malysheva podrobně vysvětlí, proč ženy mají vypadávání vlasů na hlavách:
)Proč vypadávání vlasů u žen a mužů.Nejpravděpodobnější příčiny: