Pilates - cvičení pro začátečníky, technika

Pilates - co je to, když se k němu uchylují a jak efektivní je, čím dál více lidí se zajímá.

Lékaři a odborníci na fitness aktivně doporučují tento sport začátečníkům jako prostředek k boji s nadváhou a problémy s míchou.

Pilates ve fitness - co je to?

Německý lékař Joseph Pilates vynalezl techniku ​​Pilates ve 20. století.Jedná se o kombinaci cvičení na celém těle, která okamžitě působí na celý organismus a jeho systémy.Zpočátku byla jeho technika používána k obnově vojáků během druhé světové války ak přípravě tanečníků, akrobatů a sportovců na představení.

A teprve ve 21. století dosáhl Ruska.Dnes, mnoho fitness klubů nabízí širokou škálu cvičení Pilates pro ty, kteří se chtějí dostat do formy, zlepšit jejich stav a posílit jejich nervový systém.

Jak je to užitečné

Tato technika se liší v tom, že je vhodná pro každou osobu, bez ohledu na úroveň vzdělání, věk a zdravotní stav. I mnoho těhotných dívek se uchyluje k tomuto systému, protože příznivě ovlivňuje tvorbu a vývoj plodu a také pomáhá posilovat svaly zad břicha a pánve, což je v tomto období velmi důležité.

Lékaři tvrdí, že Pilates je vynikající podporou pro ty, kteří se zabývají mentální prací.Tato kombinace cvičení vám umožní relaxovat po náročném dni v práci, uvolnit stres a obnovit energii.Poplatek za živost a pozitivní následující den bude poskytnut.

Tento systém zahrnuje kontrolu dýchání a koncentraci.Úspěšné použití této techniky pomůže zlepšit práci hlavymozek, uvolnění napětí a posílení nervového systému.

Pilates bude určitě užitečný pro ty, kteří se snaží ztratit pár kilo a přivést svou postavu do požadovaného tvaru.Cvičení působí na boky, záda, břicho a hrudník a pomáhají posilovat svaly a rozvíjet sílu, pružnost a vytrvalost.

Jaký je rozdíl mezi Pilates a jógou

Hlavním rozdílem mezi těmito metodami je jejich účel.Jóga se používá spíše k obnovení duchovního stavu než k fyzickému, zatímco Pilates se naopak používá k posílení svalů a zlepšení těla.Kromě toho jógu vytvořil před mnoha staletími Indián Patanjali.

Jedná se o celý systém, který se vyvíjí více než tisíc let.Pilates - co to je - začalo být známo až na začátku tohoto století, tento komplex lze považovat za zcela nový.

Komu jsou ukázány třídy Pilates

Joseph Pilates v popisu svého systému jasně upravil, že tato technika je určena k zotavení z těžkých zranění a operací.Indikace pro začátek kurzu je počáteční stupeň artrózy nebo skoliózy, ale v tomto případě potřebujete odbornou podporu od trenéra, který dokáže správně provádět pohyby.

Lékaři věří, že Pilates může také pomoci těm, kteří trpí bolestmi hlavy.To není tak silné jako léky, ale může to pomoci zmírnit bolest.

Rodiče by měli tomuto systému věnovat pozornost.jak děti tráví hodně času u svého stolu, což ovlivňuje páteř.Lehká fyzická aktivita pomůže zabránit rozvoji mnoha nemocí spojených s hřbetní oblastí.

Program hubnutí Pilates: Je účinný?

Navzdory skutečnosti, že tento typ zdatnosti je pomalý a plynulý, je možné s jeho pomocí zhubnout. Tento systém ovlivňuje všechny problémové oblasti a způsobuje, že svaly nerostou pod vrstvou tuku, ale posilují se. Respirační kontrola je nezbytná pro obohacení krve kyslíkem, což „zvyšuje“ metabolismus.

Je důležité jíst správně.Jíst nezdravé jídlo ve velkém množství, jeden by neměl očekávat ohromující účinek od školení.Proto pro dosažení nejlepších výsledků byste měli použít integrovaný přístup.Za měsíc mínus jedna velikost oblečení je zaručena.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - co to je, pro co a jak se používá ve sportu a kulturistice.

Druhy pilates

Od svého vzniku se systém poněkud transformoval.Dnes může tato technika pomoci v boji proti mnoha nemocem pro všechny.

Třídy na podlaze

Všechna cvičení se provádějí při sezení a ležení.Tento program si klade za cíl soustředit a provádět cvičení pomocí hlubokých svalů, aby posílil záda a zlepšil držení těla.

Takový systém umožňuje vypracovat celé tělo, učinit jej pružnějším a napjatějším, a také odstranitnapětí a zvýšení flexibility.Výhodou tohoto typu pilates je, že riziko zranění je minimální.

Výcvik na simulátorech

Tento výcvik pomáhá dosahovat výsledků, které běžné třídy na simulátorech nemohou poskytnout.

Pilates cvičící speciální vybavení, jako je Cadillac, reforma nebo stolice, cvičí různé svalové skupiny hlouběji a intenzivněji.

Třídy se zvláštním vybavením

Pro třídy se také používají sportovní potřeby, jako jsou prsteny, roztahovače, činky.Tento typ tréninku má hlubší účinek na svaly a dává větší účinek.

Výhody systémového komplexu

Mnoho odborníků se domnívá, že Pilates je takový nástroj pro korekci postav, který dává nejživější účinek, pokud k němu přistupujete komplexně.Pomocí různých typů tréninku člověk cvičí každou zónu nejefektivněji.Integrovaný systém Pilates pomůže vytáhnout tělo rychleji a uvést ho do podoby.

Základní principy Pilates

Při výcviku v této technice je velmi důležité dodržovat několik zásad, aby bylo dosaženo požadovaného účinku.

Dýchání

Dýchání je velmi důležitou součástí této techniky, proto je třeba k ní přistupovat se zvláštní pozorností. Během každodenního života lidé používají buď dýchání na hrudi (rozšiřování hrudníku při vdechování), nebo dýchání v břiše (při nahuštění žaludku).

BěhemCvičení pilates důležitým úkolem je naplnit spodní část plic vzduchem, takže se cítí, jako by se záda ohýbala, a co je nejdůležitější, dýchala ve stejném rytmu jako obvykle.

Koncentrace

Dalším principem, který charakterizuje Pilates, co to je, je koncentrace.To je prostředek k vytvoření spojení mezi tělem a duchem, aniž by bylo možné dosáhnout zaměření na něco konkrétního.S úspěšnou implementací této techniky je možné cítit práci každého svalu a uvědomit si, co se děje s tělem.

Střední část

Tři hlavní zóny se v Pilates nazývají středem: břicho, pánev a záda.Svaly těchto oblastí slouží jako kostra, takže práce s nimi a zlepšení jejich tónu mohou snadno zlepšit držení těla, snížit zátěž páteře a zbavit se problémů v hřbetní oblasti.

Jasnost a kontrola

Čím vyšší úroveň kontroly nad tělem, tím méně často dochází k chybám.Zaměřením své pozornosti na konkrétní oblast budete schopni přesně provést cvičení a později ho několikrát reprodukovat bez zbytečného stresu na těle.Následně bude celý trénink nezaměnitelný a bez velkého zapojení mysli.

Hladkost

Tato technika zahrnuje plynulé provedení všech prvků, jakož i přechod do klidového stavu, aniž by se změnil rytmus dýchání.Všechny pohyby během sezení by měly být rozmazané, ale zároveň se nesmí uvolnit svaly.Při přechodu z jedné polohy do druhé je velmi důležité zajistit, aby se nezměnilatěžiště a všechny pohyby zůstaly elastické.

Relaxace

Je důležité během třídy vypnout mysl a zcela relaxovat.V této poloze se soustředí pozornost na požadované oblasti, dýchání se nezastaví a nastane hluboký účinek na svaly.Tato technika byla vytvořena za účelem zlepšení fyzického a emočního stavu současně.

Pravidelnost

Stejně jako v každém sportu hraje pravidelnost velmi důležitou roli, protože po cvičení Pilates nelze několikrát očekávat ohromující efekt.

Ideální je trénovat třikrát týdně, méně časté školení nebude moci poskytnout 100% výsledku.

Kontraindikace

I přes univerzálnost existují kontraindikace pro třídy:

 • Teplota nad 37,5 stupňů může vést ke snížení koordinace a ke zvýšení rizika zranění.
 • Mnoho lidí, kteří slyšeli slovo Pilates, si myslí, že je to vynikající prostředek k relaxaci a relaxaci, ale ti, kteří trpí duševními poruchami, se budou muset zdržet výuky, protože naznačují plnou koncentraci, což není možné s takovým onemocněním.
 • Navzdory skutečnosti, že tento program byl vyvinut jako pomůcka při obnově muskuloskeletálního systému po zranění, lze se k němu uchýlit až po úplném uzdravení, jinak je možné recidivu.
 • Těžké formy skoliózy, osteochondrózy a artrózy také nejsou možné.Třídy pilates, protože tělo nevydrží ani ty nejjemnější a nejjemnější zátěže.

Vybavení Pilates

Během tréninku je velmi důležité používat vysoce kvalitní vybavení, protože zaručuje nejlepší účinek a snižuje možnost zranění, takže si musíte vybratpřístup s extrémní opatrností.

Pilates roll (váleček, válec)

Při výběru role pro třídy je důležité věnovat pozornost těmto kritériím:

 • materiál a jeho hustota,
 • povrchová struktura,
 • .

Válečky jsou často vyráběny buď z pěny, nebo z pryže.Ty jsou tvrdé a těžké, což znamená zvýšený dopad na zpracovávanou zónu.Těm, kteří právě začínají, se doporučuje začít s lehkými válci a postupně zvyšovat jejich hustotu.

Ukazatelem špatného vybavení bude jeho deformace během používání, která povede ke ztrátě výkonu nebo dokonce ke zranění, takže stačí zakoupit kvalitní válečky.

Upřednostňují se role s hladkým povrchem, protože během tříd pomáhají rovnoměrně ovlivňovat všechny oblasti.Ti, kteří chtějí získat silnější účinek, by však měli věnovat pozornost struktuře, protože mají intenzivnější účinek na svaly.

Dlouhé polštáře dobře padnou na velké plochy, jako je záda a žaludek.Menší role jsou skvělé pro menší oblasti a také vám pomohou.těžko určte požadované místo.

Pilatesový míček

Velikost fitballu musí být zvolena podle jeho výšky a hmotnosti.Pro ty, kteří nedosahují 155 cm, je koule s průměrem 45–55 cm perfektní a pro ty, kteří mají průměr nad 180 cm - 75 cm.

​​

Pokud je však hmotnost mnohem vyšší, než je obvyklé, měli byste si koupit větší fitball.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla pro dívky.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.
Koberec Pilates

Navzdory skutečnosti, že tělocvičny mají široký výběr koberečků, je lepší přijít na své třídy se svými vlastními.Čím je rohož dražší, tím vyšší je její kvalita.

Syntetické koberce jsou nejjednodušší možností, obvykle je kupují ti, kteří si nejsou jistí délkou výuce.Takové zařízení nebude trvat déle než rok a bude neustále sklouzávat, což může zvýšit možnost zranění.

Rohože vyrobené z termoplastu jsou poněkud dražší než syntetické, vydrží až 5 let.Jsou měkčí a pružnější a dokonale si zachovávají svůj tvar a neklouzají.

Ti, kteří se nakonec rozhodli věnovat svůj čas třídám, si vybírají přírodní koberce s přídavkem gumy, protože neklouzají a neabsorbují nepříjemné pachy.Je to mnohem hustší než syntetické, takže během vyučování nezpůsobí žádné nepohodlí.

Pilatesův kroužek

Stejně jako v případě fitballs musí být prsten vybrán vv souladu s jejich růstem.Kromě toho je také třeba věnovat pozornost hmotnosti zařízení.Plíce mohou být použity pouze pro práci na svalech rukou a při práci na velkých plochách by měly být upřednostněny ty, které jsou těžší.

Pera jsou také velmi důležitá, musíte si koupit prsten tak, aby vyhovoval dané osobě.

Jak se pořádají třídy na simulátoru Pilates Allegro Reformer

Reformátor je druh mobilní platformy s různými popruhy a pružinami, je široce používán v mnoha fitness klubech.Každá lekce se koná individuálně, v souladu s fyzickými schopnostmi klienta.

Nejprve bude školitel provádět testovací lekci na běžných rohožích, a jakmile pochopí, na co se zaměřit, již na simulátoru sestaví tréninkový program.Specifickým rysem reformátoru je to, že efektivněji vám umožní vypracovat stabilizátory svalů, čímž dosáhnete lepších výsledků za kratší dobu.

Oděvy pro pilates

Výběr oblečení je velmi důležitý, protože výkon přímo závisí na jeho pohodlí.

Je třeba věnovat pozornost následujícímu:

 • Pohodlí.Pilates zahrnuje implementaci prvků zaměřených na protahování a svalový tonus, pro nejlepší účinek by mělo být tělo co nejpohodlnější, čehož lze dosáhnout pomocí formy, která neomezuje pohyb, ale ne příliš volně.
 • Oblečení by mělo být šito z přírodních tkanin, jako během pilatespocení a nekvalitní materiál může způsobit podráždění kůže nebo přehřátí těla.
 • Tvar musí být silný, protože během tříd dochází k mnoha různým pohybům.Důvěra v integritu oblečení vám umožní plně se soustředit na trénink a dosáhnout požadovaného účinku.
 • Atraktivita.Praktikující by měl mít rád sebe, přihlašovat se do formuláře, což vám dá důvěru a umožní vám být během třídy více uvolněni a relaxovat.

Pilates cvičení pro začátečníky doma s fotografií

Pilates je systém, který zahrnuje mnoho různých cvičení, existují však jednoduché prvky, kteréSkvělé pro začátečníky.Chcete-li své svaly dobře zahřát, je třeba zahájit trénink zahřátím.

Sto. Musíte ležet na podlaze a zvedat nohy, ohnuté na kolena o 90 stupňů.Při inspiraci zvedají ramena a lopatky, natahují paže podél těla a dělají 100 úderů dlaněmi na podlaze.

, Pilates Hundred - co to je

Kroogi. Zůstávají také na podlaze a zvednou jednu nohu a provedou 5 kruhových pohybů v obou směrech.Opakujte totéž s druhou nohou.

Kroucení .Tělo je natažené na podlaze, ruce leží podél těla.Začnou se posadit a postupně zvedají páteř za páteř z podlahy.Zaokrouhlete záda.Sklopte kufřík také pomalu.Opakujte 10krát.

Rolls .Posaďte sezpět, přitiskl hrudník k bradě.

Vraťte se na záda a vraťte se do původní polohy.Cvičení opakujte 10krát.

Tipy pro začátečníky - doporučení pro začátečníky

Existuje několik doporučení, která lze použít ke zvýšení efektivity tříd:

 • Větrání místnosti před zahájením tréninku pomůže obohatit ho čerstvým vzduchem, čímž usnadní dýchání.
 • Hodinu před třídou byste se měli zdržet jídla, aby plný žaludek neomezoval pohyb.
 • Nenoste boty, což nohám umožní, aby se na práci plně podílely.
 • Pokud se necítíte dobře, je nejlepší přeškolit trénink v příznivější době.

Pilates: cvičení na míči

Fitball je vynikajícím pomocníkem při práci na hlubokých svalech břicha a zad.Existuje několik jednoduchých cvičení s tímto soupisem.

Kroucení. Musíte si lehnout na míč tak, aby byl pod prostřední částí zad.Poté skříň zvedněte a pomalu spusťte.Opakujte 15krát.

Kroucení na podlaze. Lehněte si na zem a postavte nohy na fitball.Lopatky jsou také odtrženy z podlahy a jemně sklopeny.Proveďte 10 opakování.

Ohyb /rovnání. Zůstat na podlaze a pevně sevřít míč mezi nohama.Ohněte si nohy a narovnejte je.Opakujte 8krát.

Push-upy. Musíte si lehnout na fitball.

Ruce a nohy spočívají na podlaze, tělevytváří přímku.Ohněte nohy a roztáhněte je na úroveň ramen, pak se vraťte do opačné polohy.Proveďte 10 opakování.

Jaké jsou výsledky po Pilates

Poté, co si třídy všimnou mnoha pozitivních aspektů:

 • tónovaný tělo,
 • zesílené svaly,
 • zlepšené držení těla,
 • přesná koordinace pohybů,
 • pružné a elastické tělo,
 • relaxace,
 • správné dýchání.

Pilates pro těhotné ženy: 2-3 trimestry

Pilates je vhodný pro téměř všechny, včetně žen na svém místě.Pokud se však rozhodneme začít cvičit, je lepší to udělat v 1. trimestru.Za zmínku stojí cvičení se skokem a zadržením dechu a do 17. měsíce se dokonce můžete vzdát cvičení, když ležíte na zádech.

Pilates je vynikající pro těhotné ženy, protože pomáhá uvolnit tělo a snížit zátěž páteře. Měli byste však vždy poslouchat své tělo a v případě nepohodlí okamžitě přestat cvičit.

Pilates po porodu

Mnoho žen po porodu chce uspořádat svou postavu, ale pokud je silná fyzická aktivita kontraindikována, jak na to?Pilates pomůže posílit břišní stěnu, rozvinout pružnost a zlepšit držení těla, čímž dává tělu tón.Je lepší zahájit výuku s koučem, protože bude schopen kompetentně posoudit úroveň výcviku a sestavit program, který splňuje individuální požadavky.

Pilates pro muže

CNa první pohled se může zdát, že Pilates je ženská forma tréninku, ale muži budou moci čerpat také neuvěřitelné výhody.Pro ty, kteří se již věnují sportu, pomůže použití této techniky rychleji dosáhnout požadovaného účinku.

Díky Pilates jsou svaly napnuté a současně posilovány.Profesionální sport je vážnou zátěží nejen pro tělo, ale i pro mysl, a proto při cvičení Pilates může sportovec nejen posílit celé tělo, ale také zmírnit stres.

Ti, kteří mají nadváhu, si také rádi všimnou zlepšení po zahájení tréninku, protože tento systém urychluje metabolismus, což vám umožní v krátké době ztratit více liber.

Pilates zvyšuje celkovou úroveň fyzického vývoje, což je velmi důležité, protože rozvinutější tělo lépe odolává útokům virů.

Pilates na záda - na páteř

Ti, kteří potřebují podporu páteře a obnovení držení těla, najdou třídy v tomto systému dokonalé.Tento typ gymnastiky pomáhá zmírnit napětí a posílit svaly, což v budoucnu pomůže vyhnout se mnoha onemocněním zad.

Pilates na nohy

Mnoho dívek, které se připravují na plážovou sezónu, se zapisuje do tělocvičen k dosažení štíhlých nohou, ale toho lze dosáhnout provedením pilates.Pravidelná cvičení vám pomohou zbavit se celulitidy, zjemní a zjemní pleť. Pilates pouze 20 minut denně můžete své nohy uvést do požadovaného tvaru velmi rychle.

Pilates na lisu

Pilates pomáhá posilovat stěny břišního lisu a také urychluje metabolismus, který vám umožní rychle ztratit tuk.Cvičení během měsíce 3krát týdně, po měsíci si můžete užít těsný žaludek.

Pilates pro figuríny

Tato technika je dobrá v tom, že riziko zranění je minimalizováno, takže i ti, kteří právě objevili tento typ gymnastiky, budou moci začít plnohodnotnětřídy.

Doporučuje se navštěvovat několik tříd s profesionálním trenérem, který vás naučí základům, pomůže vám s výběrem cvičení individuálně a poradí vám při výběru sportovního vybavení.Potom můžete vést kurzy doma, kreslit nápady pro nová cvičení z videa a odborné literatury.

Jaký druh hudby je potřebný pro Pilates

Hudba je velmi důležitou součástí výcviku, protože pomáhá udržovat správný rytmus.Pro třídy Pilates jsou rychlé rychlé Chilloutové melodie vhodné pro relaxaci a ponoření se do tréninku.

Ti, kdo zahájili trénink Pilates, si jsou dobře vědomi, že se jedná o vynikající způsob, jak se vypořádat s mnoha nemocemi, což dává vynikající výsledek.Mnozí se ve třídách těší velké radosti a začleňují tímto způsobem do svého každodenního života.

Cvičení pilates pro hubnutí doma

Pilates - co to je a kdo to vyvinul:

Proč potřebujeme Pilates: