Otok pod očima.Důvody a léčba.Jak rychle odstranit masky doma

Přebytečná tekutina v pojivových tkáních těla často způsobuje otok pod očima.K odstranění tohoto nepříjemného onemocnění existuje řada kosmetických procedur.Tonická maska ​​pro otoky pod očima doma je rychlý a efektivní způsob, jak odstranit tento delikátní problém v nejkratším možném čase.

Příčiny otoku pod očima

73. Edém pod očima nebo „otok očí“ znamená narušení rovnováhy vody a elektrolytů v těle, které vede k zadržování tekutin v tkáních.

Klíčové faktory vedoucí k otoky pod očima jsou následující:

 1. Zánětlivé procesy. Projevuje se zarudnutí kůže v oční oblasti, které je doprovázeno bolestivými pocity při dotyku se zanícenou oblastí.Nejčastěji se vyskytují na pozadí nachlazení, ječmene nebo furunkuózy.Při takovém zánětu je horní víčko hlavně v postižené oblasti.
 2. Alergické reakce. Oteklost je často doprovázena alergií, ke které dochází, když je vystavena řadě vnějších faktorů.V tomto případě dochází k rychlému otoku jednoho víčka.Takový edém prochází tak rychle, jak to začíná.Příčinou alergické reakce jsou často různé léky, kosmetické výrobky, potraviny nebo pyl.
 3. Vnitřní nemoci těla. Onemocnění štítné žlázy, hypofýza, srdce a cév.To vše vede k otoku očí.Ve spodním víčku se vyskytuje lokální zánět.Pokud je otok pozorován ráno, znamená to, že došlo k porušení ledvin.Opuchy, projevující se ve večerních hodinách, ukazují na srdeční selhání.
 4. Hormonální poruchy.Nadměrné množství estrogenu produkovaného před začátkem menstruačního cyklu přispívá ke stagnaci tekutin v těle, což následně vede k otoku.

Zásady boje proti otokům

Abyste eliminovali otoky, měli byste dodržovat řadu takových doporučení:

 • kontrolakosmetika pro toleranci;
 • použití chladicích předmětů na věky;
 • masáž prstů zdola nahoru pomocí kosmetiky;
 • v případě otoky, najednou (pokud jiné domácí prostředky nejsou prospěšné) okamžitě vyhledejte odborníka.

Pravidla pro používání masek pro otoky kolem očí

Kosmetologové doporučují dodržovat několik klíčových pravidel pro používání masek.

 1. Nedoporučuje se odstraňovat nebo nanášet kosmetické výrobky s ostrými pohyby nebo s houbami z tvrdých vláken, což poškozuje epitel kolem očí.
 2. Před použitím kosmetiky je nezbytné provést testování nejprve nanesením malého množství na oblast v oblasti zápěstí.
 3. Prostředky používané k boji proti otoky by měly mít vždy lehkou a beztížnou konzistenci.
 4. Nedávejte výrobek na vaše víčka rukama, proto je lepší použít houbu nebo vatovou podložku.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class od Elena Karkukli

Kosmetika pro edém

Hlavní kosmetika, kterou lze zakoupit na masovém trhu, aniž by na ni utratily velké množství peněz:

 • éterické oleje. Éterické oleje získané z čajovníku, jojoby a jasmínu jsou vhodné pro boj s otoky.Tyto produkty tónují a osvěžují unavenou pokožku, zvyšují její pružnost.
 • Alginátové masky. Tento produkt dobře vyhlazuje jemné vrásky, vyrovnává tón pleti, hluboce hydratuje a vyživuje a je také nezbytným pomocníkem v boji proti otoky.
 • Eye Serum. Obsahuje vitaminový komplex, eliminuje nadměrné otoky a zlepšuje celkový tón pleti.
 • Krémový gel s chladicím účinkem. Takový lék posiluje stěny malých cév, zlepšuje krevní oběh v nich a dobře bojuje s otoky a tmavými kruhy pod očima.

Přehled nejlepších kosmetických masek pro otoky

Otoky pod očima mohou být odstraněny profesionální kosmetikou.

Hodnocení masek bylo sestaveno podle odborníků v oblasti kosmetologie a na základě hodnocení zákazníků na internetu:

 1. Ondevie - maska. Dobrý pomocník v boji proti otoky, ideální pro pleť smíšeného nebo kombinovaného typu.
 2. Plazan je maska. Regenerační maska ​​pro otoky pod očima, která pomáhá posílit kolagenová vlákna.Poskytuje hydratační účinek, který je pro ně tak nezbytnýjehož kůže je náchylná k suchu;
 3. Mijin je textilní maska ​​s účinkem zeleného čaje. Přispívá ke zlepšení mikrocirkulace krve, vhodné pro dívky s mastnou pokožkou.
 4. Anskin je alginátová maska ​​s účinkem zeleného čaje. Má výživný a tonický účinek na pokožku, eliminuje otoky.Tato maska ​​je vhodná pro dívky s mastnou pokožkou a pro smíšený typ.
 5. Klorane - maska ​​komprimovat. Pomáhá vyhlazovat vrásky v oblasti očí, poskytuje jasné kontury obličeje, dává osvěžující vzhled. Tato maska ​​je ideální pro majitele suché pokožky.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Lidové recepty na edém

Lidové recepty jsou založeny na řadě přírodních ingrediencí, bylinných dekorací, osvěžujícího ovoce a zeleniny.S pomocí těchto nástrojů je snadné vyrobit domácí masky a obklady, aby se odstranily otoky kolem očí, které nejsou drahé a jsou dostupné ve výzbroji jakékoli domácnosti.Ty nejlepší jsou uvedeny níže.

Nouzová maska ​​

Tato maska ​​před otoky pod očima pomáhá okamžitě eliminovat otoky na obličeji a zároveň spouští regenerační procesy kůže.

Složení:

 • 5 ml heřmánkových květů;
 • 5 ml chrpy;
 • 5 ml lipflower;
 • 5 ml zeleného čaje s velkým listem;
 • snítka máty;
 • sklenici vody.

Příprava:

Byliny umístěte do malé nádoby s vodou, vařte, nechte čtvrt hodiny působit ve vodní lázni, vývar před použitím ochlaďte.Navlhčte vatové tampony v bylinném vývaru a aplikujte je po dobu 7-10 minut ve formě obkladu.

Bramborová maska ​​se zvedáním

Tato maska ​​má vylepšený zvedací účinek.Při neustálém používání bramborové masky lze zlepšit mikrocirkulaci krve a odstranit malé vrásky.

Složení:

 • 1 malé čerstvé brambory.

Příprava:

Předem loupané brambory rozemeleme v mixéru, výsledné složení zabalíme do gázových ubrousků, což nakonec poskytne účinek náplastí.Vložte sáčky pod očima na čtvrt až půl hodiny, pak otřete kůži víček odvarem zeleného čaje.

Maska s petrželkou

Maska pro otoky pod očima rychle odstraňuje otoky a eliminuje vaky, doplňuje přirozenou vodní rovnováhu.

​​

Složky:

 • banda petrželky;
 • Čl.lzakysaná smetana.

Příprava:

Čistou petrželku předem jemně nasekejte, rozemelte na tekutou konzistenci, výslednou petrželovou šťávu smíchejte s kysanou smetanou.Hotovou směs naneste na hustou vrstvu pod očima, po 40 minutách ji opláchněte vatovým tampónem.

Maska s okurkou

Tato maska ​​má tonický účinek. Je docela snadné se připravit a použít.

Složení:

 • malá okurka

Příprava:

Okurka se rozemele a rovnoměrně rozetře na gázové proužkya připojte se k problémové oblasti na čtvrt až půl hodiny.

Maska s březovou infuzí

Tato maska ​​dobře odstraňuje stopy otoků pod očima, má uklidňující a tonizující účinek na kůži v očních víčkách, má kumulativní účinek.

Otok pod očima je často doprovázen modřinami.

Složky:

 • 100 g březových pupenů;
 • brambory.
Příprava:

Umístěte suroviny do nádoby se studenou vodou a další den přidejte strouhané brambory.Výslednou směs nechejte čtvrt hodiny až půl hodiny v zanícených oblastech.Na konci postupu by měla být hmota omytá odvarem heřmánku.

Maska s dýní

Maska úspěšně bojuje s únavou kůže v oblasti očí.Tento nástroj je dobré používat v létě, protože pokožka je více náchylná k suchu a dýně poskytuje potřebnou hydrataci pokožky kolem očí.

Složky:

 • okurka;
 • malá dýně.
Masky z edému, stejně jako jakékoli jiné kosmetické výrobky, je důležité nanášet podél masáží.

Příprava:

Dýně rozemelete, výslednou směs promíchejte s okurkovou šťávou a nechte směs pod očima po dobu čtvrt až půl hodiny.

Maska pohanky

Tato maska ​​kompresního typu dobře eliminuje otoky.Pohanka komprimace je nezbytným pomocníkem v boji proti únavě kůže kolem očí.

Složení:

 • 100 g pohanky;
 • malou sklenici vody.

Příprava:

Pohanka se rozemele, přidá se k získanému pylu voda a promíchá se.Zabalte marmeládu do marlechky a vložte pod každé oko.Nechte komprimovat 30-40 minut.

Šalvějová maska ​​

Tento recept také dobře bojuje s nafouknutím.Bylinné masky se používají v moderní kosmetologii a jsou hlavní složkou při výrobě veškeré kosmetiky.

Maska se šalvějovým extraktem bude mít okamžitý uklidňující účinek na oteklou pokožku v oblasti očí.

Složky:

 • suchá šalvějová směs 30 g;
 • sklenici vody.

Příprava:

Two art.lpřidejte do nádoby s vodou, promíchejte složení, přiveďte k varu.Taková odvar se používá hlavně v teplé formě.Bavlněné polštářky by měly být navlhčeny a ponechány v oblasti očí, dokud nejsou zcela suché.

Maska se zelím, jílem a bramborami

Maska - obklad eliminuje stopy tmavých skvrn pod očima.

Maska na bázi zelí, medu, kvasinek a mandlového oleje dokonale zvládne otoky obličeje.

Složky:

 • zelí 6 g;
 • bílá hlína;
 • bramborová hmota 6 g;

Příprava:

Míchejte zeleninovou směs a přidejte jíl za vznikugruel.Nechte hmotu v opuchové zóně po dobu 15-20 minut, poté opláchněte teplou vodou.

Ovesná maska ​​

Otok pod očima rychle odstraní složení na bázi ovsa.Tato možnost eliminuje stopy únavy kůže kolem očí, protože je zdrojem všech nezbytných a výživných stopových prvků.Maska je známá svým okamžitým působením a tonizujícím efektem.

Ovesné vločky jsou ideální nejen pro masky, ale také pro mytí.

Složení:

 • ovesné vločky 10 g;
 • půl sklenice mléka.

Příprava:

Ovesné vločky nalijte s horkým mlékem, počkejte, až směs nabobtná, ponechejte výsledné složení v zafouknuté zóně po dobu čtvrt hodiny, opláchněte teplou vodou.K hydrataci můžete použít krém.

Medová maska ​​

Tento typ masky je vhodný pro majitele suché pokožky.Medový produkt má kumulativní účinek, viditelně napíná a zvlhčuje pokožku.

Složky:

 • žloutek;
 • květinový med 5 g.
 • Příprava:

  Přidejte 5 g květového medu do žloutku, promíchejte směs a nechte v problémové oblastipo dobu 10 až 15 minut.

  Maska vyrobená z meduňkového balzámu

  Maska je obklad, který odstraňuje otoky a dodává pokožce potřebnou hydrataci.

  Aa přísady:

  • 50 g meduňka z citronu;
  • plátek pšeničného chleba.

  Příprava:

  Squeeze Melis tak, aby se šťáva nakonec vytvořila.Krajíce chlebanamočte do výsledné kapaliny a aplikujte na oblast oka po dobu čtvrt hodiny.

  Maska s kávou

  Tato maska ​​dobře posiluje pokožku očních víček a otoky bojů.

  Maska soli, kávy a olivového oleje nejen odstraní otoky, ale také zajistí hladkost pokožky.

  Složky:

  • 10 g jogurtu;
  • 5 g mleté ​​kávy.

  Příprava:

  Smíchejte kávu s jogurtem.K aplikaci můžete použít gázové nebo bavlněné podložky.Nechte směs čtvrt hodiny.

  Maska se škrobem

  Tato maska ​​jemně zvlhčuje pokožku kolem očí a plní všechny živiny, které jsou nezbytné pro přirozený proces obnovy kolagenových vláken.

  Další verze masky se škrobem: 1 lžička.strouhaná mrkev, 2 lžičky.škrob, 1 vejce.

  Složky:

  • rýžový škrob 20 g;
  • mléko 5 g.
  • Příprava:

   Míchejte ingredience do kaše, naneste na pokožku kolem očí, nechte uschnout.

   Okurková maska ​​

   Tento produkt má chladicí účinek.Okurková maska ​​je známá svým nenahraditelným zdvihovým účinkem.

   Složky:

   • okurky 2 klíny;
   • 5 g zakysané smetany.
   Příprava:

   Okurku nakrájejte na kroužky, nakrájejte plátky zakysanou smetanou, zabalte do gázy, nasaďte si oči a nechte čtvrt hodiny stát.

   Maska z listů máty

   Produkt poskytuje regenerační účinekna kůži.Maska máty má také příjemnou vůni a uklidňující účinek.

   Složky:

   • 5 g lístků máty;
   • 5 g heřmánkových listů.

   Příprava:

   Mleté složky, napařte je ve vodní lázni, navlhčete vatové tampony v odvarku a nechte působit čtvrt hodiny.

   Mléčná maska ​​

   Otok pod očima se odstraní směsí na základě mléka.Taková kompozice dobře bělí pokožku kolem očí, proto se široce používá v lázních a kosmetických salonech.

   Složky:

   • mléko 20 ml;
   • Tvaroh 15 g.
   • Příprava:

    Míchejte ingredience, nakulujte kuličky a naneste na oči.

    Čokoládová maska ​​

    Tato maska ​​je účinným nástrojem v boji proti otoky.Naplňuje pokožku živinami, které přispívají k záři a zdravému vzhledu.

    Složení:

    • 20 g medu;
    • 20 g čokolády.
    • Příprava:

     Čokoládu roztavte, přidejte med, výslednou směs promíchejte a vložte do oblasti kolem očí.

     Toniková jablečná maska ​​

     Výrobek má chladivý a tonický účinek.Maska Apple je vhodná pro všechny typy pleti a pro všechny věkové kategorie, snadno se připravuje a má okamžitý účinek.

     Složky:

     • jablko.

     Příprava:

     Nakrájejte jablko, výslednou suspenzi naneste na oči.

     Maska na vejce

     Vejce maska ​​má uklidňující účinek na kůži kolem očí.Žloutek je další nezbytnou složkou, která se používá při přípravě jakékoli masky do salonu, protože pokožku dobře bělí, aniž by ji zbavovala vlhkosti a potřebných živin.

     Složky:

     • vaječný žloutek;
     • 5 g olivového oleje.

     Příprava:

     Smíchejte ingredience navzájem, namočte do směsi bavlněnou podložku a naneste na oblast v oblasti očí.Nechte produkt po dobu čtvrt hodiny, na konci - otřete víčka vlhkým hadříkem.

     Jahodová maska ​​

     Jahodová maska ​​má uklidňující a chladicí účinek a také zlepšuje mikrocirkulaci.

     Složky:

     • 30 g bobule.
     • Příprava:

      Bobule se jemně nakrájejí na plátky a chladí se na kůži kolem očí.Namočte 15-20 minut.

      Ledová maska ​​

      Tato maska ​​má osvěžující a tonizující účinek.

      Složky:

      • 50 ml heřmánkového odvarku.

      Příprava:

      Výsledný bujón vložte do formy pro zmrazení a nechte jej v mrazničce.Připravte kostky ledu a otřete pokožku kolem očí.

      Banánová maska ​​

      Maska má uklidňující účinek na kůži kolem očí. Extrakt z banánů je také známý svým hydratačním účinkem a doplňuje nezbytnou rovnováhu živin.

      Edémová maska: banán, olivový olej,vitamín E.

      Složení:

      • zakysaná smetana 30 g;
      • banány 50 g.
      Příprava:

      Míchejte ingredience navzájem, rozdrtte banán lžičkou, dokud nebude podobná kaši, nechte směs pod očimačtvrt hodiny.

      Maska pro otoky a vrásky

      Tato maska ​​je vynikajícím pomocníkem při stárnutí kůže očních víček.Kosmetičky doporučují používat produkt pro ženy starší 40 let.Tato maska ​​proti otokům pod očima má kumulativní účinek a dobře bojuje s jemnými vrásky.

      Složky:

      • zakysaná smetana 30 g;
      • jogurt 30 g.
      Příprava:

      Smíchejte zakysanou smetanu a jogurt, dokud není hmota stejnoměrná, směs ponechte v problémových oblastech 15 -20 minut každý den.

      Pravidla pro péči o pokožku očních víček

      Vzhled otoků a vrásek na kůži lze oddálit podle těchto doporučení:

      • ) Prvním pravidlem péče o pokožku očních víček je správné a jemné odstranění kosmetiky z této oblasti;
      • Druhým pravidlem je použití speciální kosmetiky pro péči o pokožku v oblasti očí;
      • Třetí pravidlo je plný osmhodinový spánek.

      Doporučení kosmetologů

      Podle odborníků v oboru kosmetologie existuje řada pravidel, která je třeba dodržovat, aby se předešlo otokům pod očima, zachovala se pokožka dobře upraveného vzhledu a stimulovala regenerační regeneraci.vlastnosti.

      Konkrétně:
      • omezují kořenitá a slaná jídla;
      • nepijte velké množství vody před spaním;
      • věnovat pozornost správné výživě a spotřebě potravin bohatých na vitamíny;
      • by mělo zcela přestat kouřit a nemít alkohol.

      Vyživující masky můžete použít pro opuchy pod očima ve věku od 22 do 25 let. Čím pečlivěji se provádí péče o pleť, tím déle si uchová svou krásu a mladiství.

      Domácí bobtnající videa

      Nejlepší domácí recepty na opuchy pod očima:

      5způsoby, jak překonat otok pod očima doma: