Biorevitalizace v létě - je to možné?Pravidla a kontraindikace

Léto je čas na dovolenou, lehké venkovní šaty a dovolenou na pláži.V této roční době často chce každá žena změnit vzhled.Amoderní kosmetologie je připravena nabídnout řadu technik zaměřených na omlazení pleti , boj proti vráskám a celkové zlepšení vzhledu.

Je biorevitalizace možná v létě?Zjišťujeme odpovědi lékařů a kosmetologů.

Jedním z postupů, které si získávají stále větší a větší popularitu doma i v zahraničí, je biorevitalizace.

Jak je známo, mnoho salónových procedur je během období horka a aktivní období zakázáno.expozice ultrafialovým paprskům kůže. Lze tedy v létě provést biorevitalizaci?

Obsah
 1. Proč kosmetologové v létě nedoporučují některé kosmetické procedury
 2. Postupy, které mohou a měly by být prováděny v létě
 3. Biorevitalizace - jaká je podstata postupu?
 4. Účinnost a přínosy biorevitalizace v létě
 5. Stojí za to zažít: možné nežádoucí účinky
 6. Užitečná videavidea o kosmetických procedurách v létě
Proč kosmetologové nedoporučují některé kosmetické procedury v létě

Není tajemstvím, že v létěintenzita ultrafialových paprsků prudce roste.

Slunce nám nejen plně dává krásné opálení, posiluje imunitní systém a produkci vitamínu D, což je pro naše tělo nezbytné, ale také zasychá.kůže, vyvolává výskyt popálenin a stárnutí, způsobuje předčasné stárnutí.

Během tepelného období se pot zvyšuje, rozšiřují se póry.Hromadí prach a nečistoty.Všechny tyto procesy snižují ochranné funkce epidermis a vyvolávají vývoj zánětlivých procesů.

Zátěž na kůži se zvyšuje. Proto jsou v létě nejoblíbenější kosmetické postupy přísně zakázány nebo mají řadu omezení týkajících se jejich provádění.

Nejprve se jedná o techniky, které, i když v malém rozsahu, vedou k narušení integrity kůže (jako je jakékoli agresivní čištění obličeje a těla).

Odborníci dále doporučují zdržet se takových nápravných postupů, jako je laser a fotoepilace, injekce.I když ve vztahu k nejnovějším kategorickým kontraindikacím tam.

V každém případě se však po takových postupech doporučuje vyhýbat se dlouhodobému působení slunce, aby se zabránilo popáleninám a stárnutí.

Obecně se rozlišují následující oblasti v kosmetologii, které jsou v letním období nežádoucí:

 • jakékoli hluboké čištění obličeje (mechanické i chemické);
 • loupání kyselin;
 • odstraňování molů a novotvarů, pavoučí žíly;
 • bělící masky;
 • laser a fotoepilace;
 • injekce botoxu;
 • liposukce;
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Hyaluronickyselina v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Postupy, které mohou a měly by být prováděny v létě

Navzdory skutečnosti, žemusí být v létě kosmetických procedur upuštěno., kosmetický průmysl nabízí mnoho dalších příležitostí k péči o svůj vzhled.

Kosmetologové doporučují zaměřit se na výživu a hydrataci kůže (zvláště náchylné k suchu), na celkové zlepšení krevního oběhu a odtoku lymfy.

Pro péči o pokožku obličeje a těla, masáže (ruční i hardwarové), různé typy zábalů, myostimulace, tlaková terapie, mikroproudy budou vhodné.

Obecně jsou v létě relevantní následující oblasti:

 • mezoterapie;
 • ultrazvukové a vakuové čištění bez kyselin;
 • masáž těla a obličeje;
 • postupy lymfatické drenáže;
 • hydroterapie;

Jednou z technik doporučených ke zlepšení výživy a hydratace kůže je biorevitalizace.Existují však v létě nějaká omezení jeho držení?Nejprve pochopíme, jaký je mechanismus působení biorevitalizace.

Biorevitalizace - jaká je podstata postupu?

Biorevitalizace je postup, který zahrnuje zavedení kyseliny hyaluronové, jedné z nejdůležitějších složek v našem těle, pod kůži.Kyselina hyaluronová je zejména součástí pokožky, poskytuje vlhkost a pružnost a také podporuje regeneraci tkání.

Předpokládá se, že po 25–28let, je množství kyseliny hyaluronové v těle sníženo.Biorevitalizace nahrazuje její nedostatek v pokožce.

Od tohoto věku lze tedy postup označit jako profylaxi i jako řešení stávajících problémů.Technika se doporučuje v následujících případech:

 • suchá kůže, peeling;
 • vzhled vrásek na obličeji, snížení elasticity kůže;
 • nezdravá, nerovnoměrná pleť, otok;
 • přítomnost věkových skvrn, akné, jizev atd .;

Po biorevitalizaci se pokožka stává pružnou a zvlhčenou, zmačkají se malé vrásky a zlepší se barva.

Existují 2 hlavní oblasti biorevitalizace: injekce a nevstřikování.

Biorevitalizace injekcí je intradermální injekce.Nevstřikování zahrnuje nasycení epidermis kyselinou hyaluronovou bez injekcí.Metody v tomto případě jsou laserové záření, kyslíková terapie, iontoforéza a řada dalších.

Výhody postupu bez injekce zahrnují následující:

 • co nejpohodlnější, nikolizpůsobuje bolest;
 • prakticky nepoškozuje kůži, a proto jsou komplikace nepravděpodobné;

Podle odborníků však má injektovatelná biorevitalizace výraznější účinek, protože v tomto případě se kyselina hyaluronová zavádí do hlubších vrstev epidermis.

Účinnost a přínosy biorevitalizace v létě

Protože pokožka v létě často potřebuje další hydrataci, je biorevitalizace právě takovou technikou, kterou můžete vyřešit problém nadměrné suchosti, chránit se před ultrafialovým zářením a poskytnout pokožce potřebný stupeň hydratace.

Mezi výhody tohoto postupu patří:

 1. použití přírodního zvlhčovače přírodního pro naše tělo, které zpravidla nezpůsobuje alergie;
 1. antioxidační vlastnosti kyseliny hyaluronové, která inhibuje tvorbu melanocytů (a v důsledku toho je snížena hyperpigmentace kůže pod vlivem slunečního světla);
 2. dlouhý a trvalý výsledek, často viditelný po prvním postupu;
 1. relativně rychlé období zotavení;

Podle recenzí kosmetologů tato léčba v letním období snižuje aktivitu mazových žláz, a proto zabraňuje zablokování pórů a snižuje projevy akné.

Všechny tyto výhody biorevitalizace umožňují pacientovi rychle získat požadovaný účinek na omlazení a výživu kůže v předvečer letních prázdnin a chránit pokožku co nejvíce v žáru.

Neexistuje tedy zákaz biorevitalizace v nejteplejším ročním období. Mnoho kosmetologů navíc souhlasí s tím, že tento postup je nejen možný, ale i nezbytný v létě.Ale je všechno tak jednoduché?

Stojí za to se obávat: možné nežádoucí účinky

Stejně jako mnoho kosmetických procedur,biorevitalizace znamená navzdory všem svým výhodám období zotavení.

Po skončení kurzu je zakázáno:

 • používat jakékoli kosmetické výrobky (ozdobné i pečující výrobky);
 • rukama se dotkněte pokožky;
 • zneužívání alkoholu a kouření;
 • navštívit solárium, saunu, lázeňský dům.
 • provozují aktivní sporty, včetně tělocvičny;
 • opalovat se a v zásadě zůstat na slunci po dlouhou dobu;
 • se podrobují jiným kosmetickým procedurám;

Pacient by měl být informován o všech těchto omezeních v kabině.Podmínky pro vymáhání mohou být individuální, proto by je měl jmenovat odborník.

Průběh biorevitalizace obličeje

Je biorevitalizace možná v létě při zohlednění pravidel rehabilitace?Jsou použitelné na všechny metody postupu?

Názory kosmetických salonů se liší v tom, zda se omezení vztahují pouze na injekční terapii nebo na neinjekční typy.Některé zdroje tvrdí, že po laserové biorevitalizaci není nutná doba zotavení.

Jiní odborníci se domnívají, že i když se jedná o postup nevstřikování, základní procesy v kůži, které se vyskytují na buněčné úrovni, jsou stále ovlivněny, a proto je vhodné dodržovat výše uvedená doporučení alespoň po dobu několika dnů.

V každém případěje důležité vědět, že pokud během postupu došlo k určitému porušování nebo pacient ignoroval pravidla chování během období zotavení, může být výsledek biorevitalizace nejen nepříjemný, ale také katastrofální.

V některých případech může být vyžadována kvalifikovaná lékařská péče.Dlouho očekávaná letní dovolená bude rozmazlená.

Komplikace zahrnují:

 • hyperémii;
 • přítomnost otoky, která nezmizí několik dní po zákroku;
 • alergie;
 • infekce kůže infekcemi;
 • vývoj zánětlivých procesů;
 • výskyt tzv. Papulí - těsnění pod kůží (jejich přítomnost po zákroku je normální, ale pokud neprojdou dlouhou dobu, jedná se o odchylku);
 • zjizvení atd.

Ale nejčastěji má nasycení kůže kyselinou hyaluronovou mimořádně pozitivní následky.Je biorevitalizace možná v létě?

Většina kosmetologů souhlasí s tím, že je vhodné provést tento postup na jaře nebo nejméně dva týdny před odjezdem na dovolenou (pak to bude skvělý způsob, jak vaši pokožku připravit na slunce).

Kromě toho bude biorevitalizace po 2 týdnech po dovolené dobrou prevencí proti spálení sluncem a fotografování.

A aby nedošlo k nepříjemným důsledkům a výsledkům potěšeným po dlouhou dobu, postup, bez ohledu na roční období.Je vhodné jít pouze se zkušenými profesionály v osvědčených kosmetických salonech.

Postarejte se o sebe a buďte zdraví, drahé ženy!

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.
Užitečná videa o kosmetických procedurách v létě

O biorevitalizaci v létě od kosmetologa:

Léto u kosmetologa Biorevitalizace:

Kosmetické procedury pro péči o obličej v létě: