Laserové odstranění chloupků na obličeji, v oblasti bikin, nohy navždy.Cena, zařízení pro odstranění doma.Foto

Móda pro hladké tělo bez vegetace dělá z nechtěných vlasů kosmetický problém téměř u každé ženy.Kůže v oblasti bikin se vyznačuje jemností a zvýšenou citlivostí, takže holení, chemické a voskování této oblasti jsou považovány za bolestivé a traumatické metody.

Laserové odstranění chloupků, včetně oblasti bikin, je moderní technikou hardwarové kosmetologie, která je účinná a bezbolestná.

Laserové odstranění chloupků - co to je a jak to funguje

Laserové odstranění chloupků v oblasti bikin se provádí ovlivněním kořenů vlasů určitého spektraúzce zaměřená světelná vlna se následně zhroutí a zemře.Hloubka průniku laserového paprsku do kůže je 1-4 mm. Laser nepůsobí bodově na každý folikul, ale na specifickou oblast kůže s několika folikuly.

Paprsek ovlivňuje tmavý pigment zvaný melanin, tato látka absorbuje laserový paprsek a uvolňuje tepelnou energii.Toto teplo vyvolává vylučování folikulu, postupně roste a po určitém průběhu laserové terapie se růst vlasů zastaví na 75-95%.

Pokud jsou vlasy velmi lehké nadýchané nebo bělené (kvůli nedostatku melaninu v nich), laser je nevnímá, a proto je neovlivňuje.Pokud je kůže přirozeně tmavě hnědá nebo vyčiněná, laserový paprsek ovlivní melanin v kůži.Proto nejúčinnější laser ovlivňuje tmavé vlasy, které rostou na hezké kůži.

Výhody

Laserové odstranění chloupků v oblasti bikin má řadu výhod:

 1. Bezbolestnost ve srovnání s voskemdepilace nebo pomocí elektrického depilačního přístroje.Protože je intimní oblast poměrně citlivá, aplikuje se na ni předem chladicí nebo analgetický krém.
 2. Vysoká účinnost.Po první relaci kůže zůstane hladká po dobu 2-3 měsíců a folikuly se zhroutí o 15-40%.Vlasy jsou odstraněny na dlouhou dobu, v některých případech navždy.
 3. Zabezpečení.Laser nepoškodí okolní tkáň, ale pouze ovlivnína vlasové folikuly.
 4. Nezpůsobuje podráždění a vyvolává růst zarostlých vlasů.
 5. Doba manipulace je asi 20–30 minut (v závislosti na ozářené oblasti).
 6. Laserový postup se snadno provádí doma pomocí speciálních přenosných zařízení, která lze zakoupit v internetových obchodech.
 7. Obnovené vlasy zjemňují a zvýrazňují.
 8. Barva kůže je vyrovnaná, jsou odstraněny věkové skvrny.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Kontraindikace

Stejně jako u každé kosmetologické metody má laserové odstranění chloupků kontraindikace:

 • Infekčnínemoci;
 • tuberkulóza;
 • onemocnění imunitního systému;
 • diabetes mellitus;
 • věk 18 let;
 • epilepsie;
 • alergie;
 • velké množství molů;
 • onkologie;
 • dermatologická onemocnění;
 • narušení integrity kůže;
 • šedé, huňaté a světlé vlasy.

Je to škodlivé

Protože laserové záření epilačního zařízení proniká kůží do hloubky asi 1-4 mm, je tento účinek pro tělo naprosto bezpečný.Kůže není poškozena a zarudnutí, které nastane po zarudnutí, zmizí po několika hodinách.

Vzhled mírného zarudnutí naznačuje účinnou laserovou terapii.S velmi citlivou pokožkou, nesprávnou přípravou a nekvalifikovanousamotný postup může způsobit popáleniny.

Je možné dělat během těhotenství

Těhotenství pro každou ženu je důležité a odpovědné období.Mnozí se i nadále starají o sebe a zbavují se zbytečné vegetace na intimních místech.

Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle je bezpečné během těhotenství

Přestožekosmetologové tvrdí, že laserová zařízení pro plod a nastávající matku jsou zcela bezpečná ] negativní dopad laseru není vyloučen, proto se žena rozhodne odstranit vlasy v oblasti bikin pomocí laseru nebo holení, na vlastní pěst a na svou odpovědnost.

Je možné to udělat během menstruace

Kosmetologové nepřiřazují menstruaci k přímým kontraindikacím laserového ošetření.Provedení tohoto postupu v kritických dnech zvyšuje nepohodlí a bolest.Kosmetičtí lékaři doporučují laserové odstranění chloupků alespoň ve 4. až 5. dni cyklu (ideálně 10 až 15 dní).

Oblasti laserového odstraňování chloupků

Oblasti, kde se provádí laserové odstraňování chloupků:

 • Tvář(obočí a interbrow, oblast „antén“, brada).Vlasy poblíž obočí a "antén" odstraňuje žena, na bradě - muž.Z bezpečnostních důvodů musí pacient používat ochranné brýle.K odstranění chloupků na obličeji stačí 2-3 relace 10-15 minut.
 • Axilární oblast. V této oblasti se postup provádí nejčastěji.Před zákrokem by měly vlasy růst na 1-2 mm.Trvání relaceje 15-20 minut, počet kurzů je 4-6.
 • Předloktí. Před odstraněním vlasů je zakázáno používat ruční kosmetiku, vlasy by měly mít délku 5 mm, ale ne více.Průběh laserového ozáření rukou má v průměru 5–10 procedur, které trvají 20–30 minut.
 • Belly. V této oblasti obvykle není moc vlasů, takže procedura obvykle netrvá déle než 10-15 minut.Stačí 2-3 relace.
 • Nohy(stehna, nohy).Odstranění nežádoucích vlasů na nohou je u žen oblíbeným postupem.Doba trvání relace je určena oblastí zpracování a je 20 - 140 minut.Je nutné provést alespoň 5 relací laserové terapie (průměrně 5-8 návštěv).
 • Oblast Bikini(hluboké bikiny, mělké, extra bikiny, ochlupení na ochlupení, odstranění hýždí).Tato zóna je považována za zvláště citlivou, proto, aby se předešlo bolesti, master maže kůži speciální mastí a zachází s ní sprejem s anestetikem (lidokain).

Druhy použitého vybavení

V hardwarové kosmetologii existují 4 typy laserového vybavení, které se liší vlnovou délkou,doba trvání emitovaných pulzů a hustota energie: ]

 1. Ruby. Jeden z prvních laserových zařízení na odstraňování chloupků.Budete muset trávit více času procedurou, protože zařízení pracuje pomalu.Odborníci doporučují rubínový laser pro lidi s tmavými vlasy typu I a II podle Fitzpatricka.Nemá vliv na blond a blond vlasy.Má délkuvlny 694 nm.Melanin takové vlny mírně absorbuje.
 2. Alexandrit. Laser, který je účinný, pokud chcete odstranit vlasy tmavší než světle blond.Zařízení jsou vybavena chladicím systémem pro snížení bolesti a možných popálenin.Vlnová délka je 755 nm.
 3. Dioda. Dnes se vyznačuje zvýšenou účinností a popularitou, používá se k odstraňování vlasů, včetně oblasti bikin.Světelné paprsky tohoto zařízení jsou úplně absorbovány melaninem, takže odstraňuje tmavé i blond vlasy.Další výhodou je, že k úplnému odstranění chloupků je zapotřebí méně sezení.Délka laserového paprsku je 800-940 nm.
 4. Neodym. Tento typ laserového záření je považován za nejsilnější, protože má vlnovou délku 1064 nm.Vlny nejsou melaninem prakticky absorbovány, proto takové zařízení pro laserové odstraňování chloupků není vhodné.Používá se v kosmetologii k odstranění tetování, jizev a rozšířených cév.
 5. Přístroje pro domácí výkon

  Laserové odstranění chloupků lze provádět doma, zejména pro ty, kteří jsou v rozpacích za účelem ošetřování oblasti bikin v kosmetickém salonu.Internetové obchody nabízejí široký výběr domácích přenosných laserových epilátorů různých cenových kategorií (7000 - 3 000 rublů).

  Cena zařízení bude záviset na jeho výkonu, typu a vlastnostech laseru (optimální vlnová délka 808 nm), funkčnosti, značce výrobce, zpracovatelské oblasti a době trvání postupu.Pro domovPro použití je lepší zakoupit zařízení s minimální sadou funkcí a programů.

  Protože taková zařízení nejsou levná a ne všechna mají stejnou účinnost, je vhodné se před nákupem poradit s kosmetologem a seznámit se s hodnoceními konkrétního zařízení zákazníky.

  Populární laserové epilátory pro domácí použití:

  1. Laserový epilátor RIO Laser Salonje zařízení vyrobené v angličtině, které má ročnízáruční doba.Je to jednoduchý, pohodlný a přenosný epilátor.Je účinný pro citlivou pokožku, takže ji lze použít k odstranění chloupků v intimní oblasti.Má vlnovou délku 808 nm, hmotnost 850 g a je napájen zdrojem energie 220 wattů.Cena zařízení je asi 7000 - 8000 rublů.
  2. Rio Dezac x 20. Laserový epilátor.Zařízení je vybaveno patentovanou funkcí hlubokého skenování kůže a detekce vlasů, víceúrovňovou funkcí pro zajištění bezpečné manipulace.Automaticky odstraňuje vlasy bez zásahu pacienta (není nutné zaměřovat se na jednotlivé vlasy), doporučuje se pro použití v bikinách a dalších citlivých oblastech.Zařízení má 2 provozní režimy a vlnovou délku 808 nm.Poskytuje záření na ploše 60 mm2.Cena epilátoru je 15 000–20000 rublů.
  3. Laser na odstraňování chloupků Tria. Zařízení je považováno za nejbezpečnější mezi analogy.Atraktivní designový epilátor má pulzní laser s vlnovou délkou 808 nm, který je navržen pro ošetření oblasti kůže 10 mm2, poháněné vestavěnýmbaterie, má 5 režimů provozu a jednoletou záruku od výrobce.Cena - průměrně 20 000 rublů.
  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

  Příprava na postup

  Před provedením postupu byste se měli určitě poradit s dermatologem a endokrinologem.

  Po jmenování lékaře pro laserové odstranění chloupků bezprostředně před zákrokem je nezbytné dodržovat některá pravidla:

  1. Je zakázáno opalovat se 14 dní před manipulací, a to jak při přírodních slunečních lázních, taknávštěva solária;používat kromě holení i jiné metody depilace;vezměte tetracyklinová antibiotika, fluorochinolony.
  2. Před odstraněním vlasů (na několik dní) musíte pečlivě oholit potřebnou plochu (délka vlasů ne více než 4–5 mm, optimální - 3–4 mm) a neaplikovat krémy, krémy, deodoranty.Pokud jsou vlasy oholeny „pod nulou“, laser je nemusí „vidět“.
  3. Několik dní před zákrokem by měl být proveden test laserové citlivosti.

  Jak to udělat krok za krokem

  Laserové odstraňování chloupků v oblasti bikin se například provádí ve stupních:

  1. Klient je vodorovný a obléká si brýle.
  2. Kosmetička aplikuje anestetikum na požadovanou část těla.
  3. Po několika minutách začíná kosmetička pečlivě (bez chybějících oblastí) zpracovávat vybranou oblastlaserem.Trvání procedury závisí na místě zpracování zvoleném klientem.
  4. Kosmetička aplikuje na ošetřovanou oblast zvlhčující protizánětlivý krém.

  Kolik relací je třeba k úplnému odstranění vlasů natrvalo

  Není možné odstranit všechny zbytečné vlasy najednou.

  Počet kurzů požadovaných pro konečné odstranění chloupků jednotlivě.V průměru je zapotřebí 4–8 návštěv.Doporučený interval mezi relacemi je od 6 do 8 týdnů.Po každém zákroku by se tento interval měl prodloužit o další 2 týdny.

  Jak často se provádí postup

  Protože laserový paprsek působí pouze na aktivně rostoucí folikuly (jejich počet je přibližně 1/3) a na nečinný postup laserového ozařovánímusí být provedeno několikrát.Požadovaný počet sezení lazarových vlasů je individuální a závisí na typu vlasů, rychlosti a hustotě jejich růstu, barvě kůže a vlasů, hormonálních hladinách a oblasti ošetřované oblasti těla.

  Zbavení se vlasů na obličeji zahrnuje nejmenší počet sezení (až 2–3).Chcete-li odstranit vlasy v podpaží, na pažích a nohou, bude to vyžadovat 5-6 procedur (někdy až 10), v oblasti bikin - 4-8 procedur.

  Přestávka po první manipulaci trvá 4 týdny, po druhé - 6 týdnů, po třetí - 8. Po konečném odstranění chloupků se doporučuje provádět preventivní laserové ošetření jednou ročně.

  Období zotavení po postupu​​

  Po expozici laseremna kůži a folikulech probíhají regenerační procesy, které je urychlují a předcházejí možným komplikacím,je třeba dodržovat některá doporučení:

  • po dobu 2 týdnů.nevystavujte se přímému slunečnímu záření;
  • ošetřují plochy vystavené laseru zvlhčovacím činidlem několik dní (Panthenol, Bepanten);
  • po dobu 2 dnů po epilaci opusťte horkou lázeň, bazén, koupel nebo saunu, nepoužívejte kosmetiku obsahující alkohol.

  Jak dlouho účinek trvá

  Doba trvání účinku hladké pleti je čistě individuální, ale v průměru je to 4-5 let. A pokud provedete podpůrnou korekci od svého kosmetologa včas (každý rok 1–2krát), pak můžete dosáhnout delšího výsledku av některých případech celoživotního výsledku.

  Výsledek bude záviset na kvalitě a typu vybavení, stavu těla pacienta a zkušenosti kosmetologa.

  Je bolestivé provádět

  Pod vlivem laserového paprsku stoupá teplota ve vlasovém folikulu, a proto je zničena.Tento proces může způsobit brnění různých intenzit, úroveň bolesti závisí na pacientově prahu bolesti.

  Někdo nebude mít žádné pocity a pro některé může být procedura poněkud bolestivá.V případě velmi citlivé pokožky existuje možnost popálení.Čím delší jsou vlasy (více než 5-6 mm), tím bolestivější je postup.

  Nežádoucí účinky

  Laserové odstranění chloupků v oblasti bikin je bezpečný postup, avšak riziko nežádoucích účinků není vyloučeno.Po ozáření může dojít k popálení různých stupňů (od mírného zarudnutí až po těžké pálení I-II stupně), jizvy, hyper- nebo hypopigmentace.

  Mezi nežádoucí účinky patří folikulitida (zánět vlasového folikulu),příčinou jejího vývoje je infekce nebo zvýšené pocení u pacienta.Alergické projevy jsou možné jako reakce těla na léky proti bolesti.

  Náklady na proceduru

  Náklady na služby v salonech krásy závisí na oblasti, kde se vlasy odstraňují, barvě a hustotě vlasů.

  Průměrné ceny pro jeden postup:

  • Oblast interbrow: 1200-4000 s..
  • Plocha „antén“: 1500–3300 s..
  • Oblast podpaží: 3800 - 8000 s..
  • Ruce: 6500–20000 str.
  • Hips: 7500 - 17500 str.
  • Shins: 5000-12000 str.
  • Nohy (celé) -16000-20000 str.
  • bikiny (ne hluboké): 5 000 až 7 000 p.
  • Bikini (hluboko): 7000 - 10000 str.

  Laserové odstraňování chloupků je moderní kosmetická služba pro odstraňování nežádoucích vlasů, zejména v oblasti bikin, která je oblíbená nejen pro ženy, ale také pro muže.Abyste byli s výsledkem spokojeni a předešli negativním důsledkům, musíte si pečlivě vybrat kliniku a zkušeného profesionálního mistra.

  Návrh článku:Vladimír Veliký

  Video o laserovém odstranění chloupků v obličeji

  Dívka vypráví o svých zkušenostech s laserovým odstraňováním vlasů v salonu: