Jak rychle odstranit modřiny pod očima dospělých a dětí.Důvody, úprava modřin a modřin

Modřiny pod očima, stejně jako tmavé kruhy, nejen kazí vzhled obličeje, ale mohou být také příznaky zdravotních problémů.Pro vyřešení problému a odstranění modřiny je užitečné znát doporučení lékařů o metodách a způsobech léčby.

Obsah
 1. Modřiny pod očima - důvody
 2. Jak rychle odstranit modřinu podoko - vstřebatelné rychle působící léky na modřiny.Návod k použití mastí, krémů, plniv
 3. Heparinová mast
 4. Zinková mast
 5. Gel “Troxevasin "
 6. Masť" Troxerutin "
 7. Masť Vishnevsky
 8. Masť" Bruise OFF "
 9. Masť „Zachránce“
 10. Masť „Levomekol“
 11. Jak se zbavit modřin a modřin podoči doma - efektivní lidová léčiva
 12. Krém na hemoroidy z modřin
 13. Badyaga na modřiny
 14. Zubní pasta pro modřiny
 15. Okurky pro modřiny
 16. Maska pro oblast wokoční kruh
 17. Brambor a škrob pro oční víčka
 18. Použití aloe
 19. Použití ledu
 20. Lotiony, oční skvrny
 21. Masáž pro oblast kolem očí
 22. Jak skrýt pod očima kosmetikou kosmetiku ​​
Modřiny pod očima - příčiny

Tmavé kruhy kolem očí se běžně vyskytují jak u dětí, tak u dospělé populace na planetě..Nejčastěji se to vysvětluje nervózním rytmem života moderních lidí, pochybnou kvalitou jídla anedostatek dobrého odpočinku.

Příčiny modřin pod očima

Mnozí nemají podezření, že tato vada je často příznakem vážného onemocnění.

Tmavé kruhy a modřiny pod očima malých dětí a dospívajících jsou důsledkem vlivu různých faktorů, které si každý rodič uvědomuje:

 • Genetické afyziologické vlastnosti : hloubka zasažení očí, příliš tenká pokožka je jednou z možných příčin podlitin pod očima u dětí.Obvykle lze u dospělých pozorovat stejnou funkci, jak dítě vypadá.V takovém případě nehrozí ohrožení zdraví dítěte.
 • Únavapodle pediatrů je hlavní příčinou výskytu tmavých kruhů u dítěte.Vede k tomu absence režimu a vysoké pracovní zatížení tříd a lekcí.V takové situaci by se rodiče měli postarat o to, aby dítě nepřepracovávalo, plně relaxovalo a nechodilo po ulici.
 • Nesprávná výživaje další běžnou příčinou podlitin pod očima dětí, což ukazuje na nedostatek vitamínů a dalších důležitých látek v těle.Řešením problému je organizace kompletního, rozmanitého menu.
 • Červi a další parazitiv těle dítěte iniciují výskyt podlitin pod očima ve spojení s dalšími příznaky (závratě, úbytek hmotnosti, snížená chuť k jídlu, nevolnost atd.).K potvrzení takové diagnózy a předepsání léčby je nutná konzultace s pediatrem.
 • Obecněsnížená imunitapoté, co nemoc může také způsobit nezdravou pleť a modřiny pod očima, je tento jev vysvětlen snížením hemoglobinu v krvi.Samostatné ošetření v tomto případě není nutné, lékaři doporučují přidat velké množství čerstvého ovoce a zeleniny ke stravě, stejně jako chodit venku.

  Příčiny podlitin pod očima u dětí

Lékaři doporučují, aby rodiče věnovali zvláštní pozornost barvě modřin podoči, protožetento faktor může naznačovat vývoj závažných patologických stavů v dětském těle a nutnost okamžité konzultace s pediatrem:

 • Zářivě modré modřiny zpravidla označují srdeční choroby;
 • Červení mluví o alergiích;
 • Tmavé kruhy v kombinaci se zhoršeným nosním dýcháním naznačují zánět mandlí palatinových;
 • Browns jsou příznakem onemocnění jater a patologií štítné žlázy.

U dospělých je změna barvy kůže pod očima často příznakem různých onemocnění a takový proces může také hlásit účinky nepříznivých vnějších faktorů na tělo.

Lékaři důrazně doporučují, aby nejprve s pomocí odborníků porozuměli příčinám jejich vzhledu, a teprve poté pokračovali v léčbě.

Časté příčiny podlitin pod očima u dospělých mužů a žen:

 • Fyziologické vlastnosti (hluboko uložené oči, tenká citlivá kůže);
 • Specifika práce a životního stylu (pití, kouření, nedostatek správného odpočinku, stres, špatná výživa, trávení hodně času u počítače, televize atd.);
 • Změny související s věkem (zvýšená křehkost krevních cév, zvýšená produkce melaninu);
 • Dramatické hubnutí;
 • alergická reakce (u žen na nekvalitní kosmetiku);
 • Onemocnění ledvin (pyelonefritida, nefroptóza atd.);
 • Onemocnění srdce a krevních cév (mikroúder, mikroinfarkt atd.);
 • Nedostatek vitamínů.

Každý, kdo se setká s modřinami pod očima, se primárně zajímá o to, jak je odstranit a jak rychle zmizí. Je velmi důležité pochopit, že míra konvergence přímo závisí na kořenové příčině jejich výskytu:

 • Jsou-li tmavé kruhy příznaky nemoci, dojde k normalizaci barvy kůže pouze tehdy, pokud hlavnínemoc;
 • Pokud byla modřina výsledkem zranění, pak se míra konvergence obvykle pohybuje od jednoho do tří týdnů, protožepřímo záleží na správnosti přijatých opatření (je třeba okamžitě aplikovat nachlazení a poté ošetřit místo nárazu speciální mastí).

Jak rychle odstranit modřinu pod okem - absorbovatelné rychle působící léky na modřiny.Pokyny pro použití mastí, krémů, plniv

V případě traumatu na obličejové ploše pod okem dochází k prasknutí malých krevních cév, které má za následek tvorbu hematomu (modřiny).V modernílékárny mají širokou škálu speciálních produktů, které pomáhají urychlit proces hojení poškozené oblasti pokožky.

Heparinová mast

Levná heparinová mast (průměrná cena - 70 s.) Umožňuje anestetizovat poškozenou oblast a také zabraňuje rozvoji zánětu a má antitrombotický účinek.Malé množství masti je třeba jemně vtřít do poškozené oblasti, postup se doporučuje opakovat až 4krát během dne.

Masť zinku

Oxid zinečnatý (účinná látka masti zinku) stimuluje rychlou absorpci krevních sraženin v místě hematomu a rovněž pomáhá snižovat otoky a rychle obnovit normální barvu kůže.

Zinková mast pro modřiny pod očima

Pro dosažení maximálního účinku se činidlo nanáší každé 2-3 hodiny.Tento lék si můžete koupit v lékárně doslova za 20 r.

Troxevasinový gel

Troxevasinový gel je indikován pro žilní onemocnění, často se však používá k rychlému odstranění modřin, protožeaktivní složky léku pomáhají posilovat stěny krevních cév, čímž urychlují hojení hematomu.Stačí aplikovat prostředky jednou ráno a večer.

Troxerutinová mast

Troxerutinová mast je absolutní analog Troxevasinu se stejným přímým účelem.Pro rychlejší sblížení modřiny se doporučuje masti jemně vtřít do pokožky maximálně 3krát denně.

Vishnevsky mast

Masť Vishnevského je již dlouho známá jako silný protizánětlivý a antimikrobiální prostředek.

Léky na podlitiny pod očima

Navzdory bohatému sortimentu moderních léků s podobným principem účinku zůstává mnoho členů starší generace tomuto léku věrno a radípoužijte to z modřin.

Vishnevského masť dezinfikuje, pomáhá zvyšovat krevní oběh a zmírňuje otoky. K urychlení konvergence hematomu se na kůži každé 4 hodiny nanáší tenká vrstva.

Masť „Bruise OFF“

Lékárna, jako je „Bruise OFF“, pomůže rychle odstranit modřinu pod očima.Extrakt z lékařských pijavic, které obsahuje, ethoxydiglykol a pentoxifylin, pomáhá zmírnit otoky a normalizovat barvu pleti a zabránit rozvoji zánětlivých procesů.

Rychle působící nápravné prostředky proti modřinám

Další pozoruhodnou vlastností masti je to, že má tónovací účinek.Průměrné náklady na lék jsou 130 p.

Masť „Zachránce“

Masť „Zachránce“ je levná (asi 150 s.), Ale velmi populární lék používaný k léčbě hematomů, modřin, popálenin.Složení léčiva zahrnuje celou řadu přírodních složek (rakytníkový olej, propolis atd.), Které mají silný analgetický, regenerační a protizánětlivý účinek.

Použití „záchranáře“ ihned po pohmožděně pomůže zabránit vzniku modřin, ale pokud anose objeví, bude méně patrný a bude probíhat v kratším čase.

Masť „Levomekol“

Masť „Levomekol“ je téměř v každé lékárničce, protože tento levný nástroj je nezbytný v případě modřin, popálenin, ran atd. Lékaři doporučují jeho použití k léčbě modřin v případě poškození kůže v místě poranění.

Pomůže dezinfikovat a anestetizovat poškozenou oblast a přispěje k odstranění otoků a rychlému uzdravení.Levomekol se nanáší v tenké vrstvě na ránu předem ošetřenou peroxidem vodíku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a použití v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Jak se zbavit modřin a modřin pod očima doma - efektivní lidová léčba

Pokud se v nejnevhodnější chvíli objeví modřina pod okem, jak ji rychle odstranittradiční medicína to řekne.Tyto metody budou relevantní zejména v případech, kdy není možné se poradit s lékařem nebo si koupit speciální nástroj v lékárně, a musíte se okamžitě zbavit hematomu nebo temných kruhů na tváři.

Krém na hemoroidy z modřin

Složení téměř všech krémů na hemoroidy zahrnuje složky, jako je lanolin, glycerin, kolagen, jakož i různé přírodní oleje.V kosmetologii se takové komplexy látek používají k řešení mnoha kožních problémů, včetně problémů z tašek a tmavých kruhů pod očima.

Většina lékařů nedoporučuje používat masti pro hemoroidy pro jiné účely, protože také zahrnují další složky. Před nanesením takového přípravku na pokožku obličeje je nutné pečlivě prostudovat složení přípravku a vyloučit alergické reakce, provést zápěstí.

Badyaga z modřin

Badyaga - sladkovodní mořské řasy, na jejichž základě se vyrábějí farmaceutické výrobky ve formě krému, gelu, prášku, náklady od 50 do 100 r.Trampolína zlepšuje krevní oběh, pomáhá snižovat otoky a urychluje proces vstřebávání krevních sraženin.

Modřina z modřin pod očima

Pokud ji votřete do poraněné oblasti každé 3 hodiny, modřina zmizí za 2-3 dny.

Zubní pasta pro modřiny

K rychlému odstranění modřin pod okem pomůže nástroj, jako je zubní pasta.Efektu je dosaženo díky mentolu a dezinfekčním prostředkům obsaženým v jeho složení.Nástroj se nanáší na poškozenou oblast v tenké vrstvě a nechá se zaschnout.

Potom lze pastu omýt a postup opakovat a také nechat takovou „komprimaci“ přes noc.Pro dosažení maximálního účinku je nejlepší používat zubní pastu s mátou bez barviv.

Okurky z modřin

Oční maska ​​vyrobená z okurek je jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších receptů, jak se zbavit tmavých kruhů, protože oblíbená zelenina každého má silný bělící účinek.a extrémně bohatá na vlhkost.

Okurky z modřin pod očima

Okurkynakrájíme na kruhy nebo nasekáme a aplikujeme 15 minutdo problémové oblasti na obličeji.

Maska pro oblast kolem očí

Domácí masky založené na petrželce pomohou zbavit se tmavých kruhů pod očima.Toto koření je bohaté na vitamíny, pomáhá odstraňovat přebytečnou tekutinu, zmírňuje otoky a má také bělicí účinek.

Použijte následující postup:

 • Bruise pod okem, jak rychle odstranit s petrželkou: nakrájejte byliny a naneste po dobu 15 minut.do problémové oblasti.
 • K dosažení hydratačního účinku lze do petrželky přidat hloupou zakysanou smetanu.
 • Pokud jsou po ruce pouze sušené byliny, měla by se vařit vroucí vodou, ochlazovat, filtrovat.Z výsledného vývaru udělejte pro oči krémy.

Brambor a škrob pro oční víčka​​

Čerstvé brambory i bramborový škrob jsou mimořádně bohaté na vitamíny (B, C, K) a užitečné látky, takže tytokomponenty jsou často součástí domácích obličejových masek.Pro boj s tmavými kruhy se doporučuje vzít čerstvou hlízu, důkladně ji opláchnout, snížit na polovinu, aplikovat části na oči (na 15 minut).

Lidové léky na podlitiny pod očima

Postup lze během dne několikrát opakovat. Při ošetření čerstvé modřiny se brambory mele na struhadle, na poškozenou plochu se aplikuje šťavnatá dřeň. Čerstvé brambory lze nahradit škrobem zředěným vodou.

Použití aloe

Aloe má silnouprotizánětlivý účinek, „přitahuje“ přebytečnou tekutinu a pomáhá zmírňovat otoky.K boji proti hematomům v lidové medicíně použijte čerstvý list rostliny rozřezané na polovinu.Nanáší se na poškozené místo, upevněné lepicí páskou.

Použití ledu

Kostka ledu má vynikající tonizující účinek na pokožku, a to i v jemné oblasti pod očima.Takový jednoduchý prostředek je nezbytný pro odstranění stop únavy, tmavých kruhů, otokukosmetického ledu, který lze připravit vlastními rukama, je zvláště účinný:

  • Ze zeleného čaje (proti otokům);
  • Z bramborové šťávy (z tmavých kruhů);
  • Odvar z petržele (z modřin);
  • Z okurkové šťávy (z pytlů).

   Aplikace ledu z modřin pod očima

  • Oční pleťové vody, náplasti pro oči

   Lotiony založené na různých odvarech jsou dalším populárním lidovým způsobem, jak se vypořádat s kosmetickými defekty v oblasti očí. Lotiony připravené z:

   • heřmánkových odvarů se považují za nejúčinnější;
   • čajové listy;
   • odvar petrželky.

   Jak rychle odstranit modřiny pod očima pomocí pleťových vod: musíte vzít bavlněné nebo gázové disky, namočit je odvarem pokojové teploty, aplikovat na oči čtvrtinu hodiny.

   Můžete jít opačně a koupit si hotový kosmetický přípravek - náplasti pro oči, které slouží jako zvláštní krémy nebo masky.Jsou jinésložení a orientace akce, existuje samostatná kategorie podobných produktů zaměřená konkrétně na potírání modřin pod očima.

   Je pohodlné a snadné je používat: jsou upevněny pod očima, aniž by omezovaly pohyby a umožňují vám dělat jiné věci.Není třeba je umývat a výsledek je patrný po prvním postupu.Takový nástroj si můžete zakoupit v mnoha internetových obchodech nebo lékárnách.

   Masáž pro oblast kolem očí

   Jednou z nejdostupnějších a nejrychlejších metod pro řešení temných kruhů je světelná samomasáž, která pomáhá zlepšit krevní oběh v problémové oblasti a normalizovat barvu pleti.

   Masírujte oblast kolem očí

   Pohybem od vnějšího rohu oka směrem dovnitř musíte několik minut provést lehké poklepání a poté na tuto oblast aplikovat zvlhčovač.

   Jak skrýt modřiny pod očima kosmetikou

   Moderní kosmetologie nabízí takové prostředky pro odstranění modřin pod očima jako korektory (korektory), jejichž funkcí je maskovat defekty kůže.

   Kosmetika pro podlitiny pod očima

   V prodeji najdete řadu korektorů ve formě tužky, tekutých produktů a vícebarevných palet.

   Pro oblast kolem očí v kosmetických obchodech mohou být nabízeny speciální korektory s jemnějším složením.

   Aby bylo možné účinně skrýt modřiny pod očima pomocí korektoru, je velmi důležitévybrat to správně.Nástroj je vybrán tak, aby odpovídal vaší kůži, a také bere v úvahu individuální vlastnosti - pro suchou pokožku se doporučuje tekutá forma a pro mastnou pleť - krémovou.

   Kosmetologové doporučují používat korektory barev, ale musíte znát funkce použití různých odstínů:

   • Tmavé (fialové) kruhy můžete odstranit pod očima žlutou barvou;
   • Orange je určen k maskování nazelenalých kruhů;
   • Zelené masky zarudnutí a vyrážky.
   • Modrá skryje věkové skvrny.

   K odstranění modřin pod očima musíte nejprve odstranit příčiny jejich vzhledu a potom pomocí kosmetického nebo lidového léčiva rychle vyřešit problém.Je důležité si uvědomit, že před použitím jakéhokoli léku je nutné zkontrolovat reakci těla, aby se zabránilo možné alergické reakci na jeho složky.

   Video o tom, jak rychle odstranit modřinu pod okem

   Video o lidových prostředcích pro odstranění modřin pod očima