Jak si rychle a efektivně vyčistit obličej od černých teček, akné, černých teček, wen, mastné pleti, věkových skvrn

K očištění pokožky obličeje je nutné zvolit ten správný kosmetický přípravek v závislosti na problému: mastná pleť, akné a černé tečky, černé skvrny nebo věkové skvrny.Efektivního a rychlého výsledku lze dosáhnout použitím populárních receptů na masky a peelingy doma.

Jak připravit vaši pokožku na čištění

Před zahájením procesučištění pleti, je připraveno.K tomu je určen jeho typ.

Existují 4 hlavní:

• suchá a citlivá pokožka;
• normální kůže;
• mastná a /nebo problémová pleť;
• smíšený typ (s mastnou zónou T nebo suchými tvářemi).

Čím tenčí a měkčí pokožka, tím jemnější je čisticí prostředekrozhodněte se jí nezranit.Pro čištění mastné pokožky se doporučuje zvolit nástroje a metody, které jsou přísnější.

Nejprve je pleť obličeje ošetřena čisticím tonikem nebo mlékem. Vhodné jsou také různé gely, pěny a pěny pro praní, které se mohou používat každý den.To je nutné k odstranění make-upu, povrchových nečistot.Opláchnutí prostředků na mytí je nezbytné použít vážnější prostředky pro očištění: loupání, peeling, čisticí maska. Podobný postup se doporučuje 1-2krát týdně v závislosti na typu pokožky.
Bezprostředně před zákrokem se ruce důkladně omyjí.Tím se vyloučí možnost zánětlivého procesu.

Důležité informace.Kosmetici kategoricky zakazují manipulaci k očištění obličeje, pokud se na kůži vyskytnou rány, akné nebo jiné záněty.Tyto postupy zhorší epidermu a prodlužuje se doba hojení.

Peeling doma

Doma je k dispozici pouze povrchový peeling.Při správném použití je docela efektivní. Můžete rychle vyčistit obličej ovocnými kyselinami nebo profesionální sadou, která obsahuje vše, co potřebujete. Cenově dostupný recept na loupání ovoce je směsí šípkových olejů a oliv a kyseliny citronové v poměru 1: 1: 0,5.Výsledná směs se aplikuje na očištěnou pokožku po dobu 5 minut, poté se důkladně opláchne vodou.

Dobrého výsledku lze dosáhnout pomocí sady korejských značekDermaheal „Anti Acne Aqua Peel“, ve kterém působí jako účinné látky kyselina glykolová (3%) a polyoxykyselina (7%). Cena sady je 1 000–1300 rublů.

Kartáče a masky pro čištění

K čištění obličeje doma rychle a efektivně můžete použít kartáč.Jedná se o nejpopulárnější lék mezi ženskou populací.Lze jej zakoupit v obchodě nebo samostatně.Schváleno pro použití na mladou pokožku.

Dokonale vyrovnává pleť a tón pleti. Tóny, čímž se předchází předčasnému výskytu jemných vrásek.
Požadovaný výsledek může poskytnout jiný stupeň abrazivity částic.Smetanová textura s mnoha malými částicemi způsobuje mletí epidermis.

Vhodné i pro poškozenou pokožku, není-li vynaloženo.
Naplnění kartáče velkými brusnými částicemi (káva, sůl, semena hrubého ovoce) podporuje hlubší čištění.Je však traumatičtější.Vyberte takové produkty by měly být pro mastnou pleť.

Kroviny takových značek, které jsou velmi populární:

Vichy- Normaderm Unclogging Exfoliating Gel (850 rublů);
Nivea- Pure Effect Clean Deeper (250 rublů);
Čistá linie- Dokonalá pleť 5 v 1 (180 rublů);Čištění meruňkovými jámami (70 rublů);
Lumen- Matt Touch (320 rublů);
GarnierČistá kůže 3 v 1 (300 rublů);krémová drhnutí Základní péče (250 rublů);

Některé ženy preferují vaření křoviny doma.Nejúčinnější recepty:

1. Káva. Přidejte uvařenou kávu do neutrálního čisticího prostředku nebo zakysané smetany.Distribuujte na obličeji, masírujte.Nechejte působit 5-7 minut.

2.Saline. Stejně jako káva se do jakéhokoli dostupného produktu přidává hrubá nebo jemně mletá sůl.
3.Oat. Ovesné vločky se ručně mele nebo mele v mlýnku na kávu.Míchá se s medem a nanáší se na kůži.

Masky s černými tečkami

V důsledku vysokého stupně znečištění ovzduší, snížené sekrece mazových žláz epidermy jsou póry kůže ucpané.Objeví se černé tečky, komedony.

Bez pravidelného čištění pórů se na jejich místech vytváří akné a hluboký zánět. Několik typů masek se liší od černých teček: masky-filmy, masky-válečky, bělící masky. Filmové masky se aplikují na černé skvrny.Po ztuhnutí se odstraní v jedné vrstvě.Pokud se podíváte pozorně, můžete vidět póry a maz a nečistoty.Populární filmová maska ​​je černá maska ​​s černým uhlím Black Head od Bioaqua (250 rublů).

Doma rychle a efektivně očistíte obličej od černých teček, což pomůže maskovat film želatinou.

Postupuje se takto:

1. Smíchejte 1 polévkovou lžíci práškové želatiny se 7 polévkovými lžicemi teplého mléka.Mícháním se získá homogenní směs.Ponechejte půl hodiny, dokud nebude želatina zcela nabobtnána.

2. K hotové směsi přidejte rozdrcené aktivní uhlí (1–2 tablety) a zahřejte velkým množstvímnaneste štětce na pokožku obličeje.Doporučuje se nanášet 3-4 vrstvy jedna po druhé v intervalu 5-7 minut (to je doba schnutí vrstvy).

3. Když maska ​​úplně ztvrdne, je pečlivě odstraněna.
Rolovací masky se vyrábějí ve formě gelů, které se nanášejí na obličej a vmasírují se do hrudek.Keratinizované buňky se tak z masky odstraní spolu s maskou a póry se vyčistí.

Pomocí masky s želatinou a aktivním uhlím si můžete rychle a efektivně vyčistit obličej od černých hlav

Účinné jsou produkty značek:

• klariny - jemný peelingový hladký krém (1 500 rublů);
• Tony Moly - Appletox Smooth Massage Peeling CREAM (700 rublů);
• Sisley - Crème Gommante (5 000 rublů).

Bělicí masky jsou směsi kyselin ANA, arbutinu, vitamínu C a jílu.Tyto přísady mohou být přidávány v malém množství do běžných masek.Doba expozice by neměla přesáhnout 5-10 minut.Před použitím je pokožka zkontrolována na možnou alergickou reakci.

Top 5 receptů na masky pro čištění obličeje

Mezi různé recepty na čištění masek se rozlišuje několik nejúčinnějších.

 • Univerzální-pro jakýkoli typ pleti.Bylinné
  Libovolné množství bylin měsíčku, heřmánku, třezalky tečkované, šalvěje, zalijící vroucí vodou a nechte ho vařit po dobu 20–35 minut.Vypusťte infuzi do samostatné nádoby a rozdělte zbývající silnou vrstvu na obličej po dobu nejméně čtvrt hodiny.Infuze v budoucnu můžete dermis setřít dvakrát denně.
 • Sušení- pro mastnou pleť.Hlína.
  Polovinu okurky rozemeleme na kašu, přidáme 5–8 kapek grapefruitu nebo zázvorového esenciálního oleje a několik lžic jílu.Po masky je pokožka výrazně zesvětlená, měkká a matná, odstraní se mastný lesk.Při používání kurzu se pozoruje mírné vytažení obrysu.

 • Hydratační - pro suchou a citlivou pokožku.Zlato s aloe.
  Smíchejte list aloe v mixéru s několika lžičkami tekutého medu.Masku naneste na čistou suchou tvář po dobu čtvrt hodiny.Opláchněte převařenou studenou vodou.
 • Universal - pro kombinovanou pokožku.Curd.
  Kombinujte požadované množství drcené ovesné vločky, tvarohu a mléka, dokud se nezíská hustá směs.Naneste lokálně na šupinatou, suchou pokožku nebo celou tvář po dobu 10-15 minut.Po čase masírujte a opláchněte teplou vodou.
 • Protizánětlivé pro problémovou pleť.S čajovníkovým olejem. Třecí malta několik větviček petrželky a 7-10 kapek oleje z čajovníku v třecí misce.Smíchejte s 8-10 g.chlazená zakysaná smetana.Naneste kosmetickým štětcem na obličej po dobu čtvrt hodiny.Omyjte teplou vodou.

Důležité informace.Kosmetičtí lékaři doporučují, aby se dosáhlo tvrzeného výsledku, masky by se měly provádět 1-2krát týdně v průběhu 3–4 týdnů.

Hluboké čištění obličeje

Účinek na střední a hluboké vrstvyEpiderma se nazývá hluboké čištění obličeje.Přiřaďte mechanické a hardwarové čištění.

Mechanické je možné implementovat jak v kabině, tak doma.Postup hardwarové likvidace kontaminantů, černých teček a komedonů je možný pouze u lékaře v kosmetickém salonu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Ruční (mechanické) čištění

Každá žena ví, jak si rychle a efektivně vyčistit obličej doma rukama.K tomu nejsou zapotřebí žádné další nástroje ani kosmetika.Pouze antiseptikum, které je k dispozici v jakékoli skříňce domácí medicíny.

Před čištěním si umyjte obličej a poté jej otřete antiseptikem (například chlorhexidinem). Vařit vodu a držet obličej nad vodní lázní po dobu 15-20 minut.To je nezbytné pro otevření pórů a pro účinnější čištění v budoucnosti.

Bezprostředně před zákrokem je nutné pokožku znovu dekontaminovat a dobře si umýt ruce.Teprve po těchto krocích můžete začít čistit.Polštářky prstů by měly být přitlačovány k hromadění podkožního tuku, dokud není obsah úplně uvolněn.

Nevýhodou tohoto postupu je bolest a riziko poškození kůže při nesprávném očištění. Mechanické čištění se považuje za účinné a levné, pokud jdete do salonu.Jeho cena je 1000 rublů.

Ultrazvukové čištění

Ultrazvukové čištění obličeje je z hlediska expozice podobné střednímu peelingu. Kůže není poškozena, po zákroku nedochází k zarudnutí.Naopak, vizuálně vypadá zdravě, zářivě, krásně.

Procedura se provádí pomocí ultrazvukové pračky, která je naladěna na specifickou frekvenci a působí na epidermu a vyvolává mnoho chemicko-fyzikálních procesů. Mají za cíl stimulovat obnovu buněčných struktur, oddělit stratum corneum, očistit od černých skvrn a černých teček.

Procedura se provádí v kterémkoli ročním období bez předchozí přípravy kůže.Přímé čištění trvá 10 minut, zbývající čas se věnuje přípravě a nastavení zařízení.Také na konci sezení aplikuje kosmetička regenerační uklidňující masku na čtvrt hodiny.Náklady na takové čištění v salonech začínají od 2000 rublů.

Důležité.Před zákrokem lékař provede pohovor s klientem, aby zjistil možné kontraindikace.

Vakuový peeling obličeje

Čištění obličeje vakuem je druhým nejúčinnějším a nejbolestnějším postupem po mechanickém čištění obličeje .Poté je na kůži pozorováno menší množství (nebo úplná absence) zarudnutí a zánětu.Pokud si zakoupíte speciální zařízení, můžete postup rychle a efektivně provádět doma.

Protože manipulace není v kontaktu, nehrozí žádné riziko vstupu bakterií do otevřených pórů.Znečišťující látky jsou zcela odstraněny i z těžko přístupných míst (nosní křídla, nasolabiální záhyby). Před postupem je nutné póry otevřít.To se provádí pomocí parní lázně nebo speciální kosmetiky.Po očištění kůže je vakuum.V konečném důsledku je pokožka dezinfikována a zvlhčena.Je-li to žádoucí, je možné použít masky pro uzavření pórů, odlupování s nízkou koncentrací.

Indikace pro vakuové čištění

• hustá kůže, náchylná k nadměrné produkci kožního mazu;
• zralé akné těsně rozložené;
• mnoho černých teček a komedonů;
• kůže se špatnou texturou a nízkým tónem.

Vakuové čištění obličeje se nedoporučuje, je-li kůže tenká, citlivá a náchylná k suchu.Také v přítomnosti těžkého vnitřního zánětu, v blízkosti povrchu lokalizovaných cév.Náklady na postup v kabině kolísají mezi 900 - 1100 rublů.

Kyselé čištění

Chemický peeling je agresivní a účinný způsob čištění kůže.Zvládněte hluboké vrásky, napíná ovál, obnovuje horní a střední vrstvu epidermis.Doporučeno pro ženy po 40 letech a bez kontraindikací.

Patří sem:

• kožní onemocnění a poranění;
• vaskulární onemocnění;
• diabetes mellitus;
• onkologie;
• patologické procesy v těle;
• Infekční a virová onemocnění.

Krátkým působením kyseliny určité koncentrace na pokožku dochází k popálenídochází k buněčné smrti horní vrstvy epidermis. Po několika měsících je pozorována úplná obnova a obnova dermy.V prvních 3 až 4 dnech je kůže, jako po těžkém spálení, červená, šupinatá, oteklá, bolestivá na dotek.

Takový postup provádějí pouze kosmetologové s rozsáhlými zkušenostmi v čištění kyselin.Někdy tento postup vyžaduje lokální anestezii. Náklady na chemický peeling jsou 7000 - 100 000 rublů.

Kombinované čištění

K dosažení co nejlepšího výsledku kosmetologové doporučují okamžité použití dvou typů čištění - mechanického a technického (vakuové, ultrazvukové).Nekombinujte chemický peeling s ničím.

Měli byste začít s hardwarovou metodou, protože je méně traumatická a bezbolestná, a končit ručním čištěním těch oblastí, kde je znečištění hlubší.Kontraindikace u obou postupů jsou shrnuty, takže je vhodné důkladně posoudit zdravotní stav ženy.Náklady na kombinované čištění jsou součtem postupů prováděných se slevou.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Jak odstranit věkové skvrny

Pokud není pigmentace na kůži způsobena vážnými poruchami v těle, ale objevuje se v důsledku změn souvisejících s věkem nebo při změně povětrnostních podmínek, pakpravidelná pleť může být vylepšenaKosmetické, čisticí, bělicí masky.

Ke směsi se přidá jedna ze složek:

• ovesné vločky;
• syrové brambory;
• tekutý med;
• ananasová šťáva (čerstvě připravená);
• citronová šťáva;
• čerstvá okurka • bobule (jahody, rybíz, angrešt);
• modrý jíl.

Důležité.Je třeba poznamenat, že vizuálně znatelného účinku je dosaženo při průběhu 4 až 6 týdnů, 1 až 2 masek týdně (v závislosti na typu pleti).

Jak se zbavit akné

Vzhled akné přímo souvisí s péčí o pokožku.Vycházejí z nedostatečně důkladného čištění pokožky.Póry jsou zaneseny mazem, odumřelými kožními buňkami a nečistotami.To vyvolává zánět na obličeji.Akné se můžete zbavit až po pravidelné a komplexní péči o obličej.2-3krát týdně se čištění obličeje provádí pomocí peelingů, loupání, masek.

Pro nejrychlejší hojení akné je vhodné zvolit způsoby, které zahrnují:
• kyselina salicylová;
• zinek;
• síra;
• adaptivní;
• aloe;
• hlína.

Čištění bylinkami

Fytoterapeuti vyrábějí několik bylin, které jsou pro čištění obličeje lepší:

 • Heřmánek officinalis .Uklidňuje, vyživuje, uzdravuje, zlepšuje barvu pleti.3 velké špetku vařit sklenici vroucí vody, nechat po dobu 35-40 minut.Umývají si obličej infuzí, dvakrát denně otírají pokožku zmrzlými kostkami ledu.
 • Šalvěj .Účinné pro mastné, náchylné kkožní vyrážky.Vysychá zánět, odstraňuje svědění.Používejte jako krémy na oči.Vaří se jako heřmánek.
 • Calendula .Silný antiseptikum, vhodné pro mastnou pleť.Odstraňuje loupající tonikum z měsíčku.3 lžícenalijte květiny do 100 ml vodky nebo alkoholu (ne více než 50%).Nechte týden ve tmě.Poté se zředí vodou (přidá se 250 ml).

Jaké další produkty a metody lze použít k čištění pokožky

Existují alternativní způsoby čištění pokožky.Například:

1.Bath. Když jsou v horké a vlhké místnosti otevřené póry, jsou mazové a potní žlázy očištěny intenzivním pocením.Mechanismy vaskulární obnovy a krevního oběhu jsou stimulovány.
2.Houby .Kvalifikováno jako další brusný nástroj pro čištění pokožky.Odstraňuje horní keratinizovanou vrstvu buněk, eliminuje peeling.Působí jako masér.
3.Elektrické kartáče. Pomáhá bez námahy čistit pokožku od líčení a jiných nečistot. Je možný individuální výběr trysek, vhodný pro existující typ pleti.

Recepty na zvětšené póry

Recept 1.Rozdrťte jedno syrové brambory a rajčata na kaši.Přidejte půl čajové lodi s olivovým olejem.Naneste směs na obličej po dobu půl hodiny.Omyjte vodou.
Recept 2.Protein jednoho vajíčka je zbit pomocí mixéru, dokud se nevytvoří pěna.Směsi s čerstvou šťávou z bobulí v poměru 1: 1.Kompozice se nanáší na pokožku po dobu čtvrt hodiny.

Recept 3.Smíchejte šťávu z aloe, pevně uvařený zelený čaj a vodu v poměru 1: 1: 1, přidejte jíl do konzistence krému.Naneste na obličej až do úplného zaschnutí (10-15 minut).

Hydratace pokožky po očištění

Čištění obličeje doma vyžaduje zvláštní ošetření.Kůže musí být zvlhčována efektivně a rychle.Pro tento účel jsou vhodné masky nebo krémy (výživné nebo regenerační) zakoupené v obchodě a připravené z improvizovaných produktů. Pokud se procedura provádí v salonu, kosmetolog ji zvlhčí dostupnými prostředky.

Video o tom, jak rychle a efektivně vyčistit obličej doma

Jak snadno a rychle vyčistit póry obličeje doma:

Jak efektivně očistit tvář černých teček: