Peeling.Kdy dělat chemikálie, kyseliny, hluboké, ovoce, glykol, laser doma, fotografie, recenze

Kdy je nejlepší provádět loupání v salonu nebo doma, v létě, v zimě, na jaře nebo na podzim.Který peeling je vhodný pro citlivou nebo problémovou pleť: střední, hluboký nebo povrchní.Jak udělat peeling.

Kdy je nejlepší provádět loupání v salonu nebo doma.Tabulka

)​​]

Loupání podle hloubky expozice

Kdy to udělat lépea proč

Je možné (bezpečně) dělat v jiných obdobích roku

Je to možné?dělat doma nebo lépe v salonu

Hluboký peeling Doporučuje se, že v zimě.Není bezpečné provádět hluboký peeling v jiných obdobích roku.Vystupuje v nemocnici kosmetické kliniky.
Mediánový peeling Provádí se na konci podzimu nebo v zimě.Nedoporučuje se postup provádět v teplých slunečných obdobích.Specialisté doporučují, aby se to provádělo pouze v kabině.
Lehké (povrchové) loupání Některé slupky se provádějí v kterémkoli z měsíců roku, po postupech se nedoporučuje dlouhé vystavení slunci.Proceduru lze provádět jak doma, tak v salonu.V podmínkách salonu je povrchový peeling účinnější.

Profesionální peelingy

Chemický peeling obličeje Začátek jara, dubna, pozdní podzim - od poloviny října v zimě.V létě, týden před a týden po procedurách, nebuďte na slunci, nenavštěvujte pláž, solárium, sauny, lázně.Lze pro ně připravit doma pomocí hotových přípravků.
Loupání mandlové tváře Brzy na jaře, pozdní podzim, zima.V létě je možné provádět postupy, po nichž následují preventivní opatření.Tento postup lze provést doma.
Laserový peeling obličeje Nejlepší čas je začátek zimy.Pozdní podzim, začátek jara a dubna.Provádí se pouze v salonu, kosmetické klinice.
Loupání čelní strany plyn-kapalina Loupání je možné v kterémkoli ročním období.Pouze v kabině to vyžaduje zvláštní vybavení.
Retinol (žlutý) loupání Podzim, zimní čas.Na jaře av létě lze v případě potřeby provést loupání.Po zákroku se nedoporučuje navštívit solárium, saunu, koupel, bazén.Měl by se používat krém s vysokým indexem ochrany před UV zářením.Tento postup je k dispozici doma.
Peeling chlorid vápenatý na obličej V průběhu celého roku.Doporučuje se domácí použití.
Kyselý peeling na obličej Od září do března.V létě se nedoporučuje.Kyselinasnadné loupání lze provádět doma.
Diamantový peeling obličeje Chladné a slunné období od pozdního podzimu do začátku jara.Lze to provést v létě, ale kůže by měla být chráněna před sluncem, může dojít k pigmentaci.K dispozici pouze v salonech krásy.
Ultrazvukový peeling obličeje V kterémkoli ročním období.Ultrazvukový peeling je doma dostupný s přístrojem.
Peeling obličeje s uhlíkem Postup lze provést kdykoli v roce.Procedura je možná pouze v salonu /kosmetické klinice.
Glykolový peeling na obličej Nejlepší čas pro peeling glykolu je podzim /jaro.Lze provádět v zimě /v létě za předpokladu, že jsou použity ochranné krémy a emulze.Možná doma, ale procedura salonu je efektivnější.
Loupání obličeje ovocnými kyselinami Loupání je možné kdykoli v roce, měli byste se nejprve poradit s kosmetologem a loupat ovocné kyseliny v různých ročních obdobích.různými způsoby.Doporučeno pro domácí použití.Postupy v salonu jsou však velmi efektivní.
Rybací peeling Garra Rufa Doporučeno v teplejších měsících.Procedura může být provedena v kterékoli roční době.Pouze v kabině.
Enzymatický peeling obličeje V průběhu celého roku. Tento postup lze provést doma
Vakuový peeling obličeje Doporučuje se provádět v období od podzimu do jara.Může být provedeno v létě, ale po zákroku je možné otok a zarudnutí, je nutné použít ochranné vybavení.Tento postup je možné provádět doma pomocí přístroje.
Salicylový peeling obličeje Postup je zobrazen během období podzim-jaro.Nedoporučuje se trávit v létě.Loupání lze provádět doma pomocí hotových výrobků.
Loupání korálových obličejů Loupání se provádí kdykoli v průběhu roku.Domácí loupání je možné.Doporučuje se, aby první postup byl proveden v salonu, aby se zjistilo, jak správně a v jakém pořadí provádět manipulace.
Mechanický peeling obličeje Pro loupání je nejlepší doba v roce nejlepší, od podzimu do začátku jara.Lze provést v létě.V horké sezóně odborníci doporučují provádět povrchový lehký peeling.Loupání lze provádět doma pomocí produktů bez agresivních přísad.Hlubší mechanický peeling se nejlépe provádí v salonu.
Kyslíková exfoliace obličeje V kterémkoli ročním období.Oloupání se provádí v salonu.Doma se používá alternativní metoda kyslíkového peelingu s použitím okysličených vitaminů.
Jessner Peeling Doporučuje se k držení v kterémkoli ročním období.Po loupání se vyhýbejte přímému slunečnímu záření, používejte ochranné pomůcky.Doma je postup k dispozici.Doporučuje se, abyste se poradili s kosmetologem ohledně typu pleti, post-peelingové péče a možných kožních reakcí na peeling.
Loupání růžové tváře V kterémkoli období roku.Procedura je k dispozici doma

Domácí peelingy obličeje

Právě tyto přípravky s vitamíny a prospěšnými látkami jsou speciálně určeny pro domácí použití.
Pleťový mléko na obličej Tento postup můžete provádět kdykoli v roce.

V létě po loupání byste se měli zdržet opalování, navštívit solária
Hilak forte peeling obličeje
Oloupání ovoce do obličeje
Oloupání soli do obličeje Oloupání lze použít kdykoli v průběhu roku.Doporučuje se to v létě před návštěvou pláže, solária.
Loupací soda na obličej Loupání se nejlépe provádí v chladném období, podzim-zima-jaro.Nedoporučuje se v létě, v horkých slunečných dnech, pokožku výrazně schne.
Bělení citronového lícního obličeje Oloupání je indikováno kdykoli v roce.V létě po loupání by se měly používat krémy s vysokým stupněm ochrany před UV zářením.opalování.
Oloupání hroznů Oloupání lze použít v kterémkoli ročním období.
Kávový obličejový peeling Platí v každém ročním období.

Peeling - kosmetika

Loupání kluziště na obličej Kosmetologové doporučují používat loupání v období od podzimu do začátku jara.Není vhodné utrácet v létě.
Peeling peeling obličeje Doporučeno k použití na podzim a v zimě.Může být provedeno brzy na jaře, v létě to není žádoucí.
Gelový peeling na obličej Doporučené použití na podzim a v zimě.Můžete to udělat brzy na jaře, v létě po aplikaci, zdržte se slunečního záření, používejte krémy s vysokým stupněm ochrany před UV zářením.
Loupání černého perlového oleje na obličej Výrobek je vhodný k použití v kterémkoli ročním období.Po aplikaci peelingu by se měly použít produkty chráněné proti UV záření, nedoporučuje se navštívit solária nebo být na slunci.
Gelový peeling na obličej Planet Organika

Peeling na obličej Natura Siberik

Tiande tvář peeling Stejná doporučení.Stejná doporučení.
Loupání kluziště na obličej Librederm s heřmánkem
Loupání na obličej Shiseido
Peeling obličejeDewytree
Vichyův peeling obličeje
Avon peelingové obličeje)
Korejský peeling obličeje
Japonský peeling obličeje
Peeling obličeje Kyselý mák Výrobek se doporučuje používat na podzim, v zimě.Brzy na jaře, v létě se nedoporučuje.Pokud je nutné jej používat v létě, vyberte pro použití zatažené dny a večer.Po loupání použijte produkty s vysokým indexem ochrany před UV zářením.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena prostředků.

Jak často lze provádět peeling obličeje

Peeling obličeje je kosmetický postup určený k hloubkovému čištění pokožky. Peeling pomůže zbavit se pigmentace, jizev po akné, vrásek , odstranit mrtvé epidermální buňky, což usnadní rychlou regeneraci a zlepší tón pleti.

Podle stupně dopadu se slupky dělí na tři typy:

 • hluboká,
 • střední,
 • 273]
 • povrchní.

Podle typu použitých prostředků:

 • chemická látka,
 • mechanická,
 • fyzikální.

Kosmetologové doporučují loupání:

 1. Hluboko- ne více než jednou za 3-5 let, v závislosti nadruh a stav kůže.Po hlubokém loupání trvá 3 roky až 6 měsíců, než dojde k obnovení pleti.PoPostupy doporučovaly použití látek, které urychlují hojení a navrácení horní vrstvy kůže.Produkty exfoliační a pračky jsou kontraindikovány.Jejich použití se doporučuje po úplné regeneraci pokožky, aby se prodloužil účinek peelingu.Výsledek postupu je uložen po dobu 3-4 let.
 2. Medián- ne více než jednou za každých 6-12 měsíců.Doba zotavení pokožky obličeje trvá kratší dobu, protože účinek není tak hluboký, maximálně 2 týdny.Účinek řízení trvá až jeden rok.Aby se prodloužil a udržel účinek peelingu, doporučuje se provádět lehké peelingy jednou měsíčně v salonu nebo doma.Střední loupání se provádí v salonu.Doma je možné provádět takový peeling s přísným dodržováním pokynů pro použití peelingových produktů a zařízení.Při nesprávném použití jsou možné popáleniny, silné podráždění, alergické reakce.
 3. Povrchní- pravidelně, v závislosti na typu pokožky.U suchého typu pleti, ne častěji 1-2krát za měsíc, pro mastnou pleť 2-3krát za měsíc.Lehký peeling lze provádět v salonu nebo doma.

Pro loupání můžete použít hotové směsi nebo je vyrobit sami.

Při loupání doma by se měla zvážit všechna doporučení zkušených kosmetologů.

Složky lze zakoupit v lékárně, připravené z přírodních přípravků:

 • mléčné výrobky,
 • ovoce,
 • sůl, cukr,soda, kávová moučka, ovesné krupice.

Loupání doma pomocí přírodních produktů lze provádět každých 7-10 dní.Při použití hotových výrobků s různými kyselinami lze postup povrchového loupání provést jednou za měsíc.

Doporučení kosmetičky: před jakýmkoli peelingem doma byste měli zkontrolovat kožní reakci na její složky.

Pokud se objeví alergické reakce, je třeba složku odstranit nebo vyměnit.

Po loupání by se měly použít přípravky na ochranu kůže proti slunci.Po hlubokých loupáních je nutné používat přípravky s vysokým indexem ochrany před sluncem, aby se na chvíli zdržely návštěvy lázeňských domů /saun.

Nedoporučuje se pro následující rok:

 • prodloužená expozice slunci;
 • Tan na pláži nebo v soláriu.

Tabulka 2. Lze v takových případech provést loupání

Situace, událost,zdravotní stav

Je možné

Co zvážit

Je možné provádět peeling pro akné a akné Ano, selektivně, za určitých podmínek Nejprve je třeba zjistit příčinu výskytu akné a akné.Peeling se doporučuje po uplynutí akné.Lze provést povrchové peelingy na akné.V případě zánětu, vředů a ran se peeling neprovádí.Povrchní a střední peeling lze provádět s černou barvoubody a komedony.
Může dojít k loupání obličeje během těhotenství a kojení Ano, lze použít některé typy loupání Během těhotenství a kojení kontraindikováno: hluboký peeling, povrchový a střední chemický peeling.

Vzhledem k tomu, že se hormony během těhotenství mění, mohou chemické látky způsobit přetrvávající pigmentaci.

Během laktace jsou zakázány hluboké a střední slupky.

Je možné dělat: lehký (povrchový) fyzický peeling, loupání pomocí přírodních prostředků.

Je možné po očištění oloupat Nežádoucí Po očištění kůže může dojít k nežádoucím alergickým reakcím, výraznému zarudnutí, vyrážkám.Po očištění může být loupání provedeno až po úplném obnovení pleti, v závislosti na typu pleti po maximálně 2-3 týdnech.
Je možné loupat rosacea Ano, některé typy loupání lze provést Použití hlubokých a agresivních slupek se nedoporučuje.Vhodný pro použití kůry, které nezpůsobují silné podráždění, hypoalergenní: mandle, mléko, laktobionické.

Jsou zobrazeny hardwarové loupání: kyslík, plyn-kapalina, aquapilling.

Možné použití: retinový peeling, peeling s kyselinou azelaovou, fytický peeling, korál.

Je možné loupat s citlivou pokožkou Ano, některé typypeeling lze provést Taková kůže je náchylnější k loupání než jiné typy.Doporučuje se provádět povrchové odlupování.Protože pokožka reaguje na sebemenší dopad, je nutné zvolit správný postup, který je lepší a nepoškodí kůži.Lze použít kyselé povrchové slupky.Pokud chcete provést postup doma, měli byste se nejprve poradit s kosmetologem.
Je možné provést peeling obličeje demodikózou Ano, některé typy peelingů jsou ukázány pro zlepšení stavu kůže U demodikózy jsou uvedeny následující aplikace: laserový peeling, chemickýpeeling s kyselinou glykolovou, chemický peeling s kyselinou triacetovou.

Chemické slupky s kyselinami na demodikózu pomáhají zlepšovat stav kůže, mají protizánětlivé a baktericidní vlastnosti, které podporují hojení.

Laserový peeling působící na kůži podporuje hojení a obnovu poškozených oblastí kůže.

Je možné provádět loupání během menstruace, před menstruací Kontraindikace Pro menstruaci je nejlepší se zdržet peelingu.V dnešní době dochází ke změně hormonálního pozadí ženy, reakce na peeling je obtížné předvídat.Restrukturalizace těla začíná několik dní před počátkem menstruace, takže doba bezprostředně před menstruací také není vhodná pro loupání.
Je možné provádět peeling při užívání hormonů Ano, ale za podmínek Při užíváníhormonální přípravky, před provedením zákroku byste měli navštívit svého lékaře a vyhledat radu.V závislosti na tom, jaké onemocnění je přítomno a co znamená lékař předepsaný, mohou být některé typy slupek kontraindikovány.
Je možné loupat před /po mezoterapii Ano Před mezoterapií se doporučuje loupání.V této kombinaci peeling - meso, mezoterapie přispívá k rychlému obnovení pleti po loupání.

Po mezoterapii lze provést povrchové slupky.

Je možné provádět peeling po Botoxu Ano Postupy Botox a chemický peeling dobře fungují.Povrchový peeling s kyselinami je kompatibilní v jeden den obou postupů.Pro silnější peelingový efekt po zavedení botulotoxinu kosmetologové doporučují počkat měsíc.
Je možné provést peeling po biorevitalizaci Ano Doporučuje se kombinovat tyto dva postupy v komplexu, aby se zvýšil účinek omlazení.
Je možné provádět loupání po výplních č. Po zavedení výplní by se loupání nemělo používat dva týdny.Je třeba počkat, až se kůže v místě vpichu uzdraví.Po vyléčení během 1–2 měsíců lze použít pouze lehké slupky.Mediánový peeling lze použít pouze po konzultaci s kosmetologem, protože vše závisí na stavu pokožky.
Je možné provést loupání po opalováníAno, některé typy loupání Doporučuje se provádět povrchový peeling, aby se po opalování obnovila drsná kůže.
Je možné provést loupání po vyhození Ano Měsíc po aplikaci vyhození lze provést laserové a chemické loupání.
Je možné loupat za vlákny, mezotely Ano Je možné loupat po 2 - 2,5 měsících.
Je možné loupat před /před tetováním obočí Ne Nedoporučuje se provádět loupání v oblasti obočí 10 dní před a po aplikaci tetování.Účinky kyselin na tetovanou pokožku mohou ovlivnit barvu tetování.
Je možné provádět peeling před /po plazmoliferaci Ano Doporučuje se, aby tyto dva postupy byly prováděny v kombinaci, aby se zvýšil účinek omlazení.Plazmování po loupání zlepší stav pokožky a zvýší účinek omlazení.
Je možné provádět loupání po soláriu nebo před ním Hluboký loupání: před provedením by se opalování mělo ukončit měsíc před zákrokem;po ukončení rehabilitace od opalování, při návštěvě koupele, sauny by se člověk měl zdržet alespoň 6 měsíců.

Střední loupání: loupání se nedoporučuje ihned po aktivním opalování.To může poškodit kůži oslabenou sluncem.Loupání lze provést za 10-14 dní;při provádění peelingu je vysoce nežádoucí opalovat se mezi jednotlivými sezeními;po loupání by se opalování mělo zdržet 2 týdny.

Před opalováním se doporučují lehké typy povrchového loupání, například loupání solí.

Je možné provádět loupání po kyselině hyaluronové Ano Doporučuje se, aby tyto dva postupy byly prováděny postupně, aby se zvýšil účinek omlazení.
Je možné loupat po mikrobladění Ano, ale po chvíli Po mikrobladění je možné loupat po 2-3 měsících, protože kůžev oblasti obočí je velmi náchylné ke zranění.Během loupání se doporučuje nepoužívat prostředky v blízkosti obočí.
Je možné provádět peeling po drhnutí Ano, ale po chvíli Po drhnutí se použití pilířů přísně nedoporučuje.Kartáč obsahuje abrazivní částice, po vystavení mikrotraumas na pokožce.Další loupání může být škodlivé.Před hlubokým a středním loupáním jsou křoviny zakázány.
Je možné provést loupání po odstranění krtek č. Po odstranění krtků se loupání nedoporučuje.Je možné provést povrchový peeling 2-3 měsíce po odstranění.
Je možné provést loupání po shugaringu Ano Doporučuje se použít loupání před a po shugaringu.Peeling zlepšuje stav pokožky. Díky této kombinaci peeling-shugaring je počet zarostlých vlasů výrazně snížen.
Je možné provést loupání po zvětšení rtů Ano, po chvíliPoužití loupání je možné dva týdny po zvětšení rtů.
Je možné provádět loupání po laserovém resurfacingu Ne Období rehabilitace po zákroku může trvat až jeden rok.Pro toto období je nutné vyloučit použití jakýchkoli peelingů.
Lze provést loupání po mechanickém čištění Ano, doporučuje se v průběhu času Doporučený loupání povrchu týden po mechanickém čištění.Hlubší účinek peelingu je aplikovatelný po 3-4 týdnech.
Může být loupání provedeno okamžitě po extrakci zubu Ne Po extrakci zubu by měly být kosmetické procedury odloženy o 5-7 dní.Extrémně nežádoucí účinky na pokožku obličeje, zejména fyzické.
Je možné provádět loupání po 50 letech Ano Doporučuje se provádět loupání.Hluboké, aby se odstranila pigmentace související s věkem, jemné vrásky, celkové zlepšení tónu pleti.Střední peeling pro udržení tónů pleti.

Protože kůže s věkem ztenčuje, nedoporučuje se loupání.

Povrchní slupky v tomto věku jsou neúčinné.

Kdy dělat loupání: video

Jak často můžete loupat, viz videoklip:

Zjistěte, co loupání lze provést v létě ve videoklipu: