Hřebíky na rukou se odlupují.Co dělat doma.Příčiny a léčba lidových prostředků u dospělých a dětí

Příčiny exfoliačních nehtů u dospělých a dětí mohou být vnější(ekologie, kvalita potravin používaných ve stravě atd.),a vnitřní faktory , signalizacecelkový stav lidského těla.

Hlavní důvody

Vzhled nehtu je ukazatelem lidského zdraví.Pokud jsou nehty na rukou složené, je to jisté znamení, že musíte být více pozorní ke svému zdraví nebo přezkoumat některé návyky.

Příčiny stratifikace nehtů

Nemoci, infekce

Jakékoli onemocnění nebo infekce, které nemohlyvyrovnat imunitní systém tělanezávisle se odrážejí nejen na kůži, ale také na nehtech.

Exfoliační nehty naznačují choroby, jako jsou:

 • Onychomykóza (houba)je běžné infekční onemocnění, které vede kkřehkost, destrukce, delaminace a deformace nehtové desky.
Příčinou exfoliačních nehtů je houba
 • Parohiniaje infekční onemocnění, které postihuje nejen nehty, ale takénehtový prostor, podporuje silnou stratifikaci.
 • Psoriáza, ekzém, lišejník- existuje mnoho příčin těchto onemocnění, ale ve většině případů postihují nejen kůži, ale i nehty.
 • Anémieje nedostatek železa v těle, který vyvolává deformaci a křehké nehty.
 • Nemoci gastrointestinálního traktu, ledvin a jaterneumožňují vstřebávání prospěšných látek z potravy, čímž narušují výživu nehtů.
 • Onemocnění endokrinního systému , když se v těle objeví tento druh poruchy, změní se redistribuce vitamínů a minerálů v těle a všechny užitečné látky se posílají primárně k udržování životně důležitých orgánů a obcházení nehtů.
 • Jakákoli chronická onemocněnív aktivním stádiu vedou k vyčerpání těla a odlupování nehtů.

Většina výše uvedených chorob je závažná a musí být konzultována lékařem.Předepsané ošetření je kombinováno s péčí o exfoliační nehty, které se provádí doma, takže výsledek se sám o sobě nenutíčekat.

Nervové přetížení

Pravidelné výkyvy nálady, nedostatek chuti k jídlu, snížená imunita.Jídlo je špatně vstřebáváno as ním mikroelementy - to vše může způsobit delaminaci nehtů na rukou.

Doma je nejlepší udělat, když se budete snažit dodržovat denní rutinu a spát po dobu nejméně 8 hodin.Tentokrát stačí, aby se tělo zotavilo a uvolnilo.Můžete také pít celou skupinu vitamínů B, které pomáhají tělu překonat stres.

Nedostatek vitaminu

Nedostatek vitaminu je nedostatek vitamínů v těle způsobený nesprávnou stravou, špatnou stravitelností stopových prvků nebo chronickým onemocněním.Jedním z prvních příznaků tohoto nedostatku jsou křehké a odlupované nehty. V tomto případě vám odborníci doporučují získat vyvážený vitaminový komplex.

Vitaminy pro exfoliační nehty

Nevyvážená strava

Vyvážená strava je klíčem ke zdravému tělu.Pokud jídlo není dostatečně bohaté na bílkoviny, uhlohydráty a tuky, může to vést k nedostatku látek, které tvoří zdravou nehtovou desku.

Je nezbytné obohatit stravu produkty obsahujícími takové látky, jako jsou:

 1. Retinol (A)- mrkev, dýně, meruňky, petržel avšechny červené bobule.Plnotučné mléko, máslo, sýr, smetana, játra, vaječný žloutek a čerstvé mořské ryby.
 2. Kyselina nikotinová (PP)- arašídy, slunečnicová semínka, houby, sezam.Kuřecí, krůtí, králičí a hovězí masojátra.
 3. tokoferol (E)- většina druhů rostlinných olejů (slunečnicové, kukuřičné, olivové, sezamové, mandlové a pšeničné klíčky).Slunečnicová semínka, mandle, lískové ořechy, cedr, arašídy, olivy, špenát, avokádo, vejce a losos.
 4. Calciferol (D)- mastné odrůdy ryb (losos, tuňák, sledě, makrela, halibut), tresčí játra, máslo, plnotučné mléko, mořské plody.
 5. Vápník (Ca)- sýr, máslo, zakysaná smetana, plnotučné mléko, tvaroh.Zelená zelenina.
 6. Kyselina askorbová (C)- sušené šípky, zelí (bílá, květák, červené zelí), paprika, brambor, jahoda, grapefruit, pomeranč, mandarinka, kiwi, černý rybíz, rakytník.
 7. Skupina vitaminu B (B1, B2, B3, B5, B6, B7)- brambory, rajčata, jablka, rybíz, švestky.Oves, pohanka, proso, tvaroh, vejce, maso a čerstvé ryby.
 8. Křemík- fazole, hrášek, chřest, sezamová semínka, kukuřice, brokolice, avokádo, jahody, meloun, ananas, rýže neleštěná, oves, ječmenné krupice a proso.
Kde získat vitamíny pro nehty

Nedostatek tekutin v těle

Nedostatek vlhkosti v lidském těleovlivňuje zdraví nehtů.Při nedostatku vlhkosti nehty ztratí svůj zdravý lesk, odlupují se a stávají se křehkými.

K obnovení rovnováhy vody je třeba vypít nejméně 1,5 až 2 litry čisté vody denně.

Důvody rozvrstvení nehtů

Těhotenství

Tělo těhotné ženy rozdává „leva“podíl "bílkovin, vápníku a draslíku pro budování svalové a kostní tkáně budoucího dítěte."Maminka tyto látky postrádá a nehty jsou křehké, odlupující se a zžloutlé.

V tomto případě je nutná úprava výživy ve prospěch mléčných výrobků a čerstvé zeleniny.A náležitá péče o složené nehty, které máma udělá doma, aby zůstala krásná.

Chyby při výběru kosmetiky

Pravidelné používání laků na nehty, gelových laků, gelů nebo akrylových prodloužení nehtů často způsobuje exfoliační nehty.Tyto povlaky se nosí po dlouhou dobu od týdne do měsíce, takže nehty nemají přístup k kyslíku.Potřebujete přestávky.Pro manikúru používejte vysoce kvalitní materiály.

K odstranění manikúry nepoužívejte produkty s acetonem a toluenem, které agresivně ovlivňují nehtovou desku.

Není vždy jasné, zda je povlak vhodný, dokud není nanesen na nehty.Při odstraňování se vyplatí věnovat pozornost stavu nehtů, pokud jsou vrstvené a ztenčují, je lepší opustit následnou barevnou manikúru a vytvořit lékařský povlak.

Poranění nehtové destičky

Bruising, mačkání, sešrotování a stříhání není úplným seznamem způsobů poškození nehtu.Následně se může vytvořit hematom a obnovení platinové nehty bude trvat dlouho. Hřeb dospělého se obnovuje v průměru do 6 měsíců.

Účinek domácích chemikálií

Použitíagresivní čisticí prostředky pro čištění negativně ovlivňují stav nehtů, přispívají k jejich odlupování a žloutnutí.

Chemikálie pro domácnost jako příčina stratifikace nehtů

Alternativně můžete použít detergenty označené Bio, používají jemné účinné látky a jemně ovlivňují nehty.. Je však lepší používat vždy gumové rukavice.

Příčiny exfoliačních nehtů u dětí

Odlupování nehtů u dětí není o nic méně běžné než u dospělých, pouze v tomto případě je nutné analyzovat životní styl dítěte, jehostrava a návyky.

Příčiny exfoliačních nehtů u dětí

Nejčastější příčiny problémů s nehty u dětí jsou následující:

 • Nedostatek vitaminu a anémie- stratifikace nehtů obou rukou ukazuje na nedostatek vitamínů a minerálů nezbytných pro organismus.Pomůže změna stravy a obohacení stravy o mléčné výrobky, ovoce, zeleninu, cereálie a čerstvé ryby.
 • Houba- pokud nehty na celé lupině rukou, může to být houba, kterou by dítě mohlo chytit v bazénu nebo ve veřejné dopravě.Nejlepší řešení je konzultovat s dermatologem.
 • Mechanické poranění- jakákoli silná modřina může ovlivnit křehký nehet dítěte.V takovém případě musíte počkat, až nehet poroste a zotaví se.
 • Mentální porucha- dítě kousne nehty nebo saje prsty.Toto je neurotická poruchacharakter, je charakterizován špatným spánkem, slzou a izolací dítěte.

Je nutné vybudovat důvěryhodný vztah s dítětem a zjistit, co ho znepokojuje, vyprávět mu o jeho porozumění a podpoře.Naučit vás, jak se vypořádat s obtížnými a stresovými situacemi.Potom bude možné začít s odstavováním z tohoto špatného zvyku.

Doporučené lékárenské výrobky

Lékárny nabízejí při odlupování nehtů komplexy vitamínů a mono-vitaminy zahraničních a tuzemských výrobců, které posilují smalt a laky, vyživují krémy a oleje, různé druhy solía léky na léčení houby.

Terapeutické bahno

Terapeutické bahno může být rašelina, bahno a sklon.

Terapeutické bahno pro nehty

Před použitím musí být bahno zahříváno ve vodní lázni nebo mikrovlnné troubě.

Vlastnosti bahna:

 • Rašelina- mají výrazný baktericidní a protizánětlivý účinek.Aplikace na ruce a nehty mají dobrý účinek na nehty při léčbě ohybových a jiných infekčních a zánětlivých chorob.
 • ​​
 • Silt- obsahují ložiska řas, jsou bohaté na železo a minerální soli.Účinně se používá při další léčbě nehtů s anémií, nedostatkem vitamínů a pro zotavení po těhotenství.
 • Sopochnye- je vypouštění bahenních sopek bohatých na jód a brom.Dobře se hodí k léčbě nehtů s ekzémem, dermatitidou, poraněními a pomoc s nemocemi nervovýchcharakter.

Vosk na nehty

Postup zvaný „Nehmotné těsnění“ úspěšně bojuje s odlupováním a křehkými nehty.

Vosk vyplňuje malé praskliny v nehtech, obnovuje a dává povrchu zdravý lesk.

Pro leštění budete potřebovat vosk a leštící pilník.

Lak na nehty

Kroky postupu jsou následující:

 • Vytvořte manikúru: odstraňte kůžičku, uložte jihřebíky.
 • Leštěním nebo semišovým kartáčkem leštěte povrch nehtů.
 • Vosk na nehtový povrch a na periungual plochu.Podržte po dobu 5-10 minut.
 • Pomocí leštícího pilníku vtřete vosk do nehtů.
 • Po dokončení postupu ponořte ruce na 1-1,5 minuty ve studené vodě, aby vosk ztvrdl a usadil se na povrchu nehtu.

Krémy

Nejběžnějším a nejpohodlnějším způsobem péče o ruce a nehty je krém.Je důležité zvolit ten správný krém s ohledem na požadovaný výsledek - terapeutický nebo profylaktický.

Krémy z odlupování mohou mít různé účinky:

 • Hydratační- je vhodný v teplém období, se suchými rukama a nehtovou deskou.
 • Výživa- vhodná pro chladné období, má výživný účinek změkčením rukou, kutikuly a vyplněním mikrotrhlin na nehty.
 • Vodoodpudivý ochranný prostředek- nejlepší nástroj pro zimní sezónu, pro lidi, kteří mají častý kontakt s vodou, bude také užitečný při provádění velkého množstvíčas venku.Neutralizuje ničivý účinek chladu, vody a agresivních vlivů prostředí na nehty a brání jim v exfoliaci.
 • Restorativní- má spíše mastnou strukturu, ve svém složení má léčivé látky.Jako je alantoin, lanolin a vosk.Utěsňuje nehty a dodává jim zdravý lesk a pružnost.
 • Zpevnění- používá se ke změnám nehtů a kůže rukou souvisejících s věkem.Zjemňuje a vyhlazuje pokožku, zvyšuje pružnost nehtů.Často obsahuje kolagen a keratin, který posiluje platinový lak na nehty.
Krém na posílení nehtů

Je důležité zvolit ten správný krém s ohledem na požadovaný výsledek:

 • Mavala Nailactan - opravy poškozených nehtů $ 13.
 • Belweder na nehty a kutikuly - zhutňuje nehtovou desku, bojuje proti křehkosti.
 • Luxusní pro ruce a nehty - výživa, hydratace a aktivní regenerace.Od 1100 ₽.
 • Zelené nehty a kutikula Mama - zpevňující chitosanem a mořskými řasami.Od 200 ₽.
 • Planeta Organica krém pro zpevnění nehtů a změkčení kůžičky - olejem z makadamových ořechů.Od 100 ₽.
 • Neutrjgena krém - péče o ruce a nehty.V chladném období má ochranný účinek.Od 260 ₽.
 • Dr.Moře - multivitaminový krém.Obsahuje vitamíny B, C, E. Vyživuje a hydratuje nehty a pokožku rukou.Od 260 ₽.

Léčivé laky

Chcete-li vyléčit exfoliační nehty doma, musíte si koupit účinný léčivý lak.Variety nabízenyznačky mohou ztížit výběr.

Terapeutické laky pro zpevnění nehtů

Existují však některé z nejpopulárnějších a doporučovaných značek:

 • Chytrá smalt je profesionální terapeutická řada kosmetiky pro péči o problematické nehty.Kromě ošetření přispívají všechny laky k rychlému růstu platinové nehty.Od 120 ₽.
 • Eveline - účinné polské drogy, za rozumnou cenu.Mají vynikající hodnocení od zákazníků.Od 150 ₽.
 • Sally Hansen - vysoce kvalitní laky, které obsahují pouze bezpečné komponenty.Ve svém spektru mají léky na případné nedokonalosti v nehtech.Od 290 ₽.
 • Trind - v této linii dobře zavedená, příprava na křehkost nehtů.Rychle obnovuje odlupovanou nehtovou desku.Od 320 ₽.
 • ORLI je populární značka, kterou manikéři aktivně používají v kosmetických salonech pro ošetření nehtů.Od 390 ₽.
 • IBX je léčebný komplex sestávající ze dvou laků, které se často používají k ošetření a posílení nehtů v kosmetických salonech.Hřebíky jsou vyrovnány a silné.Od 1700 ₽.
 • Oflomil, Lotseril, Batrafen jsou nejúčinnější léky v boji proti plísním na nehtech.Ošetřují největší počet druhů hub, ale je nutné dlouhodobé užívání od 6 do 12 měsíců.Od 890 ₽.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak nakreslit monogramy na nehty krok za krokem pro začátečníky.Pokyny s fotografiemi.

Kosmetika

Většina kosmetických přípravků pro nehty je k dispozici v laku nebotužka.Přípravek pro intenzivní ošetření, gel s pronikavými účinky, zvlhčující sérum, tužka pro posílení struktury - to není úplný seznam všeléků pro odlupování na trhu.

Kosmetika pro exfoliační nehty:

 • Malava Scientifique je zpevňující látka s pronikavým účinkem.Zabraňuje delaminaci, ošetřuje měkké nehty.Od 750 ₽.
 • Kiss Broadway Nail Hardner je lék na posílení slabých nehtů.Od 300 ₽
 • Orly Nailtrition - pro exfoliační a křehké nehty.Zvlhčuje, obnovuje vodní rovnováhu.Od 590 ₽.
 • OPI Sensitive a Peeling Nail Envy - pro citlivé a exfoliační nehty.Složení bez formaldehydu.Od 970 ₽.
 • Frenchi G3 je regenerátor na bázi akrylu.Lék pro regeneraci, obnovu křehkých nehtů.Od 300 ₽.
 • La Ric je zpevňující tužka na nehty.Restorativní a zpevňující kompozice, s oleji a vitamínem E. Od 1000 ₽.
 • Sally Hansen 18K Gold Hardener je receptura s peptidy a aminokyselinami, která chrání před delaminací a krakováním.Od 360 ₽.

Účinné multivitaminy

Posílení nehtů zevnitř, zabránění křehkosti a delaminace, pomůže vysoce kvalitnímu multivitaminovému komplexu řízeného působení.

Účinné prokázané komplexy jsou následující:

 • AlfaVit Cosmetic je vysoce kvalitní a velmi bohaté složení, 12 vitamínů a 13 mikroelementů.Od 460 ₽.
 • Complivit Radiance je nejlepší verze ruské produkce.Obsahují 11 vitamínů.Od 310 ₽.

 • Dopelgerzova krása pro posílení nehtů - britský komplex s pohodlnou recepcí jednou denně.Od 450 ₽.
 • Vitrum Beauty - Doplňky stravy - obsahuje aminokyseliny, zlepšuje strukturu nehtů.Od 840 ₽.
 • Perfectil - komplex zlepšující stav nehtů, vlasů a pokožky.Od 450 ₽.
 • Pentavit je rozpočtová možnost pro lidi s nedostatkem vitaminu B. Od 120 ₽.
 • Solgar Pokožka, vlasy a nehty - vynikající složení, lék je k dispozici v tmavém skle.Vhodné pro vegetariány.Od 1600 ₽.

Oprava nabídky

Odmítnutí nadměrné konzumace smažených, uzených a solených produktů ve prospěch pokrmů s minimálním tepelným zpracováním, v nichž jsou užitečnější látky, se pozitivně projevína zdraví nehtů.Čerstvé mořské ryby, mořské plody jsou pro tento účel nejlepšími produkty.

A výrobky obsahující vápník, jako je tvrdý sýr, tvaroh, máslo, mléko (obsah tuku nejméně 2,5%), posílí a zvýší elasticitu nehtové desky.Jíst sezónní ovoce, zeleninu a bobule vám také pomůže zlepšit vaše zdraví.

Lidové léky

Mnoho lidových metod přechází z úst do úst, znovu a znovu dokazuje jejich účinnost.

Lidové léky na ošetření nehtů

Při rozvrstvení nehtů existují také časově testované užitečné přípravky:

 • Číslo receptu 1. Nastrouhejte skořápku a snězte jednu lžičku denně.Účinnost se zvýší, pokud se rybí olej vezme s skořápkou.
 • Recept č. 2. Naneste hřeb3% roztok jódu platiny, stačí jednou týdně.
 • Recept č. 3. Zásobníky jogurtu na nehty jsou velmi prospěšné.Předehřívejte v mikrovlnné troubě po dobu 15–20 sekund a prsty spusťte na čtvrt hodiny.Po zákroku si opláchněte ruce teplou vodou.
 • Recept č. 4. Smíchejte dětský krém s červenou paprikou v poměru 4: 1. Výsledná směs se zahřeje ve vodní lázni a nanese na nehty, nechá se 15 minut.Neopakujte více než 1krát za měsíc.

  Vany

  Když jsou nehty složené, mnoho lidí si myslí, že výroba koupelí doma je nejužitečnější, nejpříjemnější a nejjednodušší.Když máte doma většinu ingrediencí, můžete strávit čas příjemně a pózovat.

  Vany pro zpevnění nehtů

  Hlavní věcí je nezapomenout na několik pravidel:

  • z nehtů je nutnéodstranit povlak;
  • před koupelí, neřežte manikúru, aby nedošlo k poškození kůže;
  • Voda by měla být teplá 36–40 stupňů.

  Vany lze vyrábět s mořskou solí, medem, olejem, želatinou, sodou, glycerinem, červeným vínem, mlékem, bylinkami, jódem a vitaminy A a E.

  318) Téměř všechny tyto složky jsou vzájemně kombinovány.

  Oleje

  Nejvýživnější oleje pro nehtovou desku, lze je jednoduše vtřít do nehtu, nebo můžete přidat krém nebo vosk, abyste obohatili základní složení.Kromě mastných olejů budou užitečné i některé éterické oleje, ale nepoužívají se v čisté formě (kromě oleje z čajovníku) a několik kapek se přidá dokoupel, krém nebo vosk.

  Rostlinné oleje pro zpevnění nehtů

  Základní mastné oleje:

  • Olivová.
  • Burdock.
  • Peach.
  • Mandle.
  • Kakao.
  • Meruňka a bambucké máslo.
  • éterické oleje:

   bergamot, tymián, ylang-ylang, myrha, cedr, rozmarýn, santalové dřevo, čajovníky (lze použít v čisté formě, dezinfikují)a užitečné při léčbě plísní).

   Obklady - „náprstky“

   Mezi alternativní recepty patří obklady - „náprstky“ vyrobené z přírodního včelího vosku, které by měly být použity před spaním.

   Co dělat:

   • jsou spodní falangy prstů ponořeny do včelího vosku roztaveného ve vodní lázni;
   • Poté, co se výsledné náprstky nechaly zaschnout, je nutné je nechat přes noc;
   • Ráno odstraňte vosk.

   Stačí provést komprimaci jednou týdně.

   Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak stavět gelové nehty lakem.Instrukce pro rozšíření nehtů pro začátečníky.Foto

   Doporučení kosmetologů

   • Pravidelně provádějí samomasírování rukou, čímž se stimuluje krevní oběh.
   • Používejte vysoce kvalitní nůžky na manikúru, které místo řezání nehtové destičky spíše stříhají.
   • Nepoužívejte kovové pilníky, nejlépe sklo, pokud jsou hřebíky silné, můžete použít pilníky typu písek a safír.
   • Pily hřebíky v jednom směru, od okraje ke středu.
   • Nepoužívejte acetonk odstranění povlaku.

   Když jsou nehty složené, musíte si pamatovat, co můžete dělat doma.Obnovení nehtů je efektivní integrovaný přístup, který kombinuje vnější péči s vnitřními účinky správné výživy nebo drog.

   Užitečné video o prevenci a léčbě stratifikace nehtů na rukou

   Videoklip o posílení nehtů doma