Příčiny a léčba těžkého pocení podpaží u žen.Jak odstranit pocení lidových léků

Pocení je přirozený proces, který je doprovázen uvolňováním malého množství sekreční tekutiny potními žlázami.V normálním stavu jsou potní žlázy schopny vylučovat až 1 litr potu denně, v závislosti na úrovni lidské činnosti.V případě, že se podpaží silně potí, musíte zjistit důvod a teprve poté rozhodnout, co s tím dělat.

Příčiny silného pocení

Nemoci vedoucí k hojnému vylučování sekreční tekutiny:

 • nemoci endokrinního systému;
 • poškození autonomního nervového systému;
 • hypertenze;
 • diabetes;
 • obezita;
 • hormonální změny;
 • infekční choroby, jako je hepatitida, HIV, tuberkulóza.

K hojnému vylučování tekutin přispívají nejen choroby, ale také vnější faktory:

 • nadměrný emoční stres;
 • nošení oblečení mimo velikost a mimo sezónu;
 • nedostatek hygieny;
 • podvýživa;
 • zneužívání kořenitých a slaných potravin;
 • kouření;
 • Kofeinované nápoje

Hyperhidróza

Nadměrná sekrece tekutin se nazývá hyperhidróza.Pokud je v těle pozorován výtok, jedná se o běžnou hyperhidrózu. Pokud je na určitých místech pozorováno hojné vylučování, pak místní.Všechny výše uvedené důvody přispívají k této diagnóze.

Proč rychlé pocení

Pocení je normální reakcí těla na změny tělesné teploty. Generovaný pot pomáhá ochlazovat tělo, a proto se při zvýšených okolních teplotách potní žlázy začnou aktivněji aktivovat, aby se tělo nepřehřívalo.

Proč neustále potí

Ve stresových situacích nebo během emocionálního stresu se uvolňují hormony adrenalinu a kortizonu, což způsobuje další potení žlázaktivní práce.

U různých nemocí, například u neurologických nebo infekčních chorob, dochází k fungování potních žláz, což vede k nadměrnému pocení.Během cvičení potní žlázy vylučují pot mnohem aktivněji.

V noci, při normální pokojové teplotě, vhodném nočním oděvu, je člověk uvolněný, všechny metabolické procesy zpomalují, takže by se člověk neměl potit.Dojde-li v noci k pocení, je to jasný příznak infekčního nebo virového onemocnění.

Ženy se potí v podpaží

Příčiny nadměrného pocení u žen se častěji snižují na:

 • poruchy nervového systému;
 • stresové situace;
 • onemocnění endokrinního systému;
 • hormonální poruchy;
 • podvýživa.

Co lze udělat pro odstranění problému

Když se podpaží potí silně, co endokrinologové a dermatologové v první řadě doporučují.Nejprve je nutné kontaktovat tyto odborníky a zjistit příčinu pocení, protože pocení je často spojeno s vnitřními příčinami.

Mnoho lidí trpí nadměrným pocením.Jak se zbavit těchto nepříjemných tělesných funkcí?Výše uvedený obrázek odpovídá na otázku „co dělat, když se podpaží silně potí“

Bez ohledu na přítomnost nebo nepřítomnost nemoci je důležité dodržovat zásady:

 • Hygiena. Povinnépo hojném pocení je nutné se osprchovat, aby z těla odplavily všechny zbytky životně důležité činnosti mikroorganismů, které žijí na lidském těle.
 • Správná výživa .Je nutné vyloučit přítomnost uzených, kořenitých a příliš slaných potravin ve stravě.Alkohol také podporuje hojné pocení.
 • Oblečení z přírodních tkanin. Syntetika je špatně prodyšná, pod oblečením se vytváří skleníkový efekt.
Chirurgická metoda

Obvyklé konzervativní metody k překonání situace, kdy se podpaží potí, potírají jen krátkou dobu, radikálně řeší problém, uchýlí se k radikálním metodám.

Při chirurgické léčbě hojného pocení mohou podstoupit sympatektomii nebo místní chirurgický zákrok:

 • Při použití sympatektomie provede lékař řez do krku nebo hrudníku, takžeblokují potní funkci sympatického nervu.Operace může být endoskopická.Tento typ operace je nejbezpečnější a nejméně traumatický, ale používá se při potu dlaní nebo zarudnutí obličeje.Protržení se provádí v podpaží.S pomocí vstupního endoskopu a kamery lékař stiskne nervový kanál, který je zodpovědný za pocení.
 • V místní operaci lze provést odstranění tukové tkáně v podpaží vakuem, kyretáž, která odstraní potní žlázy, nebo resekci kůže spolu s potními žlázami.Vposlední případ zůstává jizvy, takže tato metoda se prakticky nepoužívá.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cviky pro osoby starší 40 let.

Botox v podpaží

Další relativně bezpečný, ale krátkodobý způsob léčby hojného pocení je injekce botulotoxinu do podpaží. Po požití toxin ovlivňuje nervová zakončení a zabraňuje průchodu nervových impulzů.

Je velmi důležité sledovat dávkování botulinu, které se má podávat, proto by tento způsob léčby měl provádět zkušený lékař na profesionální klinice.

Farmaceutické výrobky

Mnozí nechtějí použít radikální způsob, jak eliminovat situaci, kdy se podpaží potí silně.Když přemýšlíme, co dělat, neměli bychom zapomenout na méně účinné, dostupné a bezbolestné metody, jako jsou léky, které lze koupit v lékárně.Jsou v bezpečí, ale vyžaduje se jejich neustálé používání.

Teymurovova pasta

Pasta obsahuje látky jako olovo, glycerin, formaldehyd, talek, oxid zinečnatý a kyselina.

Jako antiseptikum to funguje skvěle,dává vysoušecí účinek a zabraňuje nadměrné sekreci.

Rovnoměrně se aplikuje na dříve vyčištěnou a vysušenou pokožku.Tento postup se používá po dobu 4 dnů. LékJe zakázáno vztahovat se na ženy čekající na dítě a kojící matky.

Těstoviny Lassara

Má dezinfekční vlastnosti a používá se v situacích, kdy se podpaží silně potí.Výrobek obsahuje oxid zinečnatý, škrob a vazelínu.Doporučuje se trochu aplikovat na pokožku.Průběh léčby: 1 měsíc.U žen, které očekávají dítě a kojící matky, je tento lék kontraindikován.

Formagel

Dezinfekční a dezinfekční prostředek, který inhibuje sekreci potních žláz .Jeho účinek trvá jeden a půl týdne: kůže zůstává suchá a nepříjemný zápach se neobtěžuje. Protože však hlavní účinnou látkou tohoto léčiva je toxická složka formaldehydu, nevylučují se alergické projevy na kůži.

Masť salicyl-zinek

Tento lék dobře bojuje s problémem silného pocení podpaží.Hlavní látky tvořící mast: kyselina salicylová a oxid zinečnatý.

Tyto látky mají dezinfekční a protizánětlivé vlastnosti a také suchou pokožku.

Použití tohoto léku během těhotenství se nedoporučuje u nemocí, jako jsou anémie, špatné srážení krve a žaludeční vředy.

Tablety pro snížení pocení

Tablety pro hyperhidrózu pomáhají zmírnit příznaky.Ale nelimitujte se.Nezapomeňte se poradit s lékařem, který vám předepíšepotřebné dávkování a uveďte dobu užívání léčiva.

Tablety na rostlině : Jako součást léčiv proti hyperididóze je obsažena převážně belladonna nebo extrakt z belladonna, což vám umožňuje vyřešit problém nadměrného pocení a není návykové.

​​

Nejpoužívanější léky:

 • Bellaspon- poskytuje uklidňující účinek, uvolňuje vylučovací funkci potužlázy.Doporučuje se použít 1 kartu.3krát denně po jídle.Pro nemoci orgánů zraku, nemoci spojené s játry a ledvinami není lék předepsán.
 • Belloid- je předepsán v případě, že patologie štítné žlázy nebo nervového systému je příčinou nadměrného pocení.Tablety zmírňují podráždění, zmírňují nespavost.Doporučuje se rozdělit denní příjem na 3 - 1–2 tablety, lék není předepsán ve třetím trimestru těhotenství a se stávajícími problémy s prostatou.
 • Bellataminaluvolňuje centrální nervový systém, snižuje pocení a zmírňuje nespavost.Tablety jsou účinné, pokud se nervové a stresové stavy stanou příčinou nadměrného pocení.Nedoporučuje se používat tento lék pro osoby mladší věku, těhotné a kojící ženy, které mají stávající onemocnění orgánů zraku a kardiovaskulárního systému.

Pokud dojde k nadměrnému pocení v důsledku depresivní nálady, nadměrné citlivosti, nervozity, lékaři předepisují silnějšídrogy.Jsou účinnější než bylinné přípravky, ale při dlouhodobé léčbě jsou návykové.

Váš lékař může doporučit následující léky na hyperhidrózu:

 • Diazepam- Doporučuje se pacientům s výraznou diagnózou neurózy nebo deprese.Má relaxační účinek, zmírňuje stres, odstraňuje nespavost, nervové svědění. Lék se nepoužívá déle než 14 dní.Při delším průběhu léčby lze pozorovat poškození zraku.
 • Oxazepam- je předepisován pro nadměrné pocení způsobené špatným spánkem, depresí a neurózou.Droga pomáhá odstranit pocit strachu, uvolňuje napětí.Maximální dávka za den by neměla překročit 120 mg.
 • Fenazepamtaké potlačuje nervové stavy, které jsou obvykle doprovázeny silným pocením těla.Maximální dávka za den nepřesahuje 0,003 g.

Deodoranty a antiperspiranty

Deodoranty suché v suchu

Produkt představujekapalina, která nemá barvu ani zápach.Má utahování pórů, což vám umožňuje udržovat axilární oblasti v suchu po dlouhou dobu. Deodorant se nanáší na usušenou a vyčištěnou pokožku před spaním.Nezanechává žádné mokré stopy a vydrží až sedm dní.

Spray Purax

Sprej se používá k eliminaci nadměrného pocení dlaní.Obsahuje látky, které potlačují pocení a péči o pokožku.Pocení dlaní je sníženo na přirozenou úroveň.TakéSprej má dezinfekční vlastnosti, odstraňuje bakterie a nepříjemný zápach.

IR sauna

Zahřívání má terapeutický účinek, zlepšuje krevní oběh, metabolismus, pomáhá čistit tělo, uvolňuje a snižuje podrážděnost a stres. To vše může pomoci snížit nadměrné pocení ve všech částech těla.

Jak odstranit pachy

Aby se zabránilo nepříjemným zápachům způsobujícím problémy, je důležité udržovat dobrou hygienu, zejména používat deodoranty nebo antiperspiranty.To však nebude stačit, pokud budou existovat závažnější důvody pro nadměrné pocení.Deodoranty pouze skrývají zápach potu, ale neodstraňují kořenovou příčinu.

Vzhledem k tomu, že antiperspiranty obsahují ve svém složení různé léčivé složky, zabraňují nadměrnému pocení. Použití antiperspirantů se doporučuje pouze po mytí.

Lidové léky

Mýdlo na prádlo

Když se podpaží potí silně, považuje se mýdlo na prádlo za velmi účinný a účinný nástroj..Používá se nejen k praní, ale masky se vyrábějí pro léčebné účely a používají se jako antiseptikum.Mýdlo je navlhčeno vodou a oblast podpaží je otírána, takže se vytvoří mýdlový film, který účinně zvládne nadměrné pocení a nepříjemný zápach.

Infuze heřmánku

Heřmánek je také účinným lékem, který dezinfikuje a zmírňuje zánět.Pro léčbuhyperhidróza se používá odvar, který se používá k vymazání určitých částí těla, které jsou nejvíce náchylné k pocení.Kromě toho se vývar používá k přípravě terapeutických lázní.

K přípravě tinktury potřebujete 6 lžíce.Heřmánek nalije litr horké vody a trvá na tom, jednu hodinu.Infuze by měla být filtrována a po procedurách koupele otřete oblast podpaží.

Dubová kůra

Dubová kůra je přírodní antiseptikum, které dokonale koordinuje práci potních žláz .S připravenou kompozicí můžete otřít pokožku, vytvořit krémy, vzít terapeutické koupele.

Pro přípravu budete potřebovat citronovou šťávu, 1 lžička.kůra a 1 polévková lžíce.horká voda.Dubová kůra by měla být nalita 1 polévková lžíce.horkou vodou a vaříme ve vodní lázni půl hodiny, pak by měl vývar trvat několik hodin.Po přidání šťávy 1/4 citronu.Pravidelně otírejte podpaží touto sloučeninou.

Jehličnatá odvar

Borové větve obsahují mnoho éterických olejů známých svými protizánětlivými a antiseptickými vlastnostmi a také svou schopností snižovat pocení.

Když se podpaží silně potí, používá se pro léčebné koupele jehličnatá odvar .Připravte ji následujícím způsobem: 1 polévková lžíce.jehly je třeba nalít do 2 litrů horké vody a nechat vařit asi 2 hodiny, poté by se měl vývar filtrovat a přidávat do lázně.Postup by neměl přesáhnout 15 minut.Z výsledného vývaru můžete také připravovat krémy.

Boric Lotion

Boric Acidmá široce antiseptické a protiplesňové vlastnosti.K přípravě pleťového mléka bude zapotřebí stejných dílů 2% roztoku kyseliny borité, octa, kolínské vody nebo parfému.Po sprchování by měly být všechny komponenty smíchány a naneseny na podpaží bavlněnou podložkou.

Tinktura přesličky

Tato tinktura poskytuje silný antimikrobiální účinek a také reguluje činnost potních žláz.1 díl přesličky musí být naplněn 10 díly vodky a trvat na tom 1 hodinu.Doporučuje se utřít podpaží připravenou tinkturou ráno a večer.

Čištění těla

K nadměrnému pocení dochází v případě infekce těla hlístami.Léčba v tomto případě spočívá v očištění celého těla parazitů.K čištění použijte savé přípravky.Pohlcují životně důležité produkty parazitů, odstraňují toxiny a jedy a tělo.

Povinné podávání antiparazitik, které ničí všechny dostupné parazity.Tento postup končí symptomatickou léčbou zaměřenou na obnovení těla a normalizaci pocení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Vložky

Hygienické vložky pro oblast podpaží, které mohou absorbovat nadbytečné sekrety, ulpívají na vnitřní straně oděvu.Jsou velmi tenké, takže se vůbec necítí.Sluchátka obsahující stříbrné ionty jsou velmi populární, protože nedovolují, aby se objevil nepříjemný zápach.

Kontrastní sprcha

Tento postup se doporučuje provádět pravidelně, když provádíte hygienická opatření ráno a večer, což sníží úroveň pocení.Doporučuje se nasměrovat proud vody kolem podpaží a střídat teplou vodu (asi 40 stupňů) se studenou (nejméně 20 stupňů) po dobu 2-3 minut.

Co dělat, když nic nepomůže

Abyste zabránili silnému pocení podpaží, i když se zdá, že nic nepomáhá, můžete vyzkoušet následující:

 • přezkoumat denní rutinu;
 • osprchujte se dvakrát denně, a pokud se přidá fyzická aktivita, pak pokaždé po nich;
 • přezkoumání výživy: zcela eliminuje mastná, kořenitá, slaná a uzená jídla;
 • zahrnují potraviny obsahující železo, fosfor a vápník ve stravě;
 • vylučuje alkohol;
 • zvyšují množství spotřebované čisté vody.

Nadměrné pocení může být jednoduše nepohodlné, ale může signalizovat vývoj patologických stavů.Je důležité diagnostikovat příčinu těžkého pocení v čase a společně se symptomy léčit základní onemocnění.

Video o tom, co dělat, když se podpaží hodně potí

Jednoduché a dostupné způsoby, jak se zbavit pocení v podpaží:

Užitečné tipy: co dělat, když se podpaží potí silně: