Kvašová masáž - co to je, technika implementace, jak se to dělá pro obličej, záda, před a po fotografiích

Guasha je jednou z nejstarších masážních technik na východě.Předpokládá se, že taková masáž je čínského původu.Potvrzují to speciální škrabky nalezené při vykopávkách starověkých pohřebů.

Archeologické exponáty jsou vyrobeny z oblíbeného kamene čínského nefritu.Takové škrabky pravděpodobně prováděly kvašovou proceduru před několika staletími.

Guashova masáž je právem nazývána jedním z nejdemokratičtějších, protože postup provádění těchto postupů nebyl nikdy držen v přísné důvěře.To znamená, že masérští terapeuti byli žádáni jak v císařských palácích, tak v nejchudších čínských vesnicích.

Cíle masážní techniky

Podle interpretace čínských učení se nemoc vyvíjíu lidí v důsledku škodlivých účinků faktorů, jako je chlad, vlhkost, vítr nebo teplo.

Působí hlavně kůží a způsobují výskyt oblastí s pomalým oběhem krve a lymfy.Proto, aby přinesl negativní přijatý od vnějšího záda, jeden musí také jednat přes kůži.

Cílem masážní kvaše je obnovit lidské zdraví, čehož je dosaženo odstraněním stagnujících jevů v tkáních těla metodou zvláštních účinků na její různé zóny

Odstraněním těchto problematických „ložisek původu nemoci“,taková masáž eliminuje samotnou příčinu zdravotních problémů a samozřejmě i jejich následky.

Druhy kvašů

Diagnostické

Tento postup kvašů se používá, pokud je nutné přesně stanovit, které orgány nebosystémy v lidském těle vyžadují léčbu.Masáž se provádí nejen na zádech pacienta, ale také na hrudi, pažích, žaludku, nohou, hlavě.

Diagnostický kvaš se nejčastěji používá již při prvním postupu kurzu.

Po zvláštním ošetření pokožky pomocí škrabky určí mistr, podle kterých se vyskytly různé skvrny (tzv. „Sha“ skvrny) a poukazuje na systém poruch těla.

Skvrny a tečky se objevují přesně v projekčních zónáchtělo bolestivých procesů.Tyto znalosti umožňují masážnímu terapeutovi dále pracovat se specifickým zaměřením akce.

Kromě diagnózy masáž guashy zvyšuje průtok krve ve svalech, což je uvolňuje.Pomáhá odstraňovat křeče, reguluje energetickou rovnováhu těla a poskytuje tak další ochranu před výskytem mnoha závažných onemocnění.

Profylaktická

Profylaktická guasha masáž aktivuje metabolické procesy a urychluje odstraňování toxických látek, odpadních produktů kůží a dalších vylučovacích systémů, které působí v lidském těle. Tato masáž se provádí pomocí speciálně připraveného oleje nebo balzámu.

Postup pro tento typ masáže zahrnuje výběr jedné ze 3 technik ovlivňujících kůži:

 1. Nástroj se pohybuje rychle, s velkým tlakem.
 2. Pohyby nástroje jsou pomalé a při nízkém tlaku.
 3. Škrabka se pohybuje pomalu, ale se silným tlakem.

Doba trvání postupu je 30 minut.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - co to je, pro co a jak se používá ve sportu a kulturistice.

Léčení

Léčivý účinek masáže kvašů je založen na skutečnosti, že reflexogenní body umístěné na povrchu lidského těla mají vazbu na vnitřní orgány a tělesné systémy.To umožňuje ovlivnit celé tělo zónou takové masáže za účelem uzdravení.

Během řízeníkrevní oběh a lymfatický oběh se zrychlují a zvyšuje se také rychlost vylučování toxických látek.Léčivá masáž je často doplněna metodami vakuového ošetření kůže (pomocí plechovek), akupunkturou (pomocí jehel) a akupresurou (špičkovými prsty).

Léčivá masáž kvašů je často doplňována vakuovým ošetřením kůže (pomocí plechovek)

Léčivá kvaš zvyšuje pružnost krevních a lymfatických cév, což zrychluje jejich pohyb, ataké pohyb Chi energie v meridiánech (kanály, které vedou energii) pod kůží člověka.

Podle starověkých učení to umožňuje dosáhnout rovnováhy mezi energií Yin a Yang v těle a získat maximální očištění těla.

V průběhu léčby masáží guasha po 1 nebo 2 ošetřeních si můžete všimnout, že se příznaky onemocnění mírně zvýšily.Může také dojít k nepříjemnému zápachu z kůže.

Tyto znaky stavu člověka ukazují na přítomnost aktivních detoxikačních procesů v tkáních těla.Po několika dnech tyto jevy zmizí a dochází k jasnému zlepšení zdravotního stavu.

Pomocí léčivé masáže lze odstranit následující onemocnění:

 • osteochondrosa, protože taková masáž dobře odstraňuje otoky a zvyšuje pružnost segmentů páteře;
 • cholecystitida;problémy spojené s onemocněním žlučníku jsou řešeny jemně a bezbolestně;
 • běžné nachlazení;expozice částem těla spojená s dýcháním odstraňuje otokybronchi, což má za následek kašel;
 • onemocnění srdečního svalu a kardiovaskulárního systému;procedury kvašů snižují krevní tlak a normalizují srdeční frekvenci;
 • masáž odstraňuje neurózu, zlepšuje spánek a chuť k jídlu, zlepšuje imunitu a obnovuje otřesený nervový systém;
 • nemoci, které se vyvinuly v pánevních orgánech;zvýšením průtoku krve a lymfatického toku v této oblasti těla přispívá masáž kvašů k vymizení stagnujících a adhezivních formací;
 • některé nemoci žaludku a střev.

V moderní Číně jsou pravidelné léčby kvašemi považovány za nezbytnou součást zdravého a naplňujícího života.To je jeden z hlavních rozdílů mezi čínskou a evropskou medicínou.

Kosmetika

Tento typ masáže se používá ke zvýšení pružnosti a omlazení pokožky obličeje.Při proceduře se používají škrabky z achátu nebo nefritu.Tyto minerály přicházející do styku s pokožkou pomáhají zbavit se otoky.

Kosmetická kvaš se doporučuje lidem, kteří mají následující problémy:

 • aktivně se vyskytující procesy stárnutí v tkáních kůže obličeje;
 • tmavé skvrny na obličeji (pigmentované);
 • přítomnost akné na obličeji;
 • zvýšená aktivita žláz vylučujících mazové látky na obličeji.

Masáž škrabkou zvyšuje pružnost obličejových svalů obličeje, uvolňuje většinu obličejových svalů, zlepšuje krevní oběh a lymfatický oběhtkáně obličeje.V kožních buňkách jsou aktivovány intenzivní obnovovací procesy, což vede k jejich výraznému omlazení.

Indikace postupu

Masáž kvašů pomáhá vyřešit širokou škálu zdravotních problémů a zlepšit fyzickou kondici:

 • Toto je jeden z nejoptimálnějších způsobůodstranění toxických látek a toxinů z lidského těla.
 • Bolesti hlavy zmizí po masáži kvašů, jak se cévy rozšiřují a zlepšuje se průtok krve.
 • Pro některá onemocnění kloubů mohou techniky kvaše odstranit bolest a nezdravý edém a také zvýšit motorickou aktivitu postiženého kloubu.
 • V případě osteochondrózy pomáhá kvašová masáž zmírnit svalové křeče, odstranit bolest a otoky.
 • Dopad na určitý bod, který se nachází na promítání plic, se často používá v praxi kvašů při léčbě různých nachlazení.
 • Pokud jsou nohy znecitlivěné, cítí se těžko a nepohodlně - pomocí kvašové terapie se tyto problémy vyřeší.
 • Při léčbě nemocí žlučníku, pánevních orgánů, mnoha ženských gynekologických nemocí, jakož i problémů se střevy, jsou k použití indikovány techniky masáže kvašů.
 • Pokud má osoba na obličeji akné nebo akné, kvaš pomůže zbavit se takových vad.
 • U diagnostikovaných onemocnění lidského nervového systému, špatného spánku, celkové slabosti těla je k léčbě indikována také kvašová masáž.

Kontraindikace a omezení

Guasha by neměl být prováděn, pokud osoba:

 • má alergickou reakci na olej použitý pro postup;
 • přecitlivělá kůže;
 • dochází k mechanickému poškození kůže;
 • nejsou zcela roztavené zlomeniny kostí;
 • krevní tlak se často zvyšuje;

  Vysoký krevní tlak je kontraindikací k masáži s guasha

 • trombocytopenie;
 • onemocnění ledvin;
 • špatné srážení krve;
 • kapka, která se objevila v důsledku cirhózy jater;
 • kožní infekce;
 • přední uzly varixového původu;
 • onkologická onemocnění;
 • srdeční selhání;
 • duševní poruchy v akutní formě;
 • anasarca (velmi velký otok);
 • stav těhotenství, období kojení;
 • měsíční cyklus u žen.

Během masáže je třeba věnovat pozornost přítomnosti mateřských znamének nebo mateřských znamének v pacientovi.Takové léze na kůži by se neměly dotýkat.

Účinek a přínos

Postup při masáži kvaše je vysoce účinný, protože je založen na dialogu s lidským tělem prostřednictvím kanálů vnitřní energie těla - meridiánů.Skutečný kvaš mistr ví, jak odstranit blokády podél cesty energie qi v lidském těle, čímž eliminuje příčinu a důsledky nemoci.

Účinky na reflexní zóny tělačlověk může urychlit průtok krve a metabolické procesy v kožních tkáních, aktivovat endogenní látky (tvořené přímo buňkami a tkáněmi), což vede k hojení a omlazení kůže a celého těla.

Výsledky masáže kvašů: obnovení tónu svalu obličeje, odstranění přebytečné tekutiny z tkání, snížení otoků a ochablé kůže.

Kosmetické účinky této masáže jsou: pálení podkožní tukové tkáně a zmenšení celulitidových zón;obnovení svalového tonusu obličeje;odstranění přebytečné tekutiny z tkání;snížení otoků a ochablé kůže.

Úroveň účinnosti postupu kvašů můžete zvýšit začleněním prvků vakuové masáže a techniky kauterizace speciálním doutníkem na pelyňku do složení použitých technik.

Příprava na masáž

Před zahájením masáže musí být tělo osoby otřeno vlhkým hadříkem a poté namazáno speciálním olejem nebo balzámem.

Použití bylinných balzámů se pro tyto postupy považuje za nejvhodnější.Je důležité, aby látky, které maže tělo, byly hypoalergenní a vytvářely dobrý kluzný účinek.

Škrabky na kvaš

Materiál, tvar škrabky

​​

Před několika staletími praktikovali taoističtí mniši masáž kvašů pomocí speciálních kamenů.Později se objevily masážní škrabky vyrobené z rohu černého buvola.Před použitím byly tyto nástroje vařeny v 18 tajemstvíchČínská řešení.

K dnešnímu dni je škrabka vyrobená pomocí této technologie považována za nejlepší nástroj pro masáž kvašů, protože má schopnost akumulovat energii během procedur a rozdávat ji v příštím sezení.

Takto vypadají škrabky používané při masáži kvašů

V současné době jsou škrabky vyráběny z různých materiálů.Může to být tradiční nefrit, achát nebo zvířecí kost.

Škrabky mohou mít trojúhelníkový, kulatý nebo obdélníkový tvar a také hřebenový tvar (pro masáž hlavy).Je velmi důležité, aby okraje škrabek byly hladké a zaoblené, aby nedošlo k poranění kůže během procedury.

Techniky škrabky

Během procedury masáže masérem škrabka přímo ovlivňuje určité části lidského těla a směr je volen podél linií procházejících pod kůží.energie - meridiány.

Dvanáct energetických meridiánů používaných při masáži kvašů.Rozvržení

Na lidském těle je několik desítek takových linií, z nichž 12 meridiánů je považováno za hlavní.Kvaš mistr zná schéma hlavních meridiánů a pohyby jeho škrabky procházejí těmito liniemi.

Technika provádění pohybů škrabkou závisí na stanoveném cíli a může být vybrána ze 3 možností:

 • škrabka se pohybuje rychle a silně tlačí;
 • se škrabka pohybuje pomalu a slabě lisuje;
 • se škrabka pohybuje pomalu alisuje tvrdě.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla pro dívky.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Masážní olej

Během tohoto postupu by měl být použit kokosový nebo olivový olej.Pro dosažení maximálního účinku otevření pórů pokožky a zahřátí jejího povrchu v oleji, které slouží jako základ, je obvyklé přidávat několik dalších složek.

Takový nástroj není těžké udělat sám.

Recept 1

Když se jako základ vezme kokosový olej (100 g), bude vyžadováno několik složek ve stejném poměru (každá 1 lžička):

 • kakaový prášek;
 • kakaové máslo;
 • šípkový olej;
 • vitamín E;
 • vanilkový prášek.

Všechny složky musí být míchány, dokud není získána homogenní látka.Tato kompozice musí být skladována v čisté skleněné nádobě, na chladném a tmavém místě.

Recept 2

Další možnost pro formulaci oleje pro masáž kvašů zahrnuje následující složky:

 • olivový olej (to je základ, bude potřebovat 100g);
 • 5 kapek tamanového oleje;
 • 12 kapek vitaminu E;
 • 5 kapek měsíčkového květového oleje;
 • kakaový prášek (2 lžičky);
 • Mumiyo (10 tablet);
 • čajový extrakt (nejlépe zelený, 2 lžičky).

Technika postupu

Obličej a krk

Masáž obličeje a krku je považována za časově nejnáročnější mezi odrůdamikvašené procedury.Nástroje pro jeho implementaci jsou 2 speciální malé škrabky.

Před masáží je nutné očistit obličej a krk kosmetickým mlékem.Tento postup lze provádět jak při použití přípravků pro mazání pokožky, tak bez nich, na vyčištěné a suché pokožce.

Pohyby mistra by měly být směrovány podél linií běžné masáže ze středu obličeje dolů a podél krku v obou směrech.

Procedury tohoto druhu mohou být prováděny každý den, protože kůže se při používání kvašů nedeformuje ani protahuje.Kosmetická masáž trvá 1,5 hodiny.

Na konci takové masáže odborníci doporučují v následujících dnech pít mírně zahřátou vodu, aby tělo pomohlo rychleji odstranit toxické látky.

Masáž zad

Masáž těla by měla být prováděna ve větrané, nikoli však chladné místnosti, bez průvanu.

 • Pohyby pána by měly směřovat podél páteře (podél poledníku močového měchýře), od nohou k hlavě;
 • Potom se škrabka pohybuje podél anteromediánských a zadních středních poledníků, podle jejich uspořádání;
 • Poté přichází řada na zpracování poledníku žlučníku, poledníku trojitého ohřívače a některých dalších, v závislosti na vyřešeném problému (léčba konkrétní nemoci).Škrabka se pohybuje nejčastěji ze středu do stran, tahovými pohyby, s různým stupněm tlaku na kůži.Tlak je vybrán hlavní jednotkouindividuálně pro každého pacienta.

Podle čínské tradicekolikrát se škrabka aplikuje na jednu ošetřenou oblast těla, závisí na věku a pohlaví osoby.

K dispozici je následující standard:

 • mladé dívky - 6;
 • mladí muži - 7;
 • dospělé ženy - 8;
 • dospělí muži - 9.

Během masáže člověk pociťuje tlak na kůži, mravenčení a někdy i mírné nepohodlí.Tělo pacienta je během masáže několikrát otřeno vlhkým hadříkem, aby se odstranily toxické látky uvolněné na kůži.

Délka masáž zad je asi 30 minut.Skvrny Sha, které se objevují na zádech po oškrabávání, obvykle zmizí z povrchu kůže po 2 dnech.

Masáž břicha

Provedení postupů na břiše je indikováno v přítomnosti nadbytečného tělesného tuku v této oblasti těla a také ve výskytu strií u žen po těhotenství a porodu.

Je zakázáno masírovat břicho, pokud má osoba po operaci abnormality vnitřních orgánů břicha nebo nezahojené stehy

Pro ženy jsou také kontraindikace: měsíční cyklus, těhotenství nebopoporodní méně než 5 měsíců.

Masážní procedura na břiše se provádí pomocí prázdného močového měchýře a prázdného konečníku.Po posledním jídle by měly před zahájením masáže uplynout 2 hodiny.

 • Postup začíná seškrabávacími pohyby škrabkou v oblasti těla podpupek široký 2 prsty od shora dolů;
 • Poté se přes pupek uskuteční stejné pohyby;
 • Poté pán pokračuje ve škrábání pohybů z horní ošetřované oblasti do oblastí napravo a vlevo od pupku a poté opakuje totéž z dolní ošetřovací oblasti břicha.

První 2 dny po takové masáži odborníci doporučují pít mírně zahřátou vodu, aby se zlepšili metabolické procesy v kožních tkáních.

Ostatní části těla

Na nohou a pažích se provádějí kvašovací postupy podél poledníků končetin, shora dolů, aniž by byly ovlivněny klouby.Síla stisknutí škrabky je vybrána velitelem v souladu s fyzickými údaji o zdraví pacienta as ohledem na stanovený cíl.

Po zákroku by měl pacient během dne pít mírně ohřátou vodu.

Když se projeví masážní účinek

Při použití techniky kvašování je výsledek již viditelný během masážní procedury.Kůže zčervená, objeví se pocit pálení.Na povrchu kůže ošetřené oblasti těla se objevují tmavé skvrny a tečky, někdy může být jejich barva dokonce černá.

Při použití kvašovací techniky je výsledek již viditelný během masážní procedury.

Má se za to, že za účelem zvýšení účinnosti masáže kvašů by člověk měl poklepat na části lidského těla podél linií přenosu energie, a tak aktivovat subkutánní meridiány.Takové akce však vyžadují, aby mistr měl speciálníznalosti.

Manuální lékaři tvrdí, že charakterizují kvašovou masáž, že je to takový účinek na tělo, který vždy dává vynikající výsledek.

Znatelné zlepšení lidského zdraví je pozorováno ihned po prvním kvašovém sezení

Důležité nuance a tipy

Při používání kvašového postupu je nutnévezměte v úvahu specifické nuance:

 • v den zákroku by měl pacient vypít asi 2 litry vody o pokojové teplotě;
 • Masáž kvašů by neměla být prováděna bezprostředně po jídle nebo pokud má pacient pocit hladu;
 • je zakázáno provádět postup u osoby, která je opilá nebo je pod vlivem drog;
 • doba trvání postupů by se neměla prodlužovat - to může vést k opačným výsledkům;
 • v závislosti na úrovni citlivosti pokožky a fyzickém stavu osoby zmizí „břidlicové“ skvrny po několika hodinách nebo po 5 dnech;dokud nezmizí „shi“, další postup nelze provést;
 • po proceduře guasha se u některých lidí mohou chronická onemocnění zhoršovat, tento jev se nepovažuje za nebezpečný a je dočasný;Po exacerbaci dochází vždy k významnému a trvalému zlepšení;
 • při provádění masáží se nedotýkejte mateřských znamének a konvexních kožních útvarů;
 • po procedurách masáže kvašů lze pozorovat znatelné zlepšení zdraví po dobu několika dnů (k tomu dochází nejčastěji),brzy nastane čas slabosti, když se zdá, že člověk nemá dost síly;taková reakce je způsobena vysokou detoxikační rychlostí těla a zrychlením metabolických procesů v tkáních.Po 2 dnech se zdravotní stav pacienta stabilizuje.

Podle statistik žijí Číňané mnohem déle než Evropané, zatímco záviděníhodné fyzické aktivity se liší, dokud nejsou velmi staří.Proto není ani zdaleka náhodou, že čínské wellness praktiky jsou v Evropě stále populárnější.

Užitečné video materiály o kvaši a některých netradičních masážních technikách: co to je, technika, výsledky

Technika pro provádění kvašové masáže na obličej: ]

Guashova masáž obličeje škrabkou na nefrit:

Čínská alternativní masáž: co to je:

Co je to energieGuaza masáž: