Liposukce břicha.Jak se to dělá, druhy operací, před a po fotografiích, videích, recenzích

Liposukce břicha je jedním z nejpopulárnějších kosmetických postupů na mnoha klinikáchestetické a plastické chirurgie a kosmetologie.

U lékařů a pacientů je tento způsob eliminace tělesného tuku považován za jeden z nejjednodušších a nejúčinnějších.Můžete to nezávisle ověřit pomocí četných fotografií před a po zákroku z důvěryhodných zdrojů na internetu.

Tento postup se týká estetické chirurgie a zaujímá vedoucí postavení mezi podobnými metodami odstraňování tukupodle několika ukazatelů:

 • vysoká účinnost při odstraňování nadbytku tělesného tuku v břiše u žena muži;
 • 9) relativní jednoduchost postupu a doba rehabilitace;
 • výsledek je patrný téměř okamžitě a zůstává tak po dlouhou dobu;
 • drobné rány, jizvy zůstávají i při velké oblasti liposukce.

Liposukce břicha - jaký je tento druh operace

Existují různé typy chirurgických zákroků: u velkých objemů depozit - to je běžná mechanická metoda.

Pro malé objemy tuku se používají laserové nebo ultrazvukové metody.Hlavní rozdíl mezi nimi je způsob expozice tukovým buňkám.

Hlavním ukazatelem liposukční chirurgie je nadbytek tuku v břiše , který i při poklesu hmotnosti zůstává u mužů i žen a zkazí jej.

Nejúčinnějšího výsledku po operaci je dosaženo se značným množstvím tuku.Před provedením liposukce chirurg odhadne objem depozit a vybereliposukční metoda pro každého pacienta samostatně.

Kolik kilogramů tuku lze odstranit

V důsledku postupu se odstraní přibližně následující množství tuku:

 • vklady tuku malého objemu (do 2,5 l);
 • mastná ložiska o středním objemu (2,5 až 5,0 l);
 • velké množství tuku (od 5 l).

S malým množstvím tuku (do 2,5 l) se operace provádí v místní anestézii.V jiných případech se používá celková anestézie.Po operaci může být pacient na doporučení lékaře na klinice stacionárně sledován po dobu 3–5 dnů.

Druhy liposukce

Nechirurgická abdominální liposukce

Jednou z moderních metod odstraňování tuku bez chirurgického zákroku je metoda zvaná kavitace..Moderní technologie eliminace usazenin tělesného tuku použitím nízkofrekvenční ultrazvukové vlny na tukové buňky okamžitě učinila tento postup populárním po celém světě.

Vlivem vlny se v buňkách tvoří bubliny.Po krátké době praskly, poškodily buněčnou membránu a navždy odstranily tukovou buňku.Díky úžasným výsledkům po prvních sezeních se tato nechirurgická liposukční metoda aktivně používá ve všech oblastech těla, zejména v oblasti břicha.

Fotografie před a po liposukci ultrazvukovou kavitací potvrzují velkou účinnost postupu.

90% uvolněného tukuvylučován lidským lymfatickým systémem a 10% je vylučováno oběhovým systémem.Takový systém pro odstraňování rozkladu zbytkových buněk naznačuje určitá omezení pro použití této moderní technologie.Především musí mít pacient zdravou játra.

Kavitace se provádí v párových zónách po 15–25 cm.Trvání relace je asi 40 minut.Je nutné provést 1 sezení jednou týdně.Celkový počet procedur doporučených lékařem může být od 3 do 10 sezení.

Kurz lze opakovat nejdříve o šest měsíců později. Pro dosažení maximálního účinku a pohodlnějšího vnímání postupu se doporučuje provádět současně lymfatickou drenážní masáž a zábal těla.Takový komplex pomáhá vyhnout se přetížení lymfatického systému jako celku.

Před kavitačním sezení se po dobu 3 dnů doporučuje vzdát se alkoholu, nejíst mastná, kořenitá a smažená jídla.Je také nutné pít asi jeden a půl litru vody každý den.Před sezením vypijte další 1 litr po dobu 2-3 hodin.To je nezbytné, aby tělo rychle odstranilo produkty rozkladu tuku.

Výsledek kavitace jako nechirurgické metody liposukce v břiše lze vidět na fotografiích před a po sezení.Účinek eliminace tuku je patrný po prvním postupu.

Pás pro 1 průběh metody klesá asi o 3 až 7 cm, zatímco výsledek zůstává několik let.

Existují určitá omezení pro kavitaci:

 • těhotenství, menstruace;
 • onemocnění jater nebo ledvin;
 • slabé imunitní a oběhové systémy;
 • poškození kůže (jizvy, jizvy, implantáty) v ošetřované oblasti;
 • přítomnost kardiostimulátoru nebo protézy;
 • pupeční kýla, osteoporóza.

Laserová břišní liposukce

Laserová liposukce ,prováděná pomocí speciálního lékařského laseru se také týká nechirurgických metod pro odstranění tuku.

Výhodou obou výše uvedených metod je stav kůže pacienta.Po kavitaci je pokožka rovnoměrně distribuována v celém těle a po laseru je zevnitř napnutá.Na rozdíl od nich se pacient po chirurgickém odstranění tuku obvyklým mechanickým způsobem uvolní.

Při laserové liposukci se provede malý vpich, aby se odstranily usazeniny v kůži, které se po zákroku stanou neviditelnými.Samotný postup odstraňuje asi 90% nežádoucího tělesného tuku.Zbytky se vylučují lidským lymfatickým a oběhovým systémem.

Ultrazvuková liposukce VASER LIPO

Spolu s předchozími jsou pacientům, kteří se bojí chirurgie , nabídnuta nechirurgická liposukce břicha pomocí techniky Vaser Lipo .Tato metoda zahrnuje pronikání vysokofrekvenčních laserových vln do speciální sondy pomocí malých vpichů nebo řezů na těle pacienta.Působením na tukovou vrstvu ji ničí.

Mrtvé tukové buňky jsou čerpány zvláštním systémem asací kanyla.Fotografie před a po zákroku jasně prokazují účinnost této metody odstraňování tuku bez chirurgického zákroku.

Radiofrekvenční liposukce Body Tite

Další z nejpokrokovějších metod pro odstranění podkožního tuku je jemná liposukce pomocí jednotky Body Tite Radio Frequency Unit vyvinuté odborníky z Izraele.

Pomocí elektrody je pod kůží pacienta nakreslen impuls, který tukové buňky zahřívá natolik, že se rozkládají.Díky redukci kolagenových vláken lokalizovaných v dermis dochází ke zpřísnění pokožky.

Bolest během zákroku je minimální. Rehab také rychle prochází.V jednom postupu je možné zbavit se asi 2-5 litrů tuku.Liposukční relace netrvá déle než 90 minut.

V některých situacích může být použita lokální anestézie.Po zákroku se doporučuje nosit kompresní prádlo po dobu 2 dnů a poté další týden, pouze během dne.Viditelný výsledek je patrný po prvním sezení a plný účinek je patrný po 3-4 měsících.

Doporučuje se provádět radiofrekvenční liposukci ve spojení s následujícími postupy:

 • pravidelná a vodní masáž;
 • mikroproudy k nasycení pokožky vitamíny, aminokyselinami, kolagenem;
 • lymfatická drenáž těla.

Abdominoplastika

Abdominoplastika je plastická chirurgie, která odstraňuje tukové buňky, přebytečnou pokožku a napíná svaly.oblast břicha.Složitá procedura probíhá v celkové anestézii a může trvat až 5 hodin.

Rozlišuje se několik stupňů složitosti abdominoplastiky:

 • Miniabdominoplastika. Provádí se nižší břišní výtah.Šev nad pubis je malý;
 • Standard. Chirurgie v břišní dutině.Kromě odstranění přebytečné kůže jsou břišní svaly sešity.V dolním břiše i v oblasti přenášeného pupku je dlouhá šva;
 • Endoskopický. Svaly jsou sešity několika řezy.Vhodný pro pacienty s pevnou a pružnou pokožkou.

Rehabilitace po operaci je poměrně dlouhá.Asi 3 dny zůstává pacient v nemocnici, pak asi 1 měsíc doma.Asi 2-3 měsíce je nutné nosit speciální kompresní prádlo.Během této doby bude v oblasti šití cítit necitlivost.

Lipoabdominoplastika

Podle mnoha lékařů je během lipoabdominoplastiky v rámci jedné operace možné zbavit veškerého přebytečného tuku a získat plochý žaludek.

Metoda je soukromým vývojem brazilského svítidla plastické chirurgie Osvaldo Saldagni.Operace není snadná, provádí ji 2 chirurgové v celkové anestezii.Trvání zákroku závisí na množství tělesného tuku, vlastnostech lidské postavy a je alespoň několik hodin.

Řez na kůži vede podél linie bikin, takže po operaci může být šev skryt.

Lipoabdominoplastikamá výhodu oproti standardním způsobům odstraňování tuku.V jedné operaci se získá stabilní výsledek - zcela plochý žaludek bez mastných usazenin.

Není třeba břišní liposukce a poté abdominoplastika nebo naopak.Na fotografiích před a po operaci je vidět téměř 100% výsledek eliminace veškerých nadbytečných tuků na těle pacienta.

Kdo potřebuje liposukci a kdo ne

Indikace

Společným hlavním ukazatelem liposukce tuku v břiše je přítomnostnadbytek tuku v této oblasti.Malé množství tuku lze odstranit pomocí jedné z nechirurgických metod.

Pro liposukci se určuje umístění tukové vrstvy, která je umístěna:

 • povrchově pod kůží nad břišním lisem;
 • hluboko v břišní dutině;
 • ​​
 • ve střevě.

Pouze nechirurgickou liposukcí lze odstranit pouze povrchovou vrstvu.

Kontraindikace

Provedení různých typů abdominální liposukce má některá omezení:

 • těhotenství a laktace;
 • onkologická onemocnění;
 • přítomnost kardiostimulátoru;
 • období exacerbace chronických onemocnění vnitřních orgánů;
 • diabetes mellitus;
 • období akutního virového onemocnění;
 • HIV, Hapatitida B a C;
 • přítomnost kýly;
 • nedávno podstoupili břišní chirurgii;
 • špatná koagulace krve.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článekRubriky:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50 let. Cvičební gymnastika na hubnutí, videonávody.

Zóny liposukce břicha: 1, 2, 3, 4 zóny - co je to?

Břicho má 4 zóny s malým růstem osoby, jejich počet může dosáhnout až 8. Plocha zóny je přibližně od dlaně nebo 15–25 cm. Cena zákroku je určena počtem zpracovaných zón.

Například nechirurgická operace probíhá ve spárovaných oblastech.Před zahájením liposukce v břiše chirurg nastíní oblasti pro zpracování, vysvětlí pacientovi kroky postupu, zobrazí fotografie ostatních lidí před a po liposukci pro přibližné představení budoucích výsledků.

Chirurgie

Příprava na chirurgickou liposukci

Před operací k odstranění tukové vrstvy je třeba podstoupit vyšetření a složit testy:

 • krevní a močové testy;
 • analýza na HIV, hepatitidu B a C;
 • fluorografie;
 • Abdominální ultrazvuk.

Při přípravě na operaci se doporučuje nepít alkohol, kouřit, odmítat používat slané, uzené jídlo a posilovat tělo vitamíny do 2 týdnů (po dohodě s lékařem).

Jak operace pokračuje

Hlavní fáze operace jsou následující:

 • Chirurg pořizuje snímek operační oblasti a označí místo expozice značkou;
 • Pokud je oblast rozsáhlá, podává se celková anestézie, s malou oblastí se používá lokální anestézie;
 • je injikována pod kůži injekční stříkačkou nebo pumpouKleinův roztok pro změkčení tukových tkání;
 • Chirurg provádí malé řezy pro vložení nástroje;
 • Kanyla (speciální trubice vyrobená z měkkého materiálu pro zavedení do lidského těla) se umístí do řezu a připojí k vakuovému zařízení.K odbourávání rozpuštěného tuku dochází;
 • vpichy jsou sešity tak, aby bylo možné vytvořit drenáž.Použije se obvaz.

K odstranění tuku na malé ploše můžete použít nechirurgickou metodu.

Anestezie pro abdominální liposukci

Obecná mechanická anestézie se používá pro mechanickou liposukci ve velké oblasti břicha.S metodami nechirurgické liposukce lze použít lokální anestezii, to vše závisí na toleranci a zdravotním stavu pacienta.

Rehabilitace po domácí liposukci v břiše

Období a podmínky rehabilitace závisí na způsobu odstraňování tukových usazenin.Nejdelší - po operaci, abdominoplastice, lipoabdominoplastice.

V rehabilitačním období po operaci musí pacient:

 • Nosit kompresní prádlo po dobu 3-4 týdnů;
 • Nesměšujte švy po dobu jednoho týdne a denně je ošetřujte;
 • Užívejte léky doporučené lékařem a provádějte hospitalizace, pokud se doporučují;
 • Zkuste kouřit, vzdejte se alkoholu pro rychlé uzdravení;
 • Nehrajte nějakou dobu sporty;
 • Nevzít horké koupele, nenavštěvujte solárium po dobu 1-2 měsíců.

Po nechirurgické liposukci se v některých případech doporučuje nosit kompresní prádlo po dobu 2 dnů a poté 2 týdny pouze odpoledne.

Často kladené otázky

Je liposukce břicha nebezpečná?Možná rizika a komplikace

Ačkoli liposukce je populární plastická chirurgie, jsou možné komplikace a vedlejší účinky.

Důvody mohou být následující:

 • chyba chirurga při plánování nebo provádění operace;
 • porušení pravidel pro asepsii;
 • nedodržení předoperačních nebo pooperačních doporučení;
 • čím větší je objem transakcí, tím vyšší jsou rizika.

Bolí liposukce v žaludku?

Chirurgie pro liposukci v břiše se provádí v celkové anestézii.Bez chirurgického odstranění tuku je možná lokální anestézie.Bolest může být po ukončení anestézie.Při provádění samotné operace je bolest tlumena anestézií a léky proti bolesti.

Je břišní liposukce možná po císařském řezu?

Odborníci doporučují liposukci přibližně 1 rok po porodu, pokud dochází k ukládání tuků a ochablé pokožce.Tento postup může eliminovat to, co tělo nemůže zvládnout.

Existuje rozdíl v liposukci u mužů a žen?

Proces odstraňování nadbytečného tuku pro muže a ženy se neliší.Předpokládá se, žemuži snášejí rehabilitační období o něco těžší, protože akutněji vnímají bolest a nepohodlí.

Vrací se tuk po liposukci v břiše?Trvání účinku

Aby se tuk nevrátil, je nutné zachovat účinek liposukce při lehkých cvičeních a správné výživě (nikoli dietě).Pokud budete dodržovat doporučení lékaře, podmínky a požadavky rehabilitačního období, tuk se nikdy nevrátí.

Náklady na chirurgický zákrok, klinika

Kde provádět břišní liposukci

Při výběru kliniky nebo chirurga musíte přečíst recenze pacientů, kteříliposukce břicha, viz fotografie před a po zákroku.Dobrým nápadem by bylo komunikovat osobně s osobou, která tímto způsobem odstraní tuk v břiše a může sdílet své dojmy z kliniky a lékařů.

Existuje mnoho klinik plastické chirurgie v Moskvě a Petrohradě.

Jedním z nejznámějších lékařských center této orientace jsou:

 • Německá technologická klinikav Moskvě (Novinsky Blvd., 20 a,s. 90), který nabízí širokou škálu plastických operací založených na pokročilých technologiích.
 • Beauty Line Clinic(Moskva, Solyanskiy pr-d, d. 1), jejíž specialisté byli jedním z prvních, kdo ovládl radiofrekvenční liposukční tělový Tite.
 • klinika profesora S.N.Blokhin(Moskva, St. Gilyarovskogo, 55);
 • Abrielle Clinica v Petrohradu (Vasilievsky Island, Sredny Prospect, 85u), jejichž lékařiprofesionálně provádět komplexní abdominoplastiku;
 • diverzifikovaná klinika CapitalMedv Petrohradu (Poltavskaya ul., 7, Petrohrad) nabízí širokou škálu plastických procedur.

Kolik je břišní liposukce?Cena zákroku

Náklady na liposukci závisí na metodě, kvalifikaci chirurga, prestiži, jakož i na městě, kde se klinika nachází.Stejné postupy se mohou v Moskvě, Petrohradu nebo regionálním centru několikrát lišit.

Například na německé technologické klinice liposukce břicha chirurgem A. Grudkemnáklady 115 tisíc rublů, a chirurg stejné kliniky P. Korneev V.V. jednu zónu 20 tisíc rublů.

Na klinice Medici v Petrohradu (Petrohrad, Krestovsky Island, Kemskaya 1) stojí radiofrekvenční liposukce Dr. Gruzdeva 33 000 rublů.(jedna zóna).Cena za liposukci Vaser na klinice Dr. Svetlany Gagariny (Moskva, B. Kondratyevsky Lane, 7) z 80 tisíc rublů.

Pro ty, kteří chtějí podstoupit břišní liposukci, existuje velký výběr metod, klinik a chirurgů. Na pracovištích středisek pro poskytování lékařských služeb si můžete prohlédnout fotografie výsledků práce odborníků, porovnat je a vybrat nejvhodnější pro náklady a kvalitu práce.

Je však důležité si uvědomit, že trvanlivost výsledku liposukce v břiše závisí nejen na provedené operaci, ale také na postoji klientů estetické chirurgie a kosmetologie k jejich vlastnímu tělu.

Videa o liposukčním postupu

Cotaková je abdominální liposukce - před a po liposukčních fotografií:

Liposukce - mýty a pravda:

Další užitečné video o liposukci v břiše: