Laserové odstranění chloupků v hlubokých bikinách.Kontraindikace, fotografie, cena zákroku

Odstranění vlasů se používá k odstranění nežádoucích vlasů z pokožky zničením baňky nebo s ní.Nejúčinnější a nejbezpečnější je laserová metoda.To vám umožní zajistit hladkou pokožku po dlouhou dobu (6-12 měsíců) po 4-6 sezeních.Tento postup se používá k odstranění vegetace v hlubokých bikinách.

Co je laserové odstranění chloupků z hlubokých bikin

V oblasti bikin je pokožka jemnější a citlivější, proto je vhodná k odstraňování chloupkůne každá metoda odstraňování chloupků.Laserový postup umožňuje jejich odstranění, aniž by došlo k vážnému podráždění a zánětu. Čistota pokožky po 1 zákroku trvá od 6 měsíců. Po absolvování celého kurzu až 7 let.

Při epilaci touto metodou se na kořen vlasů aplikuje laser.Specialista vybere požadovanou délku paprsku podle barvy a tloušťky vlasů.Blesk produkovaný zařízením ovlivňuje melanin (barevný pigment), který pohlcuje světlo a uvolňuje tepelnou energii, což vede ke zničení baňky a poškození cév vyživujících vlasů.

Okolní tkáň zůstává neporušená.

Po zničení kořene vlasy umírají a vypadávají (proces může trvat 3-5 dní). Místo folikulu postupně roste, aniž by v něm bylo možné vytvořit nový vlas.

Zařízení může ničit pouze aktivní žárovky (když jsou vlasy ve fázi růstu), laser nepůsobí na spící nebo umírající fázi.V závislosti na typu laseru může barva vlasů a tón pleti ovlivnit kvalitu procedury.Čím tmavší vlasy a světlejší pokožka, tím účinnější je odstraňování chloupků.

Výhody a nevýhody laserového odstranění chloupků v hluboké bikiny

Laserové odstranění chloupků (včetně hlubokých bikin) má výhody i nevýhody.

Výhody laseru Nevýhody postupu
Nepoškození integrity pokožky, proto nehrozí žádné riziko průnikuinfekce.Kvalita postupu závisí na dovednosti mistra a na novosti zařízení.
Požadovanou oblast můžete okamžitě zpracovat, aniž byste ji rozdělili do několika postupů.Je-li délka laserového paprsku a doba expozice nesprávně nastavena, může dojít k popálení kůže a pigmentaci.
Proces odstraňování chloupků trvá 20 až 60 minut v závislosti na ošetřované oblasti a struktuře vlasů.Úplné odstranění chloupků není možné po 1 zákroku, protože laser nezničí žárovky ve stavu „spánku“ a ve fázi umírání.
Bolest je minimální.Šedé, blond a červené vlasy je obtížné odstranit.
Hladkost pokožky po zákroku je od 6 měsíců po dobu 1 sezení a do 7 let po dokončení celého cyklu.Vysoké náklady na postup.
Schopnost ošetřovat jemnou a citlivou pokožku.Vlasy, které nebyly odstraněny během odstraňování chloupků, nelze odstranit jiným způsobem odstraňování chloupků po dobu až 1 měsíce (můžete ostříhat nebo oholit).
Po epilaci neexistují žádné zarostlé chloupky.Před a po zákroku je přístup do solária a sauny zakázán až na 7 dní.

Před odstraněním vlasů v oblasti bikin musíte podstoupit vyšetření gynekologem, dermatologem a terapeutem, abyste vyloučili infekční onemocnění a jiné kontraindikace.

Druhy laserů

V závislosti na vybraném typu laseru, oblasti ošetřované oblasti (na záblesk) a požadavcích na barvu vlasů apotah kůže.

Druhy laserů se stručným popisem činnosti:

 • alexandrit. Procedura je účinná pro světlý tón pokožky a tmavých vlasů.Paprsek ničí žárovky umístěné v hloubce nepřesahující 4 mm.Procedura probíhá v krátkém časovém úseku kvůli většímu průměru ošetřované oblasti laserem během záblesku.Jemnější na kůži;
 • dioda. Laser ničí žárovky (do hloubky 8 mm) ve vlasech jakéhokoli stínu, s výjimkou velmi světlých tónů.Barva pokožky nemá vliv na kvalitu zákroku.K úplnému odstranění vegetace je třeba méně sezení.Vzhledem k agresivitě paprsku je po zákroku možné zarudnutí epidermis;
 • neodym. Hloubka průniku paprsku je 6 mm.Pro laserové odstranění chloupků má tento laser nízkou účinnost (častěji se používá k odstranění tetování a k léčbě pigmentace kůže).Při výběru neodymového laseru se počet relací ve srovnání s alexandritovým laserem zvýší o 2–3krát.Zřídka se používá k odstraňování chloupků v oblasti bikin kvůli potřebě dalších manipulací dráždících jemnou pokožku.Laser je schopen odstranit šedé vlasy, protože navíc působí na krevní cévy, čímž přerušuje dodávku vlasů s následnou smrtí;
 • rubín. Nepoužívá se k odstraňování světlých a červených vlasů a tmavých tónů pleti.Tento postup trvá delší dobučas a může být doprovázeno hmatatelným nepohodlím.Paprsek může zničit žárovky do hloubky 3 mm, s hlubším umístěním není laser účinný.Epilace ruby ​​laserem má nízkou cenu.

Výběr laseru provádí kosmetolog po posouzení stavu pokožky, stanovení hloubky umístění cibulí a také po stanovení tónu a barvy vlasů.

Druhy laserového odstraňování chloupků v oblasti bikin

Laserové odstraňování chloupků (hluboké, střední a úplné bikiny má hodně společného) podle typu a hloubky zpracování se volí na žádost klienta.

Klasický

V klasické (střední) verzi zahrnuje odstranění chloupků podél okrajové linie spodního prádla. V průměru je vegetace odstraněna 3 cm hluboko do pubis a 2 cm na vnitřních stehnech. Zónu je možné upravit podle individuálních přání (podle plavek nebo požadovaného stylu kalhotek).Procedura trvá 20-30 minut.

Hluboký

Při hlubokém zpracování jsou vlasy odstraněny z celého vnitřního povrchu stehna, puby a stydkých pysků (zvenku).Vegetace je také eliminována v hýždích a v pomačkání mezi nimi.Pokud si klient přeje, může mistr nechat malý pruh vlasů v stydké oblasti a na stydkých pyskách.

Postup odstranění vegetace v požadovaných oblastech trvá nejméně 40 minut.V případě potřeby lze odstranění chloupků provést v několika relacích.Doporučuje se používat anestetika jakoprocedura je doprovázena bolestí.

Celkem

Při úplném odstranění chloupků jsou vlasy zcela odstraněny v intimní oblasti, včetně vegetace na vnitřní straně stydkých pysků a poblíž konečníku. Procedura je doprovázena bolestí, je nutná anestézie. Doba odstranění chloupků je alespoň 1 hodina.

Kolik relací je třeba k dosažení hladkosti pokožky

Laserové odstranění chloupků neumožňuje zničit všechny vlasové folikuly v jedné relaci, protože ovlivňuje pouze aktivní folikuly.Po zákroku vypadávají vlasy (se zničeným kořenem) po dobu 3-5 dnů.Probuzení „spících“ žárovek je možné za 1-6 měsíců.Tento proces je individuální pro každého klienta, a to i v oblasti hlubokých bikin.

Přepracování může také zanechat neaktivní folikuly, které se mohou „probudit“ i po 6 měsících.

K dosažení hladkosti pokožky je vyžadováno průměrně 5–6 relací (v závislosti na zvoleném typu laseru a kvalitě vlasů).Vzhledem k tomu, že mezi postupy je nutné dodržovat interval nejméně 30 dnů, trvá celý kurz až 6 měsíců. Nedoporučuje se provádět v průběhu roku více než 12 epilací.

Kontraindikace postupu

Laserové odstranění chloupků v intimní oblasti se provádí bez kontraindikací.

​​
Seznam zákazů postupu Popis účinku příčinypro odstranění chloupků
Diabetes mellitus V případě výskytu těchto patologií dochází k výraznému snížení imunity, což může být následkem postupu spojeno s rozvojem komplikací.
Onkologické formace
Nachlazení a jiná infekční onemocnění (chřipka, úplavice, angína) V případě infekce je riziko infekce vysokév okolí, a také v důsledku snížení aktivity imunitního systému, může dojít k negativní reakci.
Sexuálně přenosná onemocnění (kapavka, syfilis, chlamydie) Infekce v intimní oblasti může narušit účinek laserového paprsku na vlasy a jeho účinek může zhoršit průběh nemoci.
Abnormality v imunitním systému (AIDS, lupus erythematosus, psoriáza) Odstranění vlasů u těchto patologií může způsobit vedlejší účinky.
Dermatologické patologie infekční povahy (herpes, pustulární formace, ekzém) Laser může vyvolat zhoršení průběhu nemoci.
Období těhotenství a kojení Účinek paprsku na plod nebyl zkoumán a během postupu se doporučuje používat léky proti bolesti, které mohou pronikat do mateřského mléka.
Během chirurgických zákroků v ošetřované oblasti (3 měsíce před zákrokem a 3 měsíce po nich) Operace ovlivňují metabolické procesy a způsobují stres v těle běhemodstranění chloupků, během tohoto období,komplikace z obou postupů jsou možné.
Pro menstruační tok V závislosti na kvalifikaci specialisty a na blahu klienta je možné postup provádět podmíněně.Je důležité, aby děloha byla během tohoto období citlivá na infekci.Důležitá je přísná sterilita.
Velmi tmavá kůže Pokud máte tmavou pokožku, je nutný diodový laser.Velitel musí být vysoce kvalifikovaný.
Více než 70% vlasů je šedovlasých Odstranění tohoto typu vlasů vyžaduje použití neodymového laseru.Má nízkou účinnost, procedura je doprovázena bolestí a vyžaduje další přípravu, případně dráždí sliznice.
Porušení integrity kůže (škrábance, odřeniny, modřiny) Tyto odchylky narušují laser.Je rovněž zakázáno používat externí léky proti bolesti.Pro odstranění chloupků se používají hlavně anestetické masti.
Těžká onemocnění kardiovaskulárního systému Pokud je narušena činnost krevních cév a srdce, existuje vysoké riziko zhoršení průběhu nemoci.
Dlouhodobé užívání antibiotik v nedávné době (ne měsíc před odstraněním vlasů) Antibiotika snižují fungování imunitního systému, což může vyvolat vývoj komplikací.
Přítomnost chlupatých molů nebo velkého počtu bradavic Odstranění vegetace naKrtci a poblíž bradavic mohou vyvolat vývoj benigního nebo maligního nádoru.
Porušení složení krve, a to i v případě poruch jeho koagulace Zákaz je podmíněn, protože může vyvolat vývoj negativní reakce a zhoršení pohody.
Přijímání silných hormonálních léků Léky způsobují hormonální selhání, mohou také vyvolat vývoj vedlejších účinků.
Zvýšená fotocitlivost kůže Laser může vyvolat hyperpigmentaci kůže a závažnou alergickou reakci.
Děti a dospívající do 18 let V tomto věku je reakce těla na postup nepředvídatelná.Kontraindikace je podmíněna.
Epilepsie a nemoci doprovázené libovolnou svalovou kontrakcí Díky těmto patologiím je možné v ošetřované oblasti trhat a nedobrovolně škubat, což nedosáhne požadovaného výsledku.

V závislosti na typu přístroje a odborné kvalifikaci jsou některé kontraindikace podmíněné (přítomnost menstruace, barva kůže a vlasů).

Možné negativní důsledky

Pokud ignorujete kontraindikace nebo nezkušenost pána, může se po zákroku objevit negativní reakce:

 • hořetošetřené místo (kvůli nedostatečnému ochlazení pokožkynebo nesprávné nastavení zařízení);
 • zvýšená pigmentace v místě léčby;
 • zánět vlasových folikulů;
 • zhoršení stávajících chorob;
 • alergická vyrážka, svědění a otok použitého odlehčovače bolesti.

Pokud zanedbáte používání brýlí, může dojít k poškození zraku.Při dodržení podmínek přípravy a péče o pokožku po epilaci, při průchodu specialistů před zákrokem (aby se zabránilo kontraindikacím) a při správném výběru salonu jsou vedlejší účinky velmi vzácné.

Příprava na laserové odstranění chloupků hlubokých bikin

Laserové odstranění chloupků (hluboké bikiny má více kontraindikací než odstraňování chloupků v jiných částech těla) je účinnější a pravděpodobnost vzniku komplikací je sníženapo řádné přípravě na postup:

 • Odstraňte výskyt kontraindikací.To vyžaduje vyšetření dermatologem, terapeutem a gynekologem.
 • Pokud užíváte silné hormony nebo antibiotika, měly by být zrušeny 30 dní před odstraněním vlasů.
 • Na 10-14 dní je zakázáno opalovat, navštěvovat solárium a sauny.
 • Měsíc před zákrokem nepoužívejte jiné metody odstraňování chloupků.Odstranění vlasů pomocí břitvy.
 • Délka vlasů na ošetřované ploše by měla být optimální pro kvalitu postupu (projednáno s mistrem a závisí na typu laseru).
 • Kdysklon k rozvoji oparu nebo drozdu, aby svíčky před odstraněním vlasů pro preventivní účely.
 • Nepoužívejte agresivní masti a detergenty 3 dny před odstraněním vlasů, protože mohou vstoupit do chemické reakce s anestetikem.
 • Eliminujte přítomnost menstruace během zákroku, protože v tomto období se intimní zóna stává citlivější na bolest a celkové zdraví se zhoršuje.
 • Aplikace vnějšího anestetika před zákrokem.Před výběrem byste měli zvážit kontraindikace léku, dobu aplikace před zákrokem a dobu trvání kompozice.
 • Mytí intimních míst před zákrokem dětským nebo antibakteriálním mýdlem.
Diagram ukazuje, jak laserové zařízení pro odstraňování chloupků působí na vlasy v hluboké bikiny.

Pokud je pravděpodobné, že se objeví negativní reakce, doporučujeme si nejprve zvolit klasickou verzi odstraňování chloupků.Při absenci vedlejších účinků můžete léčenou oblast prohloubit.

Je nutné anestetizovat

V klasické verzi je nutná anestézie se zvýšenou citlivostí pokožky.Pro hluboké a úplné odstranění chloupků se doporučuje použití anestetik pro vnější použití.

Před použitím těchto léčiv je nezbytné provést reakci na citlivost na složky, aby se zabránilo vývoji alergické reakce během a po zákroku.

Doporučenomasti pro odstranění chloupků:

 • Emla;
 • AneStop;
 • Sustaine;
 • Depilflax;
 • Super Numb.

Tato léčiva odstraňují příznaky bolesti po dlouhou dobu, navíc eliminují pravděpodobnost zánětu, otoků a mají dezinfekční účinek.

Optimální délka vlasů

Délka vlasů na ošetřované oblasti závisí na vybraném typu laseru.Pokud jsou vlasy příliš dlouhé, bude energie paprsku absorbována samotnými vlasy, k destrukci žárovky nedojde.Pravděpodobnost spálení se však zvýší.Pokud jsou vlasy příliš krátké, paprsek je nemusí vidět.

Parametry vlasů podle typu laseru:

 • dioda a neodym. Před provedením postupu musí být vlasy odstraněny pomocí břitvy;
 • alexandrit a rubín. Délka vlasů by měla být 3-5 mm.

Přesnější délka vegetace musí být stanovena specialistou v salonu.Protože parametry se mohou lišit od novosti zařízení.

Jak se postup provádí, bolí to?

Sled laserového odstraňování chloupků:

 1. Je-li zvoleno klasické odstranění chloupků, mělo by spodní prádlo naznačit požadovanou oblast ošetřování.Pro hluboké nebo úplné odstranění chloupků je nutné odstranit spodní prádlo.
 2. Klient je umístěn ve specializovaném křesle.
 3. Při výběru okamžitého léku proti bolesti aplikuje specialista kompozici na ošetřovanou oblast;
 4. Vyžadují se brýleaby se zabránilo poškození sítnice.
 5. Master nastavuje zařízení na požadovanou délku a zpracovává kůži.
 6. Ke zlepšení přenosu laserového paprsku se používá speciální gel, který je rovnoměrně distribuován po ošetřované oblasti.
 7. Doba trvání relace je od 20 do 90 minut.Závisí na hloubce zpracování.
 8. Specialista odstraní zbývající gel.
 9. Na ochranu před podrážděním se na kůži nanáší zvláštní složení.

Při výběru průběhu odstraňování chloupků určí specialista datum dalšího postupu.

Rovněž jsou diskutovány nuance péče o pleť.Bolestivost postupu závisí na citlivosti klienta na bolest a výběru léků na bolest.V průměru může být relace doprovázena trochou nepohodlí.

Bezpečnostní opatření a pravidla pro péči o pokožku po zákroku

Laserové odstranění chloupků (hluboké, úplné nebo klasické bikiny se provádí po přípravě v nepřítomnosti kontraindikací) vyžaduje zvláštní péči o kůži poprovádění postupu.

Nuance péče o pleť:

 • po dobu 5-7 dnů je nutné používat ochranné prostředky s účinkem proti spálení (Sulphargin, Radevit, Bepanten);
 • kosmetiku lze použít po 14–20 dnech;
 • Koupel nebo sauna jsou povoleny po 3 dnech.Po 24 hodinách se umyjte ve vaně nebo ve sprše;
 • při mytí zóny odstraňování chloupků nepoužívejte agresivní přípravky a hrubou houbu;
 • návštěva solária a opalování je povoleno po 10-14 dnech;
 • zbývající chloupky lze odstranit pouze holicí strojkem.Je zakázáno škubat pinzetou;
 • při výběru jiné metody odstraňování chloupků je postup povolen po 14 dnech;
 • Spodní prádlo by mělo být jejich přírodním materiálem.

Po 1 nebo 3 ošetřeních může dojít ke zvýšenému růstu vlasů.Toto je reakce těla na nedostatek vegetace v této oblasti.To vyvolává probuzení spacích žárovek.Následné postupy zjemní pokožku po dlouhou dobu.

Jak efektivní je účinek

Hladkost kůže po 1 zákroku lze pozorovat od 6 měsíců. Tento ukazatel závisí na rychlosti růstu vlasů a individuálních vlastnostech těla.Po plném kurzu (5-6 sezení) může vegetace chybět až 7 let.Kromě toho se chloupky mohou objevit pouze na místech, bude nutné odstranit chloupky.

Náklady na laserové odstranění chloupků hlubokých bikin v Moskvě, Petrohradu, oblasti

Náklady na zákrok závisí na použitém laseru, typu zpracování (klasické, hluboké, celkem) a regionu, ve kterémlokalizovaný salon na odstranění chloupků.

Město ]
Typy laserů (průměrné náklady na postup v rublech)
Dioda Alexandrit
K)GT K G T
Moskva 4500 5500 8000 3500) 5000 6500
Jekatěrinburg 4700 5800 8200 37505100 6600
Petrohrad 4500 5400 8100 3500 5100 6500
Perm 4400 5300 7900 3450 4900 6450
Volgograd 4000 5200 7700 3300 4800 6300
Sochi4300 5400 8000 3450 5000 6450
Khabarovsk 4300 5400 7900 3500 48006500
) G D2700 3700
Město Laserové pohledy (průměrné náklady na postup v rublech)Ruby Neodym
KT K T
Moskva 1 500 2500 4000 4000 5000 7500
Jekatěrinburg15504300 4200 5100 7700
St.Petersburg 1550 2500 4000 4100 5000 7600
Perm 1500 24003900 4000 4900 7400
Volgograd 1400 2350 38004800 7300
Soči 1500 2400 3900 4000 4900 7400
Khabarovsk) 1500 24003800 4000 4800 7400

K - klasické zpracování;G - hluboko;T je celkem.

Laserové odstranění chloupků za cenu také závisí na dovednosti mistra, pokud cena za proceduru je velmi podceňována, návštěva tohoto salonu se nedoporučuje.Před zahájením sezení musíte podstoupit úplné vyšetření, abyste vyloučili kontraindikace.

Pokud se jedná o první odstranění chloupků v oblasti bikin, doporučujeme zvolit klasickou možnost.Při absenci vedlejších účinků si můžete v následném postupu zvolit hloubkové ošetření.

Autor:Svetlana Kotlyachkova

Video o postupu laserového odstranění chloupků v oblasti hlubokých bikin a jeho kontraindikacích

Jak se připravitpro laserové odstranění chloupků:

Výhody laserového odstranění chloupků: