Jak se rychle zbavit strie na knězi a boky, těle, žaludku doma

Stretch značky neboli tzv. Striae se objevují v důsledku ostrého roztažení kůže.K tomuto faktoru se někdy přidává nevyvážená strava.Kůže se striemi nevypadá esteticky příjemně, a proto, když si jich všimli, mnoho lidí přemýšlí o tom, jak se jich zbavit.Strie jsou často lokalizovány na knězi a boky.Není možné se jich úplně zbavit, ale můžete je zviditelnit.

Jak správně zacházet se striemi - kdy začít

A) Výsledek léčby strií běhemhodně závisí na třech faktorech:

 • čas zahájení léčby .Musíte začít vyvíjet úsilí v době, kdy jsou strie ještě růžové nebo fialové.Hodí se dobře na masky, tělové zábaly a masáže.Když však zbarví (k tomu dojde přibližně po šesti měsících), není již možné situaci vážně změnit.
 • součet metod .Pro co nejrychlejší výsledek a úspěšnou léčbu je nutné použít několik metod najednou, včetně správné výživy,cvičení, masáže a všechny druhy aplikací.
 • správnost použití .Úspěch v boji proti striae mohou zaručit pouze pravidelné postupy.To však neznamená, že problém můžete vyřešit v krátké době.Léčba bude dlouhá.

Jak odstranit staré strie

Nelze se úplně zbavit starých strie na papeži, které vypadají jako bílé jizvy.Můžete je však výrazně snížit použitím jakýchkoli krémů založených na kyselině hyaluronové a retinolu, badiagi, stejně jako v salónních procedurách a chirurgickém odstranění.

Správná výživa a strie

Chcete-li, aby byly struny na papeži neviditelné rychleji, abyste se jich zbavili, musíte uspořádat správnou výživu.Strava by měla být bohatá na látky, jako jsou vitamíny A, C, E, zinek.

 • Vitamin Ase vyskytuje ve velkém množství ve žluté a oranžové zelenině, jako je mrkev, jakož i v potravinách, jako je zelený salát, brokolice, rybí olej.Konzumujete-li tento vitamín v dostatečném množství, bude stimulovat metabolické procesy a pokožku bude pružnou a pružnou.Kromě toho stimuluje produkci kolagenu.
 • Vitamin Cse rovněž podílí na produkci kolagenu.Urychluje hojení jizev a ran.Spousta vitamínu C se nachází v citrusových plodech, bobulích, kiwi a zejména v šípcích.Pro doplnění těla vitamínem C se doporučuje jíst ovocný salát z těchto produktů a vypít vývar šípky.
 • Vitamin E antioxidační vlastnosti, obnovuje tonus pleti, hojí rány, stabilizuje metabolismus.Nachází se v sušeném ovoci, ořechech a zejména v rostlinných olejích.
 • Vitamin Bdodává pokožce hladkost a pružnost zjištěnou v zvířecích játrech, ořechech, fazole a rybách.

Zinek je rovněž nezbytný pro výrobu kolagenu, a tím vytváří podmínky pro uzdravení již přijatých strií a zabraňuje vytváření nových.Aby tělo získalo více zinku, je třeba do stravy zahrnout želé, hořkou čokoládu a kakao.

Jak se zbavit strie na papeži, doporučují odborníci na výživu.Doporučují bylinné produkty, libové hovězí maso a ryby, pečivo z mořských plodů a sladkosti.

Je důležité se nepřebírat, aby nedošlo k přibírání na váze, což vyvolává tvorbu strie.

Fyzická cvičení ke snížení strie

V kombinaci s jinými metodami se doporučuje používat cvičení.Pomáhají dosáhnout pružnosti pokožky, zvýšit její tón a zbavit se celulitidy.Přispívají k aktivaci metabolických procesů, saturaci krve kyslíkem, jeho toku do poškozené kůže.Ale jako nezávislý nástroj budou cvičení neúčinná.

Zde je několik cviků, které pomáhají omezovat strie na hýždích a boky:

 1. Cvičení je zaměřeno na posílení svalů boků.Musíte sedět na židli a narovnat se.Ruce spočívají na sedadle po stranách.Proveďte alternativní zvedání a spouštění nohou.Je nutné provést tři cykly po 20 opakováních.
 2. Naskládané na zádech, nohy ohnuté v úhlu 90 °.Nejprve zvedněte levou (nebo pravou) nohu nahoru.Držte několik sekund a sklopte nohu a vraťte se zpět.Stejné pohyby opakujte i pro druhou nohu.Stačí dokončit 3 cykly 10 opakování.
 3. Z polohy na zádech natáhněte pravou nohu a natáhněte ji tak, aby v hýždích byl pocit napětí.Opakujte cvičení pro levou nohu.Proveďte tři cykly 15 opakování.
 4. Ležící na břiše natáhl ruce k bokům.Střídavě zvedněte jednu nohu a přitom natahujte špičku.Proveďte dva cykly 10 cvičení.
 5. Lunge.Z rovného stojanu, ruce na opasku, nohy spojené dohromady, udělaly široký krok vpřed a posadily se, opřel se o nohu vpředu.Musíte se zamknout v této poloze na 10-20 sekund, pak se vrátit zpět.To samé udělejte pro druhou nohu.Opakujte 5-10 krát.
 6. dřepy.Postavení rovně, nohy jsou trochu od sebe, ruce v zámku na zadní straně hlavy začínají pomalu dřepat, telata nohou jsou napjatá.Návrat do výchozí polohy.Proveďte 5-10 opakování v jednom cyklu a 2-3 cyklech.
 7. Z stojící polohy na rukou a kolenou zvedají pravou nebo levou nohu a poté se vracejí do původní polohy.Proveďte až 10 opakování.Můžete zvednout obě rovné nohy a ohnout pod úhlem 90 stupňů.
 8. Mahi.Poté, co se zvedl v regálu, nohy se šířkou ramen od sebe, ruce na pás, proveďte 5-10 kyvné rovné nohy střídavě tam a zpět, pak na stranu.
 9. Také se doporučuješvihadlo na několik minut denně.
 10. Částečný dřep lze kombinovat se zvedáním na nohou a kolenou od sebe.Toto je tzv. Stěrka plie.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Masáž

Masážní procedura je velmi účinná, je-li prováděna pravidelně a zejména s výživnými přípravky, jako je mandlový nebo pomerančový olej, krém na řasy.Za tímto účelem je vhodné zakoupit speciální masážní rukavice.

Technika: hladký pohyb v kruhu, prováděný s určitým tlakem.

Kroviny

 1. V misce musíte smíchat hnědý cukr (můžete jej nahradit mořskou solí), mletou kávu a masážní olej .Vezměte si jakýkoli kosmetický prostředek, například olivový, lopuch, broskev, mandle.Kombinace složek je zvolena tak, že hmota není příliš tekutá a není příliš hustá, pak by měla být hmota složena do nylonové špičky a takové zařízení by mělo být vedeno přes kůži v oblasti protažení po dobu 10 minut, přičemž se drhne drhnutí do kůže.Poté se zbytky směsi omyjí ve sprše.Účinek je patrný po 2 týdnech, pokud aplikujete drhnutí třikrát týdně.
 2. Další peeling je vyroben z mořské soli, glycerinu a medu. Musíte vzít 1 lžičku.med, glycerin a 0,5 lžičkymořská sůl.Všechny složky by měly být dobře promíchány a setřít pokožku pomocí strie.Po provedení tohoto postupu v roce 2007během 5 minut je nutné omývat prostředek pod sprchu žínkou.Nástroj je zvláště účinný, pokud provádíte tento postup dvakrát denně pomocí ranní a večerní sprchy.
 3. V zimě můžete provádět peeling na základě mandarinky. Rozlomte mandarínkovou kůži na malé kousky, vložte ji do mixéru a přidejte malé mrkve nakrájené na kousky.Nalijte 4 lžíce.olivový olej a vše dohromady přerušeno mixérem, dokud nevznikne hustá hmota.Před nanesením by měla být pokožka navlhčena vodou a poté rozložena směs třením.Po masáži strie po několik minut odstraňte směs tekoucí teplou vodou a aplikujte zvlhčovač.
 4. Další peeling je vyroben ze zcela jednoduchých ingrediencí, které se vždy nacházejí v domě. Bude vyžadováno 100 g cukru, soli a rostlinného oleje.Všechny přísady musí být smíchány a vtlačeny do hýždí.Po 10 minutách je nutné produkt omýt, otřít pokožku ručníkem a aplikovat zvlhčovač.
 5. Káva čistí tóny a čistí pokožku. K přípravě je třeba vzít 100 g mleté ​​kávy a vařit ji s vroucí vodou (100 ml) tak, aby se získal kaše.Můžete použít spící kávu, ale je lepší ji neuložit.K kávové hmotě se přidá 5 kapek.pomerančový esenciální olej a 50 ml oliv.Složení se používá k masáži hýždí.Po aplikaci se na pokožku aplikuje zvlhčovač.
 • Na základě kávy lze připravit i jiné křoviny.Zde je další příklad.Míchejte 4 lžíce.mletá káva a 1 lžičkaskořice, přidejte 30 mlKosmetický olej, jako je mandle nebo olivy, kape několika kapkami grapefruitového esenciálního oleje.
 • Vezměte ve stejném poměru prášek modré hlíny a mletou kávu.Krémové konzistence se dosáhne zavedením minerální vody do směsi.

Krém

 1. K přípravě krému z mumie je vyžadována kapalná kompozice.Ale pokud jste to nenašli, můžete dělat s prášky.Tabletu mumie je třeba rozdrtit, smíchat s vodou a 1 lžička.krém.Měl by získat mastnou konzistenci.Kompozice je jednoduše vtírána do poškozené kůže, dokud není absorbována.Tento nástroj pomáhá učinit strie téměř neviditelným.Krém je nutné používat denně.Zbývající směs se uchovává v chladničce po dobu 7 dnů.
 2. U mumiyo můžete také připravit produkt bez krému, pak se použijí pouze tablety (2-3 kusy) a voda.Kromě toho můžete přidat růžový olej (1 polévková lžíce).Krém se používá k masáži.
 3. V mixéru se rozemele 5-6 listů pampelišky a 3 spodní listy aloe.Poté se k této směsi přidá 50 g mouky připravené z ovesných vloček a 80 ml olivového oleje.Kompozice musí být smíchána do homogenní konzistence a otřít pokožku strčemi po dobu 15 minut, poté je opláchnuta teplou vodou.Skladovatelnost kompozice není delší než 3 dny.
 4. Krém vyrobený z badyagi se připravuje takto: vezmou určité množství prášku badyagi a zředí jej 3% peroxidem vodíku, aby vytvořily kašu.Kompozice se nanáší ručně po nasazení rukavice, aby nedošlo k poškození pokožky a masážestrie.Po provedení lehké masáže po dobu 5 minut ponechte směs na kůži dalších 15 minut a poté opláchněte.

Masky pro strie

Maska s přidanými kvasnicemi způsobí, že struny na hýždě budou méně patrné.Má výživný účinek, tóny, dělá pokožku jemnější, hedvábnější.15 g kvasinek se nalije do 100 ml zahřáté smetany, promíchá se a nechá se na teplom místě, dokud kvasnice nezačnou fungovat: na povrchu se objeví stabilní pěna.

Poté se ke směsi přidá 50 g medu předem roztaveného ve vodní lázni, promíchá se a na kůži se působí striemi.Nechejte působit 30 minut, poté opláchněte vodou a osušte pokožku ručníkem.

Masky s medem a zázvorem pomohou rychle odstranit strie na knězi

Zázvorová maska ​​má dráždivý účinek na kůži, což zvyšuje průtok krve, což znamenáobnovování kůže zrychluje.v důsledku toho jsou strie vyhlazeny.

Měl by být proveden předběžný test na alergii, protože zázvor může způsobit svědění a pálení.

V jedné misce se smísí 30 g bílého jílového prášku, zázvorového prášku (30 g) a minerální vody (100 ml).Smíchejte všechny ingredience a aplikujte na strie.Postavte se po dobu 15-20 minut a poté opláchněte vodou.Osušte pokožku ručníkem a použijte zvlhčovač.

Zábaly

Abyste se zbavili strií na knězi a zvlhčili pokožku, měli byste připravit hmotu na balení (kterou lze vybrat níže).

Podle jednoho receptumusíte vzít 50 g kakaového másla a 80 g jakéhokoli medu.Pro roztavení hmoty je nutné připravit parní lázeň.Když se olej stane kapalným, měl by být ochlazen na 40 stupňů a zavést med.Poté jsou komponenty smíchány a aplikovány na dříve omytou kůži hýždí.

Nanesená kompozice je zabalena nahoře filmem, zabalena do šálu dolů nebo pokryta teplou přikrývkou.Po 40 minutách se kompozice promyje.Dobrého výsledku lze dosáhnout, pokud strávíte 10 relací balení.

Odborníci rovněž doporučují výrobu zábalů z modré hlíny.Jílový prášek musí být zředěn vodou na krémovou konzistenci.Stačí vzít 2 lžíce.hlína.Pasta nanesená na kůži musí být pokryta přilnavou fólií a zabalena něčím teplým.

Podle jiného receptu je třeba extra panenský olivový olej zahřát ve vodní lázni a použít k zabalení. Složení od strie na papeži se ukáže, pokud namícháte 2 lžíce.olivový nebo rostlinný olej a 2-3 víčka.jakékoli vysílání.

K oleji můžete také přidat běžný domácí nebo zakoupený ocet jablečného octa.Mix by měl být ve stejných proporcích.

Všechny výše uvedené přípravky se používají stejným způsobem:

 1. Nejprve se osprchují a vydrhnou pokožku.
 2. Kompozice se poté rozdělí na hýždě a boky.
 3. Ošetřené místo omotejte přilnavou fólií a oblékněte si teplé oblečení.
 4. Lehněte si 40-60 minut, přikrývejte přikrývkou.

Zábaly majíkontraindikace:

 • kardiovaskulární onemocnění;
 • křečové žíly;
 • období těhotenství a laktace;
 • alergie na složky přípravku;
 • vysoká teplota;
 • kožní choroby;
 • infekce;
 • rakovinné nádory;
 • endokrinní choroby.

Použití oleje

Esenciální oleje jsou vynikající pro odstranění strie, která se právě objevila na knězi (protože koncentrované oleje by se neměly nanášet na kůži, ředit je)základní olej).

Například taková směs funguje dobře:

 1. 3 lžíce.kosmetický olej (základ) + 2 víčko.oleje levandule, pomeranče, pelargónie (neroli).
 2. 9 lžíce.olivový olej (základ) + 1 polévková lžíceolej z pšeničných klíčků + 10 čepic.růže éterický olej.

U olejových směsí je nutné aktivně otírat strie.

Pokud strie již získala bílou barvu, měly by být připraveny další kompozice:

 • 2 čepice.Levandulový olej + 2 čepice.pomerančový olej + 2 čepice.petitgrainový olej + 1 čepice.lemetta + 1 čepice.neroli - všechny tyto éterické oleje musí být zavedeny do 30 ml oleje z pšeničných klíčků.

Ve vodní lázni roztavte 70 kg kokosového oleje a stejné množství bambuckého másla.Složky se aktivně promíchají, přidá se 70 mg jojobového oleje.Poté kapejte 10 kapek.olejová směs připravená z éterických olejů neroli, mandarinky a levandule, 20 víček.ricinový olej, 7 víček.vitamín A a 7 čepice.vitamín E. Roztavené složení se bije dřevěnou špachtlí.Musí být vtírána do strie.

Vany

Kromě masek, tělových zábalů a dalších procedur se doporučuje koupání.Například můžete do koupele přidat mořskou sůl a několik kapek éterického oleje z jalovce, máty, levandule.

Místo oleje si můžete vzít odvar léčivých bylin - levandule a měsíčku ve stejném poměru .Doba koupele se pohybuje od 15 do 20 minut.Takové koupele je nutné užívat každý druhý den.Kromě toho by lázeň měla být sedavá, tj.nejsou do nich úplně ponořeni.

Kontrastní sprcha​​

Kontrastní sprcha pomáhá zvyšovat tón pleti, aktivuje mikrocirkulaci krve a pomáhá urychlit metabolické procesy. Mělo by se brát denně. Nejprve nasměrujte proud ze sprchy do oblasti strie.Horká voda se mění na studenou, a proto se střídá.Vždycky končím studenou vodou.

Dělat méně viditelné strie na papeži je obtížné a ještě těžší je zbavit se jich.S pomocí domácích prostředků to není vždy možné, protože chronické strie jsou jizvy pojivové tkáně.V každém případě poskytuje komplexní a systematické ošetření vynikající výsledky.

Video o tom, jak se zbavit strie na papeži

Proč se objeví a jak odstranit strie na papeži:

Jak se zbavit strie a strie: